چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e89

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e89

شادی روح شهید عزیز
محمدجعفر ستارزاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجعفر حاجي ستارزاده

نام پدر:خيرالله

تاريخ تولد:43/12/15

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ژاندارمري

يگان:ژاندارمري

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:چهارم ابتدايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/01/26

مکان شهادت:زبيدات

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجعفر حاجي‌ستارزاده

نام پدر: خيرالله                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 22 سال                      تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                      ارگان اعزام كننده:ژاندارمري  

وضعيت تاهل: مجرّد          تاريخ شهادت: 26/1/65     

محل شهادت: زبيدات           محل دفن: جاويدالاثر

جاويد است نام پرافتخارش؛ او كه با قامتي به بلنداي آفتاب رو به سوي قبله نياز كرد و در كوچه‌هاي سبز نيايش گم شد…

«محمّدجعفر» در لحظه‌اي سرشار از عاطفه، چون غنچه‌اي لطيف در بوستان زندگي شكفت و بسان نيلوفري عاشق قد كشيد، از زمان تولد چنان نورانيّت سيما داشت كه گويي مهتاب بر رخسارش سايه افكنده است. محمّدجعفر در هفت سالگي پا به مدرسه نهاد و در كنار ديگر شاگردان، دوران پر نشاط دبستان را پشت سر نهاد؛ سپس مدرسه را رها كرد و براي كسب روزي حلال به شغل آزاد روي آورد. او براي آن كه دست نياز سوي ديگران دراز نكند و در زندگي سربلند و آبرومند باشد، مدتي در كوره‌هاي آجرپزي و سپس در قنّادي به كار مشغول شد.

گرچه از مال دنيا چيزي نداشت اما بارها به طور پنهاني به ديگران كمك كرده بود. بسيار ساده‌پوش بود و متعصّب و غيرتمند و بر آنچه كه تاكيد فراوان داشت، حجاب بود. وي به دخترهاي كوچك كه چادر بر سر داشتند جايزه مي‌داد و مي‌گفت: «من كسي را دوست دارم كه با چادر به خيابان مي‌رود.» سالياني دراز، عشق حسين(ع) را به همراه داشت و از اشعاري كه در لابه‌لاي دفترش در وصف حسين(ع) نوشته، مي‌توان به درد نهفته‌اش پي برد. به مسجد و خواندن نماز و دعا علاقه‌ي زيادي داشت. از زماني كه بسيج مستضعفين تشكيل شد، او با دوستانش بيشتر اوقات، در آن پايگاه به سر مي‌بردند.

آن روز كه محمّدجعفر خود را براي خدمت سربازي آماده مي‌كرد؛ شعله‌هاي جنگ تحميلي كشور را فرا گرفته بود او براي بيرون راندن دشمن و دفاع از مرزهاي وطن، پس از گذراندن آموزش‌هاي لازم دفاعي، به منطقه‌ي «موسيان» رفت و با دلي كه سرشار از يقين بود و با گام‌هاي استواري كه نشان از صلابت مي‌داد، قدم به سرزميني گذاشت؛ كه تجلّي دوست در هزاران آيينه پيدا بود و جلوه‌گري آفتاب نمايان.

خواهرش مي‌گويد: «او براي آخرين بار كه به مرخصي آمده بود، چنان سر به ديوار نهاد كه گويي خسته دل زمان است. هنگام خداحافظي صورت مادرم را بوسيد و گفت: مادر، غصه نخور من زود برمي‌گردم، سپس نگاهي كرد و گفت: شما كاري نداريد كه برايتان انجام دهم.»

آن گاه بسان پرنده‌اي از قفس رها شده، از شهر گذشت و از دنيا و آرزوهاي آن نيز هم. دل به شقايق سپرد و كبوترانه بال گشود؛ او كه دلش سال‌ها قبل براي ديدن معشوقي زيبارو به پرواز درآمده بود، در منطقه‌ي عملياتي «زبيدات» به دست نوازشگر عشق ربوده شد و در آسمان نگاه محبوب براي هميشه ناپيدا گشت.                               

 

شعر شهدایی

پر زد به بقا چو روح ستار زاده

مدهوش شد از جام عشق و باده

چون ماه ميان آسمان پيدا بود

از خاک به اوج کهکشان افتاده

شهيد ستار زاده

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان