چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e64

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e64

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم جعفری
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم جعفري

نام پدر:فتحعلي

تاريخ تولد:40/05/1

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:ارتش

يگان:ت 55 هوابرد

عمليات:والفجر 4

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/02/22

مکان شهادت:شرهاني

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به پهلوراست

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم جعفري

نام پدر: فتحعلي               محل و تاريخ تولد: ايج 1340                                             

سن: 22 سال                    تحصيلات: پنجم ابتدايي       

وضعيت تأهل: مجرّد        ارگان اعزام كننده: ارتش

شغل: سرباز                     تاريخ شهادت: 22/2/62

 محل دفن: ايج

آنهايي كه به رمز و راز عاشقي پي بردند، خيمه در صحراي جنون زدند و از پي ليلاي خود قدم به جبهه‌هاي خون و خطر نهادند…

آن گاه كه اشعه‌هاي زرّين خورشيد، درختان سرسبز روستاي «ايج» را زينت مي‌داد، صداي گريه‌ي نوزادي با نواي جويباران در هم آميخت و «ابراهيم» نامي، ديده به سراي خاك گشود. آرام آرام در آغوش مادر رشد يافت و سپس با همسالان خود راهي مدرسه گشت. از روزهاي كودكي به خداوند دل بست و در كنار بزرگترها به نماز ايستاد. مادرش مي‌گويد: «ابراهيم بسيار شيرين زبان بود و در زماني كه بچه بود مثل مردهاي بزرگ صحبت مي‌كرد و حرفهايش باعث تعجب ما مي‌شد.»

وي تحصيلات خود را تا پايان مقطع ابتدايي ادامه داد و سپس براي كمك به امرار معاش خانواده به كار مشغول گرديد. هرگاه پدر مقدار پولي به او مي‌داد يا خود پس‌انداز مي‌كرد، براي برادرش كه در «استهبان» تحصيل مي‌كرد، مي‌فرستاد. او با اهل خانه و دوستان صميمانه برخورد مي‌كرد به طوري كه مهرش به دل آنها نشسته بود و در كنار او احساس راحتي مي‌كردند. «ابراهيم» مقيّد به نماز اول وقت بود. رابطه‌ي خوبي با مسجد و روحاني محل داشت و مكبّر بود. در امور آخرت خود پايبند و تابع بود و در دنياي خود قانع و ساده. اكثر اوقات در مراسم مذهبي شركت‌ مي‌كرد و دلبستگي شديدي به دعاي توسّل و زيارت عاشورا داشت.

جنگ تحميلي ايران، آغازي گشت براي پرپر شدن هزاران گل باغ ولايت كه همه سرسپرده‌ي عشق بودند. در آن وقت كه «ابراهيم»، ناظري بود بر خاكسپاري لاله‌ها، با ديگر جوانان محل مشغول به كار شد و ديوار گلزار شهدا را ساختند؛ شايد كه خود مي‌دانست، اين مكان  روزي آرامگاه ابدي او خواهد شد …

آن گاه لباس مقدس سربازي به تن كرد و پس از كسب آموزشهاي لازم با ديگر دلسوختگان وادي عشق راهي سرزمين   آفتاب‌خيز جنوب گشت. در «عمليات والفجر 1» شركت كرد و در بهار دلنشين وصل چنان رو در روي دشمن ايستاد كه چون قامتش فرو افتاد به خيل همرزمان شقايق پيشه‌اش پيوست.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان