چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e94

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e94

شادی روح شهید عزیز
سید صمد حسینیان
صلوات

نام و نام خانوادگي: سید صمد حسينيان

نام پدر:سید اكبر

تاريخ تولد:45/12/20

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:518 روز

شغل:كارمند

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز سید صمد حسينيان

«اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

 از پيش خدا آمده‌ايم و به سوي خدا باز مي گرديم.

 وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.

       آنان‌كه كه در راه خدا كشته مي شوند مرده مپنداريد بلكه آنان زنده‌اند و نزد خـداي خويـش روزي                 مي خورند.

«يا اَيُهَا الَّذِينَ امَنُوا إِنْ تَنصُرواْ اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ اَقْدامَكُمْ.»

خدا را ياري دهيد تا خدا شما را ياري دهد و قدمتان را استوار سازد.

 هنگامي كه اين وصيت‌نامه را مي خوانيد من در ميان شما نيستم و اميدوارم كه چند كلمه‌اي ] كه[ از اين حقير نوشته مي شود باعث تسلّي خاطرتان گردد.                                                  

        برادران وخواهران مسلمان نداي «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» امام شهيدمان حسين(ع)، از آن‌سوي كوه‌هاي غرب درصحراي كربلا هنوز به گـوش مي رسد و قلب عاشقان راهش را در خود مي سوزاند و ليكن خوشا به حال آن عاشقي كه خدايش توفيق دهد و با خلوص پاك و نيّتي كه تنها و تنها براي خدا باشد اين راه را بپيمايد و قفس تنگ و تاريك تن را بشكند و روحش پرواز كنان به معشوق واصل گردد. زيرا كه دنيا با تمام دو رنگي‌ها و چهره‌هاي نفاق منافقان براي عاشقان الله بسيار كوچك است و تحمّل ناكردني.

 برادران و خواهران عزيز شما بدانيد كه من راه خودم را كه راه اسلام است با چشمي باز و با شوق قبول كرده‌ام و اميدوارم كه در درگاه خداوند متعال مورد قبول واقع شود و راهي را مي روم كه تمام شهداي ما رفته‌اند راهي حسين وار، راهي كه جزرضايت خدا درآن چيزديگري نيست.

 واي خداوند مهربان، مرا شهيد بميران شايد خون ناچيز من كمكي باشد براي تداوم ا نقلاب اسلامي كه شكست ناپذيراست. خداوندا، مرا به آرزويم كه شهادت است برسان.

و اي ملت غيوروقهرمان بدانيد كه اگر عمر شما به سر رسيده باشد زير كانال فولادي هم كه پنهان شويد مرگ شما را پيدا خواهد كرد، وليكن من رفته‌ام تا مرگ را دنبال كنم واگر عمر من تمام شده باشد مرا به دنياي ابدي و جاويد خواهد برد و اگر من شهيد شدم فقط دعا كنيد كه خداوند مرا در زمره‌ي شهيدان درگاهش قرار دهد و مرا غسل ندهيد وكفنم نكنيد چون رهبرم حسين(ع) نه كفن داشت و نه غسل.

و به مادرم بگوييد كه مادر آرزوي من برآورده شد و عروس شهادت را درآغوش گرفتم و گريه مكن و اگر خواستي گريه كني به ياد علي اكبر امام حسين(ع) گريه كن و به مـادرم بگوييد اگر گناهي در حق شما كردم به خاطر خدا مرا ببخش، چون اگر تو مرا نبخشي خـدا مرا نمي بخشد و به پدرم بگوييد من كه خدمتي براي شما نيز انجام نداده‌ام ولي از تو درخواست مي كنم به خاطر هر چه مي پرستيد مرا ببخش و از خواهرانم مي خواهم همچون زينب(س) باشنـد و او را بشناسنـد و مقلّدش باشند و تحمّل و صبرش را در مصيبت به آن بزرگي در كربلا، كه جلوي چشمش اتّفاق افتاد ] را[ سرمشق خود قرار دهند و با حفظ حجاب و نجابت و عفّت خود، او را خشنود نمايند و به شما برادران هشدار مي دهم كه مبارزه كنيد و امام را تنها نگـذاريد و بگـذاريد به جاي لكه‌ي ننگ، دامن شما آغشته به خون باشد و در آخـر از همه‌ي برادران و خواهـران و اقوام وخويشان كه مرا مي شناسند حلال بودي مي طلبم. از برادران بنياد شهيد و بسيج وسپاه همه يك به يك حلال بودي مي طلبم.

خداحافظ اي همه‌ي دنيا. درآخر خانواده‌هاي شهدا را از ياد نبريد و به آن‌ها سر بزنيد.

                   چون نيرزد با مذلّت يك پشيزي زندگاني   

                                                 مرگ با فخر و شريعت به ز عمر جاوداني

                                                                                                                      و من الله توفيق  

    سید صمد حسينيان 29/4/63

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سید صمد حسينيان

نام پدر: سید اكبر                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 18 سال                      تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: كارمند                      وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 3/4/61                

دفعات اعزام: دو بار            حضور در جبهه: 518 روز

تاريخ شهاد: 25/12/63    محل دفن: استهبان 9/12/73

زماني كه به دنيا آمد، گلي در باغ انتظار روييد و پس از لحظه‌هاي بي‌تابي، بوي بهار فضاي خانه را لبريز كرد. او را «صمد» ناميدند تا ستايشگر خدايي باشد كه بي‌همتا و بي‌نياز است و پرستش، لايق ذات اوست.

روزهاي كودكي را در سايه‌سار الطاف خداوند سپري كرد و در هفتمين سال زندگي به مدرسه رفت. وي از شاگردان ممتاز مدرسه بود و مورد تشويق معلّمين قرار مي‌گرفت. روزي از تهران برايش جايزه فرستادند و «صمد» آن جايزه را كه آلبوم خانوادگي شاه بود، در برابر چشم ديگران پاره پاره كرد و به دور ريخت.

در روزهاي پر التهاب انقلاب، جنب و جوش عجيبي وجودش را فرا گرفته بود و كوچه‌هاي شهر گواهي است بر او كه چگونه اعلاميه‌هاي امام خميني(ره) را در بين مردم توزيع مي‌كرد. نوجواني بيش نبود كه در دل شب بر مي‌خاست تا در كنار ستارگان پهن دشت آسمان، به راز و نياز با خداي خويش بپردازد و نماز شب بخواند. او آن قدر سحرخيز بود كه ديگران را نيز براي نماز صبح صدا مي‌زد. در همه‌ي كارها كوشا بود و به ديگران كمك مي‌كرد. به حجاب وارزشهاي اسلامي اهميت مي‌داد. علاقه‌ي زيادي به دعاي كميل و ندبه داشت و به خواندن زيارت عاشورا عشق مي‌ورزيد.

در روزهاي خونين جنگ كه پرندگان عاشق فرصت پرواز مي‌يافتند، «صمد» چنان مشتاق جبهه شد بود كه با التماس و زاري، خانواده را راضي مي‌كند تا بتواند با ديگر پرندگان آسمان عشق، بال پرواز بگشايد. وي از نيروهاي دايمي «گردان فجر» بود كه بسيجي صفت در جبهه و پشت جبهه مخلصانه فعّاليت مي‌كرد. روزهاي زيادي در جبهه بود و يك بار نيز از ناحيه دست مجروح گرديد.

 زماني كه براي آخرين بار از خانواده خداحافظي مي‌كرد با لبي خندان رو به آنها كرد و گفت: «من مي روم اما ديگر بر نمي‌گردم.» آن گاه بسان پرنده‌اي كه از قفس رها شده باشد در «عمليات بدر» حضور يافت و به سوي معبود شتافت و ده سال جسدش در باتلاق‌هاي «هور» ماند تا اخلاص و بندگي‌اش را به اثبات برساند …

 

شعر شهدایی

يک باره حسينيان به گفتار آمد

از جبهه مثال مشک تاتار آمد

ماييم اسير رنج و هجران و بلا

در لحظة وصل گل به ديدار آمد

شهيد سید صمدحسينيان

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان