چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e92

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e92

شادی روح شهید عزیز
علی محمد حسین بیگی
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي محمد حسين بيگي

نام پدر:محمد حسن

تاريخ تولد:31/00/00

سن:29

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:طريق القدس

مدت حضور:30 روز

شغل:لوله كش

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:60/09/9

مکان شهادت:بستان

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي محمّد حسين بيگي

        درود به رهبر كبير ا نقلاب امام خميني و درود بر شهيدان گلگون كفن انقلاب اسلامي ايران.

       اكنون كه عازم جبهه‌هاي جنگ عليه باطل مي باشم در شرايطي داوطلب شدم كه آگاهانه و با قلبي مملو از عشق و علاقه، همچون عاشقي كه به سوي معشوق مي شتابد، روانه‌ي جبهه‌هاي جنگ شدم تا با خداي خويش ديدار كنم. اگر توفيـق آن يافتم كـه به درجه‌ي رفيع شهادت نايل گشتم از مادر و پدر و همسـرم   مي خواهـم كه بي‌تابي نكنند و بدانند كه شهادت مردن نيست و نصيب همه‌ي افراد نمي شود.

        پيامي كه به جوانان عزيز دارم اين است كه به نداي «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» حسين زمانشان لبيك گفته و از اسلام عزيز و ميهن خود دفاع نموده و تا آخرين نفس و تا بيرون راندن قواي كفر صدامي از سرزمين اسلاميمان ايستادگي نمايند.

                                                                                                           والسلام

  علي محمّد حسين بيگي 8/8/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌محمّد حسين‌بيگي

نام پدر: محمّدحسن           محل و تاريخ تولد: استهبان 1331

سن: 29 سال                     تحصيلات: ابتدايي

شغل: لوله كش                  وضعيت تأهل: متأهل 2 فرزند  

مسؤوليت: آرپي جي زن   حضور در جبهه: 30 روز

دفعات اعزام: يك بار         تاريخ اولين اعزام: 8/8/60

تاريخ شهادت: 9/9/60      محل دفن: استهبان

سرمست و غزلخوان از كوچه‌هاي تاريك گذشت؛ او كه ردّ پايش در جاده‌ي عشق همچنان باقيست …

صداقت و نجابت از همان كودكي در چشمانش جلوه‌گر بود، هماني كه دستان مردانه‌اش هميشه به ياري پدر مي‌شتافت و هرگز از ياد دوستان و اطرافيان غافل نمي‌شد. دلش، خانه‌ي محبّت بود و آن را از ديگران دريغ نمي‌كرد. «علي‌محمّد» مرد كار بود و بسيار زرنگ و فعّال، به طوري كه پس از پايان دبستان، ترك تحصيل نمود و با كار كردن روزگار را سپري مي‌كرد. او بسيار بشّاش و خنده‌رو بود و با شوخي و مزاح دل ديگران را شاد مي‌كرد. اخلاق خوب و رفتار پسنديده‌اش باعث شده بود كه دوستان زيادي گرد او جمع شوند و با آشنايان، رابطه‌اي صميمي برقرار كند. همسرش مي‌گويد: «در مدتي كه با او زندگي كردم، جز صداقت و پاكي چيزي نديدم، وجود او لبريز از محبّت و خوبي بود و لياقتِ شهادت را داشت.»

عشق امام خميني(ره) در دل داشت و چون صداي رسايش را شنيد، سر به فرمانش نهاد و براي دفاع از كيان اسلامي از همسر و فرزند گذشت و از قفس دنيا نيز هم. به بسيج رفت و با ديگر مشتاقان

به سمت جبهه حركت كرد. همرزم آن دلاور مي‌گويد1 : «در زماني كه با «علي‌محمّد» در جبهه بودم، در يكي از شبها از استهبان برايش تلفن زدند. با هم به سوي تلفن خانه رفتيم. هنگامي كه او با همسرش صحبت مي‌كرد به او گفت: نام فرزند آينده‌مان را «علي‌محمّد» بگذار، كه اين حرف او مرا نگران ساخت و بسيار تعجّب كردم.»

در جبهه او يكي از كساني بود كه مخلصانه براي رزمندگان غذا آماده مي‌كرد و ظرفها را مي‌شست. چنان شوق خدمت كردن داشت كه حتي حاضر بود در بيرون از مقرّ به دنبال هيزم برود و آتش روشن كند، او يك كتري سياه داشت كه براي رزمندگان چاي دم مي‌كرد و با رفتارش همسنگران را به خنده وا مي‌داشت، آن قدر با گذشت و مهربان بود كه در جبهه او را «مادر» صدا مي‌زدند.

در شب «عمليات طريق‌القدس» چنان چهره‌اش نوراني شده بود كه گويي هاله‌اي از بهشت بر صورتش سايه افكنده است. با ديگر همرزمانش، قدم به جاده‌ي بستان نهاد و عاشق و بي‌باك به جنگ دشمن رفت، در زير آن آتش سنگين، چنان شوق وصال داشت كه چون سر از بدنش جدا گشت با رگهاي بريده در محراب ابروي يار به سجده افتاد و در آستان حضرتش، شكر وصال به جا آورد.

  1. حسين عبدي فرد

 

شعر شهدایی

مانند حسين بيگی خفايم بکنيد

چون قوس و قزح در آفتابم بکنيد

ای ماه بلند آسمان گلگونی

چون ماه دو هفته در نقابم بکنيد

شهيد علی محمد حسين بيگی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان