اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e135

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e135

شادی روح شهید عزیز
محمدخلیل رحمانی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدخليل رحماني

نام پدر:فتحعلي

تاريخ تولد:21/00/00

سن:38

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 37 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:104 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:راننده نفربر

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:59/10/24

مکان شهادت:آبادان

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز  محمّد خليل رحماني

        اكنون كه عازم جبهه‌ي خوزستان هستم و به ماهشهر مي روم بنا به وظيفه‌ي شغلي و وجداني كه هر ارتشي بايد تا آخرين قطره‌ي خونش در راه آزادي ميهن نثار كند، من هم با شوق و شعف فراوان در كنار ديگر برادران رزمنده در برابر دشمن كافر و خدانشناس مي‌ايستم و ان شاالله تا نابودي كـامل آن‌ها و پيروزي اسلام بر كـفر مي‌جنگـيم.

       وصيت و نصيحت من به شما اين است كه هيچ گونه ناراحتي به دل خود راه ندهيد و با كمال شوق و خوشحالي از فرزندانم نگهداري كنيد اميدوارم كه آن‌ها هم همين را ادامه دهند و به پيروي از امام امّت خميني بت‌شكن، براي اين وطن اسلامي تلاش كنيد.

       در ضمن اگر شهيد شدم و به آرزوي هميشگي خود رسيدم اگر جنازه‌ام به دستتان رسيد در پيرمراد اصطهبانات در كنار قبر شهيدان ديگر مرا به خاك بسپاريد.

                                                                                                                               والسلام

محمّد خليل رحماني

زندگی نامه

یادنامه ای شهيد عزیز محمد خليل رحمانی

نام پدر : فتحعلی                             محل و تاریخ تولد : استهبان   1321

سن : 38 سال                                  تحصیلات : ششم قدیم

شغل : ارتشی                                  وضعیت تأهل : متأهل، سه فرزند

ارگان اعزام کننده : ارتش                  حضور در جبهه : 104 روز

مسؤولیت : راننده نفربر                  تاریخ شهادت : 24/10/59

محل شهادت : جاده ی آبادان-ماهشهر    محل دفن : استهبان

«محمد خليل» در برگ ريزان یک روز پاييز چشم بر سپنج ناپايدار گشود و با قدوم بهاری خود، نويد بخش روزهای سبز و بارانی گشت .

او دوران کودکی را با آرامی سپری کرد و تحصيلات خود را تا مقطع ابتدايی ادامه داد و سپس به شغل خياطی روی آورد. بعد از چندين سال که با اين شغل روزگار گذراند، وارد ارتش گرديد و با طی کردن دوره ی آموزشی گروهبانی عازم خوزستان شد و چهارده سال در آن ديار به مردم وطنش خدمت کرد.

در روزهای پرشور انقلاب اسلامی به شيراز منتقل شد. او که يک مسلمان متعهد بود، در سخت ترين و شديدترين مأموريت ها فرايض دينی را فراموش نکرد و امام خمينی (ره) را بهترين رهبر برای انقلاب اسلامی می دانست .

همسرش می گويد :«محمد خليل در برخورد با نامحرمان بسيار دقّت می کرد و در زمان حکومت شاه که [دربرخی مجالس] پوشش اسلامی رعايت نمی شد نه خود به آن مجالس می رفت و نه اجازه می داد که ما برويم ، او هميشه آرزو داشت که به مکه و کربلا برود ، دائماً شکر خدا را به جا می آورد و اصرار داشت که فرزندانمان را با ايمان و اعتقاد بزرگ کنيم.»

همزمان با شورش کومله ها در کردستان ، به دستور حضرت امام (ره) به آن ديار سفر می کند و برای دفاع از کشور اسلامی عليه دشمن می جنگد ، سپس با شروع جنگ تحميلی به جبهه ی «فکه» اعزام می شود و در آن جبهه زخمی     می گردد و دست و صورتش می سوزد. چند روز برای مرخصی به شهر        می آيد و فرصتی می يابد که ديداری با آشنايان داشته باشد. بعد از آن مجدداً خود را مهيای سفر می کند و به سوی سرزمين به خون نشسته ی آبادان هجرت می کند. پس از نبردی جانانه با کفر، در هنگامه ای که برای رزمندگان آب می برد مورد اصابت گلوله ی خصم واقع شد و به سردار تشنه لب عاشورا پيوست.

 

شعر شهدایی

رحمانی ارتشی خضاب از خون کرد

هر ديده ز هجر خويش چون جيحون کرد

با آن که عيال و اهل و اولادی داشت

فکر همه اقربا ز سر بيرون کرد

شهيد محمد خليل رحمانی

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان