چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e79

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e79

شادی روح شهید عزیز
محمود جوکار
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمود جوکار

نام پدر:مصطفي

تاريخ تولد:28/00/00

سن:32

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز – رونيز سفلي

عضويت:ارتش

يگان:ت 92 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:282 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:راننده تانك

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:60/03/6

مکان شهادت:جنوب

نحوه ي شهادت:اصابت تركش و خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمود جوكار

نام پدر: مصطفي                 محل و تاريخ تولد: دهويه‌ي‌ رونيز 1328

سن: 32 سال                     تحصيلات: سيكل

شغل: نظامي                     وضعيت تاهل: متأهل،يك فرزند

ارگان اعزام كننده: ارتش     حضور در جبهه: 31 روز 

مسؤوليت: راننده تانك        تاريخ شهادت: 6/3/60     

محل شهادت: شرق بصره    محل دفن: رونيز

دوباره بايد از سرگرفت حكايت شهدا را كه حكايت آنها مثل سپيداران سبز قامتي است كه سرخ بر زمين افتادند تا فردا سبز و سرافراز برخيزند …

«محمود» در يك روز گرم و آفتابي تولد يافت و حضورش فضاي صميمي خانه را لبريز از بوي اسپند و گلاب كرد. روزگار، چون آبي روان گذشت و در هفت سالگي رفتن به مدرسه را آغاز نمود. دوره‌ي ابتدايي را پشت سر نهاد و سپس مدرسه را رها كرد.

وي در هجده سالگي به خدمت ارتش درآمد و به دليل آن كه از محيط كار در ارتش رژيم شاه راضي نبود، تصميم گرفت كه دو سال دوره‌ي بهياري ببيند تا بتواند در بيمارستان به همنوعان خود خدمت كند. محمود عقيده داشت كه: «محيطِ ارتش طاغوت، داراي خفقان است و كاركنان آن حق هيچ گونه بحث سياسي و ايدئولوژي ندارند.»

در هنگامه‌ي خون و قيام، زماني كه امام امت پيام دادند كه: «سربازها از سربازخانه‌ها فرار كنند.» او با كمك يكي از دوستانش چندين سرباز را فراري دادند كه به دليل اين كار مدتي هم بازداشت شدند. وي در تظاهرات عليه رژيم منفور پهلوي شركت مي‌كرد و هنگام به وصالي بس دل‌انگيز از جان گذشت و آن گاه كه پيكرش برف‌ها را رنگين مي‌ساخت در روز يازدهم محرم از دامان كوه به پرواز درآمد.

روزي كه پيكر مطهرش بر دستان مردم عاشق تشييع مي‌شد،  برادرش «صمد» در آغاز نوجواني به مدرسه مي‌رفت و تحصيل مي‌كرد. شهادت اين عزيز قرار را از «صمد» ربود وي را راهي بسيج كرد و آنگاه علم فرو افتاده‌ي برادر را مردانه بر دوش گرفت تا اينكه در شلمچه به ديدار برادر شتافت و به ديدار يار هم.
به وصالي بس دل‌انگيز از جان گذشت و آن گاه كه پيكرش برف‌ها را رنگين مي‌ساخت در روز يازدهم محرم از دامان كوه به پرواز درآمد. روزي كه پيك مطهرش بر دستان مردم عاشق تشييع مي‌شد، برادرش «صمد» در آغاز نوجواني به مدرسه مي‌رفت و تحصيل  مي‌كرد. شهادت اين عزيز قرار را از «صمد» ربود وي را راهي بسيج   كرد و آنگاه علم فرو افتاده‌ي برادر را مردانه بر دوش گرفت تا اينكه درشلمچه به ديدار برادر شتافت و به ديدار يار هم.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان