چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e75

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e75

شادی روح شهید عزیز
الماس جنگلی
صلوات

نام و نام خانوادگي:الماس جنگلي

نام پدر:قيطاس

تاريخ تولد:52/01/20

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:ژاندارمري

يگان:ژاندارمري

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:71/11/12

مکان شهادت:سردشت

نحوه ي شهادت:ايست قلبي تنفسي

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز الماس جنگلي

نام پدر: قيطاس                  محل و تاريخ تولد: خانه‌كت 1352

سن: 19 سال                     تحصيلات: ابتدايي

شغل: سرباز                    وضعيت تأهل: متأهل، يك فرزند         

محل شهادت: سردشت       محل دفن: خانه‌كت

تاريخ شهادت: 12/11/71  

در آن سوي شهر، در دامنه‌ي كوهي مقاوم و استوار و در كنار تپه‌هاي سرسبز، روستايي واقع شده كه سادگي بر آن سايه افكنده است و بوي لاله و سبزه ما را به سوي خود فرا مي‌خواند تا از مردي سراغ بگيريم كه از تبار سرخ شقايق بود و در سر سوداي پرواز داشت.

«الماس» در كنار چهره‌هاي آفتاب خورده و زحمتكش در خانواده‌اي كم درآمد و كارگر زندگي را آغاز نمود. دست‌هاي مهربانش خيلي زود با زمين كشاورزي الفت گرفت و چون مردي سختكوش، هر روز با توكّل به خدا و دلي پر از اميد از خانه خارج مي‌شد و به كار مشغول مي‌گشت. او جواني فعّال و زرنگ بود و بسيار با گذشت و صبور. فردي شوخ طبع و مردم‌دار بود كه با دوستان و همسايگان با يكرنگي و مهرباني رفتار مي‌كرد. از مال دنيا دستش تهي بود اما با اين همه، دلي سرشار از محبّت داشت و دستاني لبريز از سخاوت.

وي در عنفوان جواني با دختري نجيب ازدواج كرد و زندگي جديدش را با يك عشق پاك و خدايي آغاز نمود. او در خانه‌، از اخلاق خوبي برخوردار بود و براي همسرش احترام زيادي قايل مي‌شد. چند ماهي از اين پيمان آسماني مي‌گذشت كه او خود را براي خدمت
سربازي آماده كرد و راهي «كردستان» شد. در اين هنگام كردستان در
آتش كينه‌ي ضدانقلاب و منافقين مي‌سوخت و براي صيانت از آن، مرداني چون «الماس» بايد با توطئه‌هاي كومله و دمكرات مقابله كنند و او نيز در كمال افتخار اين مسؤوليت خطير را پذيرفت و چون ديگر مرزداران براي دفاع، كمر همّت بست و به جهاد برخاست.

روزي كه براي آخرين بار به مرخصي آمده بود حال و هواي ديگري داشت، صورتش مي‌درخشيد و چون گل، سرخ و باطراوت شده بود. هنگام خداحافظي به اطرافيان نگاهي انداخت و چندين بار برگشت .

و پشت سرش را نگاه كرد و آن گاه خانه را براي هميشه ترك كرد و در منطقه‌ي بحراني «پيرانشهر» بر اثر ابتلا به بيماري قلبي، به فيض شهادت نايل آمد.         

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان