چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e98

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e98

شادی روح شهید عزیز
علی حقیقی پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي حقيقي پور

نام پدر:اسدالله

تاريخ تولد:39/01/3

سن:26

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:360 روز

شغل:آزاد

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تداركات گردان

تعداد دفعات اعزام:6

تاريخ شهادت:65/11/14

مکان شهادت:بيمارستان شيراز

نحوه ي شهادت:سقوط در آب وشكستگي كمر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي حقيقي پور

  ان حسبتم ان تدخل الجنه و لما يعلم جاهدوا منكم يعلم صابرين

گمان مكنيد به بهشت داخل خواهيد شد بدون آن‌كه خدا امتحانتان كند و آن‌كه جهاد در راه دين كرده باشد و آن‌هايي كه در سختي ها صبر و مقاومت كنند.

    خانواده و دوستان عزيزم من كوچكتر از آن هستم كه بخواهم براي شماها وصيتي بكنم لذا چون پيرو چهارده معصوم (ع) نيز هستم و آن‌ها هم وصيت‌نامه داشته‌اند به‌عنوان يادگاري براي همبستگان و دوستان سخني باقي مي گذارم زيرا زندگي ما كه ثمره‌اي براي اسلام نداشت شايد سخنانم در اين نوارانگيزه‌اي باشد براي ره توشه‌ي صحراي محشر شنودگان شود.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و به نام الله ياري دهنده‌ي مستضعفان و به نام الله در هم كوبنده‌ي مستكبران، با درود و سلام بر پيامبران اسلام و از آدم تا خاتم محمّد(ص) و با درود و سلام بر امامان معصوم و با درود و سلام بر يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي صاحب زمان(عج) و با درود و سلام بر نايب به حقّش خميني بت شكن و با سلام به شهيدان اسلام  از هابيل تا كربلاي سرو شهيدان حسين(ع) و سلام به شهيدان جنگ تحميلي و با سلام بر خانواده‌هاي شهدا كه خداوند به آن‌ها صبر عظيم عنايت فرمايد و سلام بر خانواده‌ي شهيد عزيز احمد فيروزي كه حق بزرگي در اين مدت به گردن ما دارد.

 به‌خـدا مي دانـم كـه گـناهانم خيلـي است و بزرگ است، خـدايا تو هم به بزرگي خودت گناهانم را ببخش خـدايا مي دانم كه من بداخلاق وخشن بودم ولي خدايا تو كه مهرباني به مهرباني خودت ببخش خدايا تو كه زود راضي مي شوي اي سيدرضا مرا ببخش. بار خدايا مرا در آن دنيا كنار دوستان شهيدم قرار بده. 

                       خرّم آن روز كه بروم ]پرواز كنم[ تا بر دوست                   

                                                                  به هواي سر كويش پرو بالي بزنم

دوستاني ]نم[  كه رفتند و من هر لحظه آرزوي ديدار آن‌ها را دارم، پس خدايا توفيق ديدارت را نصيبم كن تا به آرزويم برسم و از شما خانواده‌ي عزيزم كه در طول عمر از شما سرپيچي كرده‌ام و اين‌كه از فرصت آن بيداري كشيدن شماها، سختي‌ها تحمّل كرده‌اي ندانسته‌ام  مرا ببخشيد و از شما افراد خانواده به‌خصوص خواهران عزيز و مهربانم و از برادران عزيز و مادر عزيزم طلب عفو مي كنم.

از شما مي خواهم كه از كليه‌ي دوستان و آشنايان كه به نحوي با من در ارتباط بوده‌اند طلب حلاليت بكنيد. تقاضاي ديگرم نماز و روزه هاي اين حقير در صورت امكان قضا كنيد. اما پيام بنده به برادران اداري و ارگان هاي انقلابي و بهتر است بيشتر در مورد وظايف شرعي خود تعقّل و تفكر نمايند و اگر عزمي ندارند موظف هستند به پيام امام عزيز لبيك بگويند و راهي جبهه‌هاي جنگ شوند سعي نكنند براي خود يك سنگر قلابي بسازند و آن را نسبت به جبهه ترجيح دهند همه‌ي ما براي اسلام و پيشرفت اهداف مقدّس اسلامي تلاش مي كنيم، اگر خداي نكرده اسلام به خطر بيفتد هيچ يك از سنگرهاي قلابي به داد اسلام نخواهند رسيد و يك نصيحت براي افراد مفسد و سودجو دارم: فكر نكنند فعلاً به مسند قدرت  نشسته‌اند يك عده شهيد مي شوند، معلول مي شوند، مجروح مي شوند و آن‌ها بهره‌اش را مي برند؛ بدانند قطـرات خون شهيدان مانند آتش زير خاكستري است كه ناگهان شعله ور خواهد شد و چنان ريشه و بنيان آن‌ها را خواهد سوزاند كه آنچه در دراز مدت برچيده‌اند در كوتاه مدت به صورت دود و خاكستر باز پس دهند.

 در خاتمه از آن‌هايي كه پيش خدا آبرو دارند التماس دعا دارم كه به اين بنده‌ي مخلص دعا كنند تا خداوند اين حقير سر تا پا گناه، غريق رحمت خويش بگرداند و بر گناهان گذشته‌ي اين بنده‌ي روسياه قلم عفو بكشد.

«اللهم اني اسئلك توبه قبل الموت والمغفره بعد الموت و العفو و عند لسان»

                                                                                                                                    والسلام

 علي حقيقي پور

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي حقيقي‌پور

نام پدر: اسدالله                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1339

سن:  26 سال                       تحصيلات: ديپلم

وضعيت تأهل: مجرّد           ارگان اعزام كننده: بسيج

مدت جبهه: 360 روز             محل شهادت: استهبان                        

نحوه‌ي شهادت: قطع نخاع     تاريخ شهادت: 14/11/1365    

محل دفن: استهبان

در يك روز تابستان كه اشعه‌هاي زرّين خورشيد زيباتر از هميشه به زمين مي‌تابيدند، «علي» با قدوم مباركش خانه را منوّر ساخت و صداي گريه‌اش باعث شادي مادر گشت. دوران طفوليت او در آغوش پرمهر مادر گذشت و زيباترين لحظه‌هاي زندگي‌اش نيز هم؛ اما پس از آن بود كه با جدا شدن پدر و مادر، روزهاي بهاري خزان گشت و لحظه‌هاي سخت بي‌مهري از راه رسيد. گرچه زهر تنهايي «علي» را افسرده كرده بود اما چيزي كه او را به آينده پيوند مي‌داد تار عشقي بود كه از روز ازل به يادگار داشت. روزها و ماه‌ها گذشت و جفاي روزگار از او جواني ساخت؛ صبور و پرشكيب. او براي حفظ آبرويش روزها را كار مي‌كرد و شب‌ها را درس مي‌خواند.

 هنردوست بود و علاقه‌ي زيادي به نقاشي داشت. رفتاري دلسوزانه با مظلومين و فقرا داشت و نگاهي آشنا و مهربان با افراد غريب. بچه‌ها را دوست داشت و آنها را با خود به مسجد و به مراسم عزاداري ائمه مي‌برد و با دادن مُهر و عطر، آنها را به خواندن نماز تشويق مي‌كرد.

در روزهاي پرالتهاب انقلاب، همچون ديگر عاشقان ولايت، براي براندازي رژيم طاغوت تلاش‌هاي زيادي كرد تا اينكه انقلاب در بهمن 1357 به پيروزي سراسر افتخار خود دست يافت. ياد خدا يك
لحظه از دل «علي» نمي‌رفت و اشك نيازش در حال خواندن دعاي كميل، گواهي بر آن كه او در ناملايمات زندگي فقط به خدا پناه مي‌برد.

با شروع جنگ تحميلي شعله‌اي كه در نهادش افروخته گشته بود او را به سوي جبهه‌ها فرا خواند. علاقه‌ي زيادش به جبهه، باعث شده بود كه مدت زيادي در كنار رزمندگان اسلام بماند و احساس رضايت كند. بارها پيكرش آماج گلوله‌ها قرار گرفت اما هر بار براي رفتن مشتاق‌تر مي‌گشت.

 در آخرين بار كه به جبهه رفت قطع نخاع شد و مدت يك سال اسير بستر. اما «علي» از نسل استقامت بود و از كودكي درد را آموخته بود به همين دليل عاشقانه در لحظه‌هاي پرشكيب سوخت و سكوت را پيشه كرد. در روزهاي جانكاهي كه شمع وجودش در رقص شعله‌ها قطره قطره آب مي‌شد بر فرش خدا تيمّم مي گرفت و با ياد او آرامش مي يافت؛ تا اينكه در لحظه‌اي شاداب‌تر از صبح بهاري با سختي‌ها و زجرهاي دنيا وداع گفت و آرام و آسوده تا بهشت خدا پرواز كرد.     

 

شعر شهدایی

جانباز شهيد ما حقيقی پور است

راه من دريا نرو او بس دور است

دل خوش شده ام به ذکر ياران هرشب

اين تحفه ناقابلی از اين مور است

شهيد علی حقيقی پور

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان