چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e70

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e70

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد جعفری حقیقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد جعفري حقيقي

نام پدر:خليل

تاريخ تولد:42/01/5

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بيت المقدس

مدت حضور:50 روز

شغل:طلبه

تحصيلات:مقدماتي حوزه

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/02/21

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به جمجمه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محمّد جواد جعفري حقيقي

        با درود و سلام به امام زمان و نايب بر حقّش امام خميني، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و درود فراوان به مردم شريف و مبارز ايران وصيت‌نامه‌ي خود را شروع مي كنم؛

       «اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» ما از نزد خدا آمديم و به نزد وي باز مي گرديم و همگي قافله‌اي هستيم جلو دنبال كه همگي بايد برويم؛ يكي امروز و ديگري فردا، پس چه بهتر حال كه چنين است و آدمي آخر بايد برود چرا در راه خدا نرود و اين جان را در اين راه فدا نكند كه هم اجر دنيوي دارد و هم اجر اخروي.

     اي مادر! من از ميان شما رفتم هيچ ناراحت و غمگين مباش بلكه خوشحال باش و دعا كن كه فرزندت جزء شهداي كربلا به شمار برود. مادر جان، خداوند سجان هم مزد آن همه‌ زحمت‌ها و آن همه ناراحتي‌ها كه درباره‌ي من كشيدي را به تو مي دهد و از تو مي خواهم كه با رفتن من گريه نكني بلكه خوشحال باشي كه من به آرزوي ديرينه‌ي خود رسيدم، آرزويي كه از اول جنگ تا به حال داشتم. مادر جان گريه مكن، استوار باش و مقاومت كن تا دشمن سو استفاده نكند، اي مادر، از تو مي خواهم كه مرا ببخشي چون اگر تو مرا نبخشي خدا هم مرا نمي بخشد. مادر جان به خواهرم بگو كه گريه نكند و او هم مثل زينب استوار باشد و مقاومت كند و به او بگو تو، بايد براي مظـلوميّت بهشتـي‌ها، رجايي‌ها، دستغيب‌ها گريه كـني نه بـراي من، چون كه آن‌ها را مظلومانه به شهادت رساندند. مادرجان از تو مي خواهم كه آن سه برادرم را هم مانند من تربيت كني تا برونـد و راه حسـين(ع) را بيـابند و در اين راه به شهادت برسنـد و تا پاي جان از انقلاب اسلامي دفاع كنند. مادر جان؛ مگر ارزش و حيثيت من از امام حسين(ع) بالاتر است كه گريه مي كني؟ گريه مكن و به جاي آن دعا كن كه خداوند گناهان مرا ببخشد و بيامرزد.

و حال سخني با مردم مسلمان و شهيد پرور: اي مردم از شما مي خواهم كه دعا كنيد تا خداوند آن پير جماران و رهبركبير انقلاب، امام امت را تا ا نقلاب مهدي(عج) زنده نگه دارد تا بتوانيم به ياري الله و با دست تواناي امام و شما مردم شهيدپرور، سرتاسر جهان را اسلامي كنيم و آنان را هم به اسلام دعوت كنيم.

اي مردم مسلمان اين را بدانيد كه ما براي خاك نمي جنگيم بلكه براي اسلام   مي جنگيم؛ پس بياييد آستين‌ها را بالا بزنيم و از جنگ و شهادت در راه خدا هراس نداشته باشيم و بر امپرياليسم‌هاي شرق و غرب و اسرائيل كافر بشوريد، چون آن‌ها دارند خون جوانان و پيران و بچّه‌هاي ما را مي مكنند و در عوض كاخ‌‌هاي سر به آسمان كشيده درست مي كنند و خوش مي گذرانند و اين‌كه نماز جمعه را كه يك نماز عبادي سياسي است و يك سنگر بسيار مهّم است محكم نگه داريد و نگذاريد كه خالي بماند كه دشمن سو استفاده مي كند شما بايد هر هفته صفوف خود را فشرده‌تر كنيد تا اميد دشمن نااميد شود. دعاي كميل را كه يادآور خون شهيدان است خالي مگذاريد. پيام لازم اين است كه دعاي ندبه را كه يادآور ثمره‌ي يك عمر زحمت آن عالم مجاهد، آقاي حاج شيـخ احمد فقيـهي است خالـي نگـذاريد و اي جوانان همينطور كه او ] در[ زمان طاغـوت و در زمـان گذشتـه يعني در جمهـوري اسـلامي مانـند شمع مي سوخـت و در آن خفقان شما را هر شب در يكي از خانه‌ها يا مساجد جمع مي كرد تا به شما درس اخلاق و درس دينداري و درس شجاعت بدهد؛ حال شما هم بياييد دعاي ندبه‌اي كه از وي در اين شهر باقي مانده است و بنيانگذار اين جلسه ايشان بوده است گرم نگه داريد و هيچ گاه خلوت نكنيد و هميشه بيشتر شويد، تا دشمن نگويد دعا به اين مرد وابسته بود و با رفتن او دعا هم رفت و بخواهند از اين راه ضربه‌اي وارد كنند. برادران نبايد يادتان برود كه همين دعاها بود كه ما را به پيروزي رسانيد و انقلاب ما را پيروز كرد. من يك وصيت ديگر هم دارم و آن هم اين است كه چند كتاب دارم آن‌ها را به مدرسه علميه‌ي امام صادق(ع) هديه مي كنم. من از تمام طلّاب حوزه‌ي علميه‌ي امام صادق استهبان و حجه الاسلام رحمتي امام جمعه‌ي محترم حلال بودي مي طلبم.     

                                                                                                                         خداحافظ

جواد جعفري حقيقي                                               

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد جعفري حقيقي 

نام پدر: خليل                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 19 سال                        تحصيلات: حوزوي

شغل: طلبه                           وضعيت تأهل: مجرّد                

ارگان اعزام كننده: بسيج        تاريخ اولين اعزام: 2/1/61

حضور در جبهه: 50 روز       دفعات اعزام: يك بار

تاريخ شهادت: 21/2/61        محل دفن: استهبان

***** 

      اي دوست! هنوز خون عشق داغ است؛ پس بيا بسراييم از آنها كه تاريخ بر وجود مباركشان مي‌‌بالد. از او بگوييم كه از گَرد يتيمي، رخسارش پاييزي بود. دو سال بيشتر نداشت كه مادر ـ آن ملكه‌ي محبّت ـ چشم بر هم نهاد و در كنار نامادري ادامه‌ي حيات داد. چون هشت ساله گشت، بار ديگر دست سرد روزگار او را در باغ تنهايي رها ساخت و سايه‌ي پدر را نيز از سرش ربود اما به خود اجازه نداد كه در فراز و نشيب زندگي، خانه‌ي سبز دلش رنگ ببازد و اميدش كمرنگ شود.

      تا سال سوم راهنمايي ادامه‌ي تحصيل داد. در اين زمان شور و هيجان انقلاب، شهر را فرا گرفته بود او نيز با ديگران، همراه و همصدا  عليه حكومت ظالم طاغوت شعار مي‌داد تا اينكه در بهمني زيبا فداكاريهاي ملّت به نتيجه رسيد و اسلام پيروز گرديد.

با راه‌اندازي مجدد حوزه‌ي علميه، از نخستين كساني بود كه در اين مكان مقدس ثبت نام كرد و مشغول به تحصيل شد. نمونه‌اي بارز از صبر و استقامت بود، كسي كه در حسرت ديدار يار بارها قلبش شكست و خانه‌ي خدا شد. با قرآن انس داشت و از آن مدد مي‌جست.

از همان اوايل جنگ تحميلي به عنوان يك بسيجي، مخلصانه قدم در جاده‌هاي نور گذاشت تا خود را از تاريكي دنياي پست، رهايي بخشد. «محمّدجواد» قدم به خطّه‌ي خونين جنوب نهاد تا بيابد گمشده‌اي را كه سالها در خود به دنبالش بود. انتظار چه معناي زيبايي داشت براي او كه به محبوب لايزال مي‌انديشيد و انتظارش چه زيبا سرآمد هنگامي كه در «عمليات بيت المقدس» او را يافت و در خمار چشمانش تا ابد به خواب رفت.

 

 

 

شعر شهدایی

بُد جعفری حقيقی از مکتب عشق

افسونگر دهر گشته بود از تب عشق

بی مادر و بی پدر شدی در خردی

خوش رفتی و لب نهاده ای بر لب عشق

شهيدمحمدجواد جعفری حقيقی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان