اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e50

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e50

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم پروین
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم پروين

نام پدر:سيف الله

تاريخ تولد:41/07/1

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ل 21حمزه

عمليات:بدر

مدت حضور:322 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

  وصيت نامه  شهيد عزيز ابراهيم پروين

  باري پدر و مادر عزيزم مي خواستم چند كلمه‌اي با شما صحبت كنم شما مي دانيد كه هر شخصي در زندگي وظيفه دارد كه وصيت خود را بكند و اين ترس و واهمه ندارد. مي دانيد كه من هميشه براي شما فرزند خوبي نبودم و هيچ‌وقت حرف‌هاي شما را گوش نمي كردم و خودم هم هميشه در زندگي سردرگم بودم نمي دانستم چكار كنم ولي شما درباره‌ي من خيلي خوبي ها كرديد و اگر صدها كاغذ بنويسم باز هم كم است كه بتواند جواب اين محبّت‌ها را بدهد. اميدوارم كه با اين كلمات ناراحتتان نكرده باشم.

خوب، هر شخصي آخرش بايد بميرد پس چه خوب است كه اين مردن در راه مردانگي و جوانمردي، در راه دين و وطن باشد و اين را از شما مي خواهم كه حلالم كنيد و مرا ببخشيد.

و هيچ دلم نمي خواهد براي من گريه كنيد اگر مي خواهيد كه خشنودم كنيد هيچ گريه نكنيد و روح مرا آزار ندهيد و از شما پدر و مادر زحمتكش مي خواهم كه هيچ ناراحت نباشيد آخرش چه، چه بهتر كه آدم از اين دنيا برود، اين دنيا براي هيچ‌كس وفا نكرد و شما برادران و خواهران عزيزم هميشه در زندگي برايتان آرزوي موفقيّت مي كنم و اميدوارم كه براي يكديگر برادر و خواهران خوبي باشيد و قدر يكديگر را بدانيد و در امور زندگي به پدر و مادر كمك كنيد و هيچ‌وقت آن‌ها را تنها نگذاريد و اميدوارم كه هميشه موفق باشيد.

                                                             

                                                                                                                                     والسلام

 ابراهيم پروين

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم پروين

نام پدر: سيف الله                محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 22 سال                      تحصيلات: دوم دبيرستان

وضعيت تأهل: مجرّد          ارگان اعزام كننده: ارتش   

دفعات اعزام: سه بار           تاريخ اولين اعزام: 30/8/61                

حضور در جبهه: 322 روز   تاريخ شهادت: 25/12/63  

 محل دفن: استهبان

در خانه‌ايي كه پر از مهر و صفا بود، كودكي چشم به جهان گشود كه به تبرّك از «ابراهيم خليل‌اللّه(ع)» نام او را به «ابراهيم» مزيّن نمودند، تا چون او بتهاي زمان را خوار بداند و در نابودي آنها دست از تلاش برندارد. گرچه در زمين زيست، ولي روح بي‌انتهايش براي رسيدن به محبوب در آسمانها سير مي‌كرد. هرگاه كه دلش در تب عشق مي‌سوخت به تنها پناهگاهش كه مسجد بود پناه مي‌برد. مسجد شاهدي است صادق بر سجود و راز و نيازهاي او.

«ابراهيم» مدتي در اداره‌ي مخابرات مشغول به خدمت بود. تا اينكه زمزمه‌هاي پليد دشمنان را از آن طرف مرزها شنيد؛ ميزكار را رها كرد و آماده‌ي دفاع شد.

هر چند كه از تماشاي چهره‌ي خسته و رنجور پدر سير نمي‌شد و ديدن اشكهاي مادر كه برگونه‌هايش جاري بود برايش عذاب آور بود، اما او ديگر هدف را انتخاب كرده بود و ماندن را جايز ندانست.

جاده‌هاي عشق را پشت سر نهاد و به وادي شقايق پا نهاد. مادرش مي‌گويد: «زماني كه ايشان  در جبهه بود يك شب خواب ديدم كه او شهيد شده است و من هر لحظه مي‌ترسيدم كه كسي زنگ خانه را به صدا درآورد و بگويد ابراهيم به آن مقامي كه لايقش بود رسيد.»

وي صدايي خوش و دل‌انگيز داشت كه در جبهه براي گرم كردن محفل سنگر نشينان استفاده مي‌نمود و به دعا و مرثيه مي‌پرداخت و در همين دعاها عاجزانه از معبود خويش مي‌خواست كه شهادت را نصيبش كند. عاقبت در «عمليات بدر» آتش جنگ بر «ابراهيم» گلستان گرديد و در شب حادثه به اوج سعادت دست يافت.

 

شعر شهدایی

پروين و زهر به کهکشان پر زده اند

بر خيل شهيدان خدا سر زده اند

چون تندر خشم در پناه قرآن

آتش به يزيديان کافر زده اند

شهيدابراهيم پروين

آثار

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان