چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e83

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e83

شادی روح شهید عزیز
منصور جهانجو
صلوات

نام و نام خانوادگي:منصور جهانجو

نام پدر:اكبر

تاريخ تولد:54/02/1

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:74/06/16

مکان شهادت:سردشت

نحوه ي شهادت:اصابت خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز منصور جهانجو

نام پدر: اكبر                        محل و تاريخ تولد: ايج 1354

سن: 20 سال                        تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                       وضعيت تأهل: مجرّد

محل شهادت: سردشت         نحوه‌ي شهادت: اصابت خمپاره      

تاريخ شهادت: 16/6/1374   محل دفن: ايج

فصل كوچ پرستوها گذشته بود اما او همچنان بر دوش، كوله‌بار هجرت داشت و همپاي نسيم به فكر رفتن بود.

«منصور» در ميان عطر گل‌هاي اطلسي و با بوي خوش اسپند و صلوات در خانه‌اي بي‌بضاعت اما آبرومند و ديندار قدم به دنياي خاكي نهاد. از همان روزهاي نخست چنان مهرش به دل نشسته بود كه مادرش مي‌گويد: «منصور با بقيه‌ي فرزندانم تفاوت داشت و انگار متعلق به دنياي ديگري بود.» ثانيه‌ها سپري شد و دوران كودكي «منصور» نيز هم. او به مدرسه علاقه زيادي داشت اما به علت برخي مشكلات فقط موفق شد كه تا پايان مقطع ابتدايي ادامه تحصيل دهد. با اين وجود هميشه خواهرش را به درس خواندن و كسب علم سفارش مي‌نمود.

وي فردي متعصّب و غيرتمند بود كه بر مسأله‌ي حجاب تأكيد فراواني داشت. در انجام واجبات ديني دقت داشت و عبادتش خالصانه و فقط براي رضاي خدا بود. در تنگناي زندگي و مشكلات روزگار ياد و نام خدا مونس تنهايي‌اش بود؛ او كه چون دست نياز به درگاه دوست بلند مي‌كرد ابر چشمانش باريدن مي‌گرفت و طلب حاجت مي‌نمود.

«منصور» چون آب زلال، پاك و بي‌ريا بود و هرگاه كه غم زمانه مادرش را غمگين مي‌ساخت، دستان مردانه‌اش را به دور گردن او حلقه مي‌كرد و سعي داشت كه با محبّت كردن غصه‌ها را از دل مادر بيرون كند. جواني زحمتكش و رنجديده بود كه پس از فوت پدر، تمام تلاش خود را به كار گرفت تا كمك خرج خانواده باشد و جاي خالي پدر را پر نمايد.

هنگامي كه «منصور» جواني رشيد و رعنا شده بود براي رفتن به سربازي مهيا گشت و جهت دفاع از ميهن اسلامي و مبارزه با ضدانقلابيون داخلي، راهي كردستان شد. حفاظت از مرزهاي غربي كشور و همچنين ايجاد امنيت براي مردم مظلوم و ستمديده‌ي كردستان كه در آتش كينه و نفاق دمكرات و كموله مي‌سوختند انجام وظيفه را براي «منصور» شيرين‌تر مي‌نمود. تا اينكه در اين راه مقدّس پروازي زيبا تا سدره‌المنتهي را به نمايش گذاشت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان