چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e7

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e7

شادی روح شهید عزیز
هوشمند ابراهیمی
صلوات

نام و نام خانوادگي:هوشمند ابراهيمي

نام پدر:اصغر

تاريخ تولد:43/05/15

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ژاندارمري

يگان:ژاندارمري

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:63/02/31

مکان شهادت:کردستان

نحوه ي شهادت:درگيري با ضد انقلاب

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

 وصيت نامه شهيد عزيز هوشمند ابراهيمي     

بِسْمِ رَبِّ الشُّهَدَاءِ وَالصِّديِقيِن.

«وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

       اينجانب سرباز وظيفه هوشمند ابراهيمي فرزند اصغر ابراهيمي صادره از استهبان متولد سال1343،وصيتي براي خانواده و مردم شهيد پرور دارم. امروز تاريخ صدراسلام دوباره تكـرار شده است و مكـتب توحيد در برابر كـفر و الحاد مقابله مي كـند و روزي است كه مي شود به وضوح و صراحت حق را از باطـل تشخيص داد. اكـنون درخت تنومند اسلام خون مي خواهد تا بارورتر گردد همان طوري كه سرور شهيدان امام حسين(ع) و ياران با وفايش با خون خود اسلام راستين را احيا نموده، مگر نه اين‌كه مردن حق است «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» پس چه بهتر كه مرگ، مرگي شرافتمندانه باشد. انساني كه در زندگي خود بي هدف باشد قبل از اين‌كه مرگ به سراغش بيايد به نظرم آن آدم مرده است.

من به عنوان يكي از ياران و سربازان اسلام، با عشق و علاقه تمام و آگاهي كامل قدم در اين راه مقدّس گذاشتم و به اين اصل معتقد هستم كه مرگ در سنگر مبارزه هزار بار شرافتمندانه‌تر و افتخار آميزتر از مرگيست كه در بستر گرم باشد. بحمدالله تعالي خداوند بر من منّت نهاد، تا دست از زرق و برق دنياي پر فريب بشويم و به مبارزه حساس گام نهادم تا افتخار به شهادت نصيبم گردد و به جنود الله بپيوندم. اما پيام من به شما ملّت مسلمان و شهيد پرور ايران اين است كه:

1ـ پشتيبان ولايت فقيه باشيد و براي او دعا كنيد.

2ـ تنها سلاح بُرنده بر عليه ستمكاران، ايمان به الله و اتحاد شما مسلمين است، پس از تفرقه بپرهيزيد و به ريسمان الهي چنگ زنيد و تا آخرين قطره‌ي خون خود از اسلام حفاظت و پاسداري كنيد.                                                                      

    هوشمند ابراهيمي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز هوشمند (جواد) ابراهيمي

نام پدر: اصغر                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 20 سال                        تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: سرباز                        ارگان اعزام كننده: ژاندارمري 

وضعيت تاهل: مجرّد             تاريخ شهادت: 31/2/63   

محل شهادت: كردستان          محل دفن: استهبان

در هنگامه‌اي پر تپش كه خانه سرشار بود از عطر عود و صلوات، كودكي با صداي گريه‌اش، لب‌ها را به خنده واداشت و وجود خدايي‌اش باعث خير و بركت براي خانواده شد.

«هوشمند»، دوران پرمهر كودكي را با الطاف الهي پشت سر نهاد و در هفت سالگي راهي مدرسه شد. مادرش مي‌گويد: «او بسيار به نماز و روزه اهميت مي‌داد و زماني كه كودكي بيش نبود، اصرار زيادي داشت كه در سحرهاي ماه مبارك رمضان او را براي روزه گرفتن صدا بزنيم.» از هنگامي كه خدا را شناخت عشق نهفته در دلش آتشين شد و در ستايش محبوب ازلي رو به قبله‌ي نياز نمود. او بسيار سخاوتمند بود؛ چون ابري لبريز از باران. پيش‌سلام بود و مؤدب و دنيايي از صداقت در نگاهش خانه داشت. به نقاشي و ورزش علاقمند بود و از برترين‌هاي فوتبال شهرستان به حساب مي‌آمد.

نوجواني‌اش همراه بود با تظاهرات مردم عليه حكومت طاغوت. او نيز در اين قيام به طور آشكار از حكومت ستمشاهي اعلام انزجار مي‌كرد. پس از پيروزي انقلاب به شكرانه‌ي طلوع فجر آزادي به جمع بسيجيان پيوست و شب‌ها براي برقراري امنيت در سطح شهر به نگهباني مي‌پرداخت.

با شروع جنگ تحميلي چنان توفاني در دلش به پا شد كه براي رفتن به جبهه بي‌تاب شد و چون ديگر عاشقان لباس رزم پوشيد و به عنوان سرباز وظيفه به جمع دريادلان خطّه‌ي نور پيوست. شب‌هاي سرد «كردستان» لحظاتي خوش از او به خاطر دارد؛ از او كه در تهجّد شبانه‌اش، هاله‌اي از عالم ملكوت بر چهره‌اش مي‌نشست و در راز و نيازي عاشقانه از فراق، گله مي‌كرد.

اين جوان برومند اسلام، چندين ماه در منطقه‌ي عملياتي و يخبندان «كردستان» در مقابل دشمنان اسلام ايستادگي نمود تا بالاخره بوسيله‌ي ضدانقلاب به شدت مجروح شد؛ او را به بيمارستان انتقال دادند و تحت عمل جراحي قرار گرفت؛ اما تلاش پزشكان در اين راه بي‌نتيجه ماند، چرا كه داروي دردش به دست يار بود و زخمهاي عميقش با نگاه او بهبود مي‌يافت و آنگاه كه يار در سحرگاه ماه مبارك رمضان با جام دارو بر بالينش آمد و با نگاه نافذ خود او را لبريز از بهار كرد، درمان يافت.

 

شعر شهدایی

گلگون شده قامتی چو ابراهيمی

آن کس که نداشت درخط خون بيمی

از رهگذرجهان گذشتی با شوق

برلوح دلم نشسته ای چون ميمی

شهيدهوشمندابراهيمی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان