اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e55

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e55

شادی روح شهید عزیز
عباس پیراسته
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس پيراسته

نام پدر:رضا

تاريخ تولد:49/01/10

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 4

مدت حضور:399 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تير بارچي

تعداد دفعات اعزام:5

تاريخ شهادت:65/10/4

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز عباس پيراسته

  با سلام و درود به يگانه منجي عالم بشريت حضرت حجه بن الحسن العسكري(عج) روحي و ارواح العالمين له الفداه و با سلام و درود به رهبر جهان اسلام حضرت امام امت و با سلام و درود به خانواده‌ي محترم شهدا، اسرا، مفقودين، مجروحين و امت شهيد پرور. . .

  هم اكنون كه اين وصيت‌نامه را مي نويسم خدا را گواه خود مي گيرم كه قلبي آرام دارم و غمي ندارم. برادران عزيز، جواناني كه قدرت جنگيدن داريد براي چه نشسته‌ايد، چرا (به سوي جبهه هاي جنگ) رو         نمي آوريد مگر شما پيرو چه مكتبي، چه مذهبي و چه ديني هستيد، اسلام ندايش بلند است كه: «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» چرا برادران عزيز به خود نمي آييد؟ تنها پشت جبهه حرف زدن و نيامدن (به جبهه) كه مسلماني نيست. بياييد كه خداوند پيروزي دنيـا و آخرت نصيـبتان مي كـند. فرمان رهبـرتان را ببريد. امام قـلب ماست.

اما مادرم و پدرم، برادران و خواهرانم و اقوام عزيزم اگر از من ناراحتي ديديد مرا حلال كنيد. مادر جان و پدر جان، شماها حق بزرگي برگردن من داريد اگر از من راضي نشويد خسران دنيا و آخرت  نصيبم هست پس مرا ببخشيد، همسايگان عزيز و همكلاسي‌ها و دبيران، همشهريان و همسنگرانم شماها را به خدا مرا ببخشيد، مادر جان، من حفظ اسلام را برتر از مدرسه و زندگي ديدم.

دانش آموزان، در آينده و قيامت معلوم خواهد شد كه چه كسي ديپلم و پزشك است و چه كسي بي سواد. از شما التماس دعا دارم.                             

 

                                                                  عباس پيراسته  2/10/65

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباس پيراسته

نام پدر: رضا                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1349

سن: 16 سال                     تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد                      

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 24/3/63                   

مسؤوليت: تيربارچي          حضور در جبهه: 399 روز

تاريخ شهادت: 4/10/65      محل دفن: استهبان

دگربار از عباس گونه‌اي سخن به ميان مي‌آيد كه ياد و خاطره‌اش آتش بر دلها مي‌نهد. از كسي مي‌گوييم كه زيباترين صفتش، عاشقي است. او كه تقوا، گذشت، ايثار و حماسه در درياي وجودش موج مي‌زد.

خودسازي را از كودكي آغاز كرد، با خود به بسيج برد و در كربلاي ايران آن را به مرحله‌ي كمال رسانيد. ‌نماز شب را در مدرسه عشق فرا گرفت و از آن به عنوان تكيه‌گاهي بس عظيم ياد مي‌كرد. روزهاي دوشنبه و پنجشنبه روزه مي‌گرفت و قبل از افطار دعاي كميل زمزمه مي‌كرد. مسجد جامع، عطر سجّاده‌اش را همچنان در سينه دارد. در سجده، دردهاي نهفته را با دوست در ميان مي‌گذاشت. به بسيج علاقه‌ي وافري داشت چنانكه يكي از دوستانش مي‌گويد1: «او روزي براي قدرداني از بسيج، نهالي در باغچه كاشت كه آن درخت امروز روح بلند و قامت او را به تصوير كشيده است.»

صداي دلنشين او در تلاوت سوره‌هاي «واقعه» و «الرحمن» به سنگر حال عجيبي مي‌داد. وي به خواندن اين دو سوره اصرار داشت آنگونه كه دوستانش «عباس» را به نام اين سوره‌ها صدا مي‌زدند.

 همسنگرش از لحظه‌هاي وصال «عباس» چنين مي‌گويد1: «صبحِ روزي كه قرار بود شب آن عمليات (كربلاي 4) انجام شود با عجله خود را به بسيج لشكر رسانيد. شور و شوق عجيبي داشت! با سرعت و دقت زياد تجهيزات جنگي را به خود مي‌بست و در عين حال برخي سفارشها را  نيز به دوستان مي‌نمود. حركات و رفتارش در آن لحظات حاكي از آن بود كه رفتني است… و فرداي آن روز خبر آوردند كه روح بلندش به سدره المنتهي پرواز كرده است.»

آبهاي اروند رود، پنجاه روز ميزبان پيكر پاكش بود، تا بالاخره ‌پس از آن به زادگاهش برگشت و بر فراز دست‌هاي عاشقان به سوي گلزار شهدا راهي گرديد.

  1. حسين عبدي
  2. محمّدجواد اسلامي

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان