اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e97

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e97

شادی روح شهید عزیز
سیدحسن حقیرالسادات
صلوات

نام و نام خانوادگي:سيد حسن حقيرالسادات

نام پدر:سيدحبيب

تاريخ تولد:47/05/1

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:کارگر

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/07/15

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

      وصيت نامه شهيد عزيز سيّد حسن حقير السادات

                               اينجانب سيّدحسن حقيرالسادات در اصطهبانات در سال 47 در خانواده‌اي مذهبي متولّد شدم داراي 4 برادر و 2 خواهر هستم. در سال 1364 پدرم از دنيا رحلت كرد و در يك منزل كوچك عـده‌ي زيادي زندگي مي كرديم. خودم كارگري مي كردم و مخارج منزل را مي دادم. با علاقه‌اي كه به سربازي داشتم هر روز به ژاندارمري مي رفتم به من مي گفتند كه چقدرساده هست كه هنوز موقع سربازي نيامده است خودش مي خواهد به خدمت حاضر كند. دو ماه به شروع خدمت سربازي مانده بود دفترچه‌ي حاضر به خدمت گرفتم و به سربازي رفتم. دوره‌ي آموزشي در شيراز گذراندم و بعد در نانوايي بودم،  گاه گاهي سري به مادرم و دو برادر كوچكم مي زدم تا دلتنگ نشوند، بعد من  را به اهواز انتقال دادند، در اهواز در بهداري خدمت مي كردم و تا آن‌جا كه توانستم زير بار آمريكا و صدام نرفتم و در سنگر، جوانمردانه ايستادم.من هر سال چون علاقه به زيارت امام رضا(ع) داشتم با هيئت عزاداري از اصطهبانات به زيارت حضرت امام رضا(ع) مي رفتم، دلم براي امام رضا به تنگ آمده بود در سنگر گريه مي كردم و خواب رفتم امام رضا(ع) به خوابم آمد و گفت؛ كه سيّد هيچ ناراحت نباش چون دل تو هميشه با ما هست ما تو را فراموش نمي كنيم. من اين وصيت را نوشتم و از تمام قومان و دوستان خداحافظي و حلال بودي مي طلبم. خواهشمند است كه براي من گريه نكنيد چون كه با عشق و علاقه‌اي كه به امام زمان(عج) داشتم و سرباز او بودم به فيض شهادت رسيدم اميدوارم كه ان شاالله ايران ما پيروز شود و شرّ صدام و آمريكا از سر اين كشور كم شود. خداوند طول عمر و سلامتي به اين رهبر بزرگ عطا كند و او را به سلامت بدارد. از تمام مردم شهرستان استهبان خواهشمندم نماز جمعه را فراموش نكنيد كه امروز اين نماز جمعه است كه مشت محكمي بر دهان تمام دشمنان مي زند.

 سيّد حسن حقيرالسادات

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سيّدحسن حقيرالسادات

نام پدر: سيّدحبيب                محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 19 سال                      تحصيلات: پنجم ابتدايي               

شغل: كارگر                       وضعيت تاهل: مجرّد       

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ شهادت: 15/7/66     

محل شهادت: شلمچه           محل دفن: استهبان

شهادت رودي است كه به درياي ابديّت مي‌ريزد و شهيدان واصلاني هستند كه كران تا كران اين دريا را با خون خويش رنگين ساخته‌اند …

«سيّدحسن» در يكي از روزهاي گرم تابستان و در خانواده‌اي از سلاله‌ي ساجدين بار امانت زندگي را پذيرفت و بر زيبايي‌ها چشم گشود. دوران طفوليت را در دامان پر عاطفه‌ي مادر گذراند و در هفت سالگي روانه مدرسه شد. دوران دبستان را پشت سر گذاشته بود كه غم فراق و جدايي را تجربه كرد. پس از فوت پدر، مدرسه را رها كرد و مشغول به كار شد تا خانواده در گذراندن زندگي دچار مشكل نشوند. صبورانه سختي‌ها را پذيرفت و بر ناملايمات روزگار لبخند زد؛ او كه دست‌هاي تاول زده‌اش صبر و استقامت را به تصوير كشيده بود، هرگز نيازمندان و فقرا را از ياد نبرد و در كمك كردن به آنها از هيچ كوششي دريغ نكرد.

صله‌ي ارحام را به جا مي‌آورد و شريك غم ديگران بود. سيّدحسن ارادتي خالصانه نسبت به سالار كربلا داشت و در ماه محرم و صفر يكي از عزاداران واقعي امام حسين(ع) بود. سپيده‌دمان به راز و نيازهايش خو گرفته بودند و شب‌هاي جمعه، دعاي كميل را ذخيره‌ي آخرتش مي‌كرد. به نماز جمعه و جماعت اهميّت مي‌داد و ديگران را به اين كار تشويق مي‌كرد.

در روزهاي خون و آتش كه جوانان شهر همه كوله‌بار سفر داشتند و باغ شهادت از لاله لبريز بود، سيّدحسن به خانواده‌اش گفت: «اي كاش روزي برسد كه من هم شهيد شوم و به آرزويم برسم،» همين اشتياق باعث شد كه هنوز زمان خدمت سربازي‌اش فرا نرسيده، عزمش را جزم كند و مشتاقانه راهي دياري شود كه روح سبز مردان خدا در آن جلوه‌گري مي‌كرد.

او در جبهه به ياد پيام‌آور كربلا، نقش پرستاري و امدادگري را به عهده گرفت تا مرهمي باشد بر زخم كبوتران شكسته بالي كه از قافله شهادت عقب افتاده اند. سيّد براي آخرين باري كه مي‌رفت رو به برادرش كرد و گفت: «خودم مي‌دانم كه اين‌بار برنمي‌گردم و شهيد مي‌شوم.» آن وقت رو به «شلمچه» نهاد و به ميعادگاه رفت. در برابر كفّار قد علم كرد و با دشمنان به مبارزه پرداخت تا اينكه جام آرزو به دستش دادند و او آرام از زمين به سوي آسمان‌ها كوچ كرد.

 

شعر شهدایی

گلگون شده سيد حقيرالسادات

محفوظ نموده دين جدا زآفات

ای سيد مظلوم حسن دستم گير

بنما کمکی برآورم صد حاجات

شهيدسيدحسن حقيرالسادات

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان