چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e68

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e68

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم جعفری حقیقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم جعفري حقيقي

نام پدر:نصرالله

تاريخ تولد:25/00/00

سن:38

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ابتدايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:63/10/21

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم جعفري حقيقي

نام پدر: نصرالله                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1325

سن: 38 سال                      تحصيلات: دوره ابتدايي

شغل: پاسدار                      وضعيت تاهل: متأهل،3 فرزند

ارگان اعزام كننده: سپاه       تاريخ شهادت: 21/10/63     

محل شهادت: جزيره‌ي مينو   محل دفن: استهبان

«ابراهيم» در بين نگاه‌هاي نگران و چشمان منتظر در لحظه‌اي روحاني قدم به سراي خاك نهاد و در دامان پر از مهر و عطوفت مادر رشد كرد و درس عشق و محبّت به اهل بيت(ع) را آموخت.

ايام شورانگيز كودكي او، در كنار همسالانش گذشت و همپاي آنها راهي مدرسه شد. ابراهيم پس از آنكه دوران ابتدايي را پشت سر نهاد، به شغل آزاد (خياطي) روي آورد و در پي كسب حلال برآمد. سرلوحه‌ي زندگي‌اش گذشت بود و تواضع. به خواندن نماز اول وقت بسيار پايبند بود. اكثر اوقات به مسجد مي‌رفت و نماز را به جماعت به جا مي‌آورد. روح پاكش را به گناه نيالود و از دروغ گفتن و غيبت كردن، سخت بيزار بود. در اوج جواني دل به زندگي مشترك سپرد و با پيماني آسماني، زندگي جديد خود را آغاز كرد. همسرش مي‌گويد: «ابراهيم به نيازمندان كمك مي‌كرد و بسيار امانت‌دار بود. اعضاي فاميل نيز در انجام كارهاي خود با او مشورت مي‌كردند.»

در روزهاي پرجوش و التهاب انقلاب كه وي در شيراز به سر مي‌برد، مانند ديگر مردم حق‌طلب براي سرنگوني رژيم در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شركت مي‌كرد و خشم ديرينه‌ي خود را فرياد مي‌كشيد؛ در كردندو مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پس از پيروزي افتخارآميز انقلاب اسلامي و تأسيس سپاه پاسداران، ابراهيم با عشق و علاقه‌ي وافري كه داشت، به خيل پاسداران انقلاب پيوست تا قامت سبزش، زينت‌بخش لاله‌هاي سرخ شهادت باشد. او در انجام وظيفه‌اش نهايت تلاش و دقت را به كار مي‌برد و با جديّت تمام آن را دنبال مي‌نمود.

در دوران جنگ تحميلي و تجاوز دشمن به ميهن اسلامي ايران، او كه پاسداري پاكباخته بود، از دنيا گذشت و از همسر و فرزند نيز هم. حفاظت از ارزش‌ها را وظيفه دانست و با گام‌هاي استوار راهي جبهه شد.

در جبهه هم راننده بود و هم مسؤول تداركات. با خوش‌رويي و اخلاق نيكو غذا را در بين رزمندگان توزيع مي‌كرد و در برآوردن نيازهاي آنها از هيچ كوششي فروگذار نبود. عاشقي دلباخته بود كه لحظه‌ها را به شوق وصال سپري كرد و به اميد شهادت زيست تا بالاخره «جزيره‌ي مينو» ميعادگاه پاسدار سروقامتي گشت كه عطشناك‌ترين زخم اشتياق را با ديدار يار مرهم نهاد و عاشقانه در مقابل چشمان محبوب لايزال جان سپرد.

 

شعر شهدایی

شد جعفری حقيقی از خانه جدا

مانند کبوتری شد از لانه جدا

با اهل و عيال خود وداعی می کرد

پاسدار شهيد دين زگانی شد جدا

شهيد ابراهيم جعفری حقيقی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان