چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e81

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e81

شادی روح شهید عزیز
محمدرضا جوکار دهویی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدرضا جوکار دهويي

نام پدر:خيرالله

تاريخ تولد:44/01/7

سن:34

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز – دهوئيه

عضويت:نيروي انتظامي

يگان:نيروي انتظامي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:نيروي انتظامي

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:مسوول مبارزه باموادم

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:78/06/26

مکان شهادت:جاده سيرجان-نيريز

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله به مغز

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدرضا جوكاردهويي

نام پدر: خيرالله                        محل و تاريخ تولد: عباس‌آباد1344

سن: 34 سال                           تحصيلات: فوق ديپلم

شغل: نيروي انتظامي              وضعيت تأهل: متأهل، دو فرزند          

محل شهادت:جاده‌‌ي سيرجان   نحوه‌ي شهادت: درگيري با اشرار   

تاريخ شهادت: 26/6/1378       محل دفن: رونيز سفلي

 در بهاري دلپذير كه شكوفه‌ها در آغوش باد زيباتر از هميشه  مي‌رقصيدند و هواي روستا با بوي گل و چمن درآميخته بود در خانه‌اي كاهگلي و كوچك، نوزادي چشم گشود كه به احترام ائمه او را «محمّدرضا» ناميدند. در خانواده‌اي مذهبي و ديندار رشد و نمو يافت و خورشيد عشق الهي در دلش تابيدن گرفت. «محمّدرضا» فرزند كوه و صحرا بود كه از همان كودكي از كار عار نداشت؛ از بنّايي و        كاشي كاري گرفته تا به چرا بردن گوسفندان. مادرش مي‌گويد: «محمّدرضا را با خون دل بزرگ كردم و چون عيالوار بوديم آن‌قدر سختي كشيدم تا او بتواند درس بخواند.»

 وي براي ادامه‌ي تحصيل به شهرستان «فسا» رفت و پس از آن وارد دانشكده‌ي افسري شد اما به علت برخي مشكلات آن را رها كرد و به روستا بازگشت. آن‌قدر به امام خميني(ره) علاقه داشت كه چهره‌اي زيبا از او ترسيم مي‌نمود كه هنوز هم قاب عكس امام در تاقچه‌ي اتاق، يادآور دوران نوجواني اوست. «محمّدرضا» جواني مرتب و منظم بود و بسيار نجيب و باوقار. سعه‌ي صدر، صبر و استقامت و بردباري‌اش در برابر مشكلات، از او انساني ساخته بود كه در آينده بتواند از هستي و زندگي خود در راه آرمانش بگذرد. چنانچه بين دوستان و آشنايانكدورتي ايجاد مي‌شد با گشاده‌رويي بين آنها صلح و صفا برقرار مي‌كرد.  «محمّدرضا» با تشكيل خانواده به زندگي‌اش طراوتي تازه بخشيد و شادي و نشاط را به ارمغان آورد. او براي همسرش ياري مهربان و مددكار بود و براي فرزندانش پدري دلسوز.

عشقي كه در وجودش نهفته بود او را ناگزير كرد كه به جمع پاسداران كميته‌ي انقلاب اسلامي بپيوندد و در راه حراست از دستاوردهاي انقلاب اسلامي تلاش‌ها و ايثارگري‌هاي فراواني از خود به يادگار بگذارد. با ادغام كميته‌ي انقلاب اسلامي با شهرباني و ژاندارمري، «شهيد جوكار» مسؤوليت بخش مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي شهرستان استهبان را عهده‌دار گشت و در راه مبارزه با سوداگران مرگ سر از پا نمي‌شناخت و هرگاه خانواده به او اعتراضي مي‌كردند مي‌گفت: «شما نگران نباشيد، من وظيفه‌ام را انجام مي‌دهم و سرنوشت هر كسي با خداست.»

«محمّدرضا» بارها گفته بود كه آرزوي شهادت دارد و او كه چنين آرزومند وصال بود، در درگيري با قاچاقچيان، درِ باغ شهادت به رويش گشوده شد و با لبخندي زيبا كه بر لبانش نقش بسته بود به ديدار دوست شتافت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان