چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e99

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e99

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر حیدریان
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اصغر حيدريان

نام پدر:محمد حسين

تاريخ تولد:37/00/0

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 37 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:32 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:59/08/2

مکان شهادت:جنوب

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغر حيدريان

نام پدر: محمّدحسين          محل و تاريخ تولد: استهبان 1337

سن: 22 سال                    تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: سرباز                    وضعيت تأهل: مجرّد

اعزام كننده: ارتش             تاريخ اولين اعزام: 31/6/59

حضور در جبهه: 32 روز   تاريخ شهادت: 2/8/59    

محل شهادت: جنوب           محل دفن: استهبان

هشت سال، جادّه‌ها شرمنده‌ي گامهاي مرداني بود كه كوله‌بارشان عشق بود و اخلاص و دلهايشان خالي از تعلّقات فريبنده‌ي دنيا …

«علي‌اصغر» در گل افشان ارديبهشت در خانواده‌اي ديندار چشم بر شكوفه‌هاي بهار گشود و در سايه‌ي توجّهات پدر و مادر روزهاي كودكي را پشت سر گذاشت. پس از آن قدم به مدرسه نهاد و تحصيلات خود را تا مقطع راهنمايي ادامه داد؛ سپس براي كمك به خانواده درس را رها كرد و به دنبال كار رفت و چون شغل دلخواهش را در «استهبان» نيافت به «شيراز» نزد خواهرش رفت. سپس در داروخانه‌ي رحمت مشغول به كار شد. او هرماه دستمزد خود را براي خانواده مي‌فرستاد تا بدين طريق به تأمين مخارج زندگي آنان كمكي كرده باشد.

 روزهاي خاطره‌انگيز و پرشكوه انقلاب، همزمان بود با دوران سربازي علي‌اصغر. در همين بحبوحه فرمان امام خميني(ره) مبني بر فرار سربازها از پادگان‌ها صادر شد و او با جمعي از دوستان از پادگان «بجنورد» فرار كرد و به سيل خروشان قيام عليه رژيم پيوست. پس از پيروزي غرورآفرين 22 بهمن مجدداً به بجنورد رفت و با پوشيدن لباس سربازي صادقانه مشغول به خدمت شد. وي علاقه‌ي زيادي به خدمت در ارتش داشت به همين دليل تصميم داشت پس از پايان خدمت سربازي در لباس مقّدس نظامي به اسلام خدمت كند.

در اوّلين روزهاي جنگ، چون كوهي پر غرور در برابر دشمن قد علم كرد تا به اسلام و انقلاب خدمت كند. چنان در سر هواي شهادت داشت كه براي آخرين بار كه به مرخصي آمده بود اين تغيير حالت به طور آشكاري در رفتارش خودنمايي مي‌كرد. او در منطقه‌ي جنگ‌زده‌ي «دزفول» براي بيرون راندن دشمن فداكاري‌هاي بسياري از خود نشان داد و از ايثار جان دريغ نكرد تا اين كه در همين منطقه بشدّت مجروح شد و او را به بيمارستان انتقال دادند.

وي در نامه‌اي براي خانواده مي‌نويسد كه از ناحيه‌ي پا زخمي شده و در بيمارستان تهران بستري است. پدرش دل پريشان و نگران براي ديدنش راهي تهران مي‌شود اما قبل از رسيدن پدر، او با ديدن چشمان خمارآلود محبوبش، زخمهاي كهنه‌ي خويش را مرهم مي‌نهد و در خمار چشمانش به خواب خوش مستي فرو مي‌رود.

 

شعر شهدایی

چون حيدريان دلبر عيار شدم

در گردش دون کوکب سيار شدم

گفتم غم دل به خالق و معبودم

رفتم به برش محرم اسرار شدم

شهيد علی اصغر حيدريان

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان