چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e56

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e56

شادی روح شهید عزیز
سیدمحمدمهدی تابعی
صلوات

نام و نام خانوادگي:سيد محمدمهدي تابعي

نام پدر:محمدحسين

تاريخ تولد:38/00/00

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ت امام سجاد

عمليات:محرم

مدت حضور:150 روز

شغل:معلم

تحصيلات:ليسانس

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/08/10

مکان شهادت:عين خوش

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيزسيّد محمّد مهدي تابعي

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحيِمِ

   خدمت پدر و مادر عزيزم: پس از تقديم عرض سلام، سلامتي شما را از درگاه خداوند متعال خواستارم اميدوارم كه هميشه در ظِلّ توجّهات ولي عصر(عج) مصون و محفوظ بوده باشيد و رضاي خدا را بر همه چيز مقدّم دانسته و همه‌ي رفتار و گفتار و كارهايمان براي خدا باشد و هنگامي كه با خدا معامله كرديم مزدش هم از او بخواهيم ولا غير.

  آنچه را مي نويسم قسمـت اول وصيت‌نامـه مي باشد كه خصوصي است و شما اگر توانستيد به آن عمل مي كنيد و دين مرا ادا مي نماييد. قسمت دوم كه وصيت عمومي مي باشد كه اگر خدا توفيق شهادت نصيبم كرد به وسيله‌ي سپاه پاسداران خوانده مي شود.            

اولين وصيت من اين است كه: گرچه من فرزند خوبي براي شما نبودم و هميشه از من شكايت داشتيد چه در مسايل شخصي و چه در مسايل ديني و سياسي و بسياري از اساعه‌ي ادب‌ها و صداهاي بلند كه مخالف دستورات خدا و قرآن بود و من از روي ناداني و غرور مرتكب آن‌ها شدم و بعضي براي رضاي خدا بود.خلاصه هرچه بود از شما تمنّاي عاجزانه دارم كه با بزرگواري و حق پدري و مادري كه بر من داريد ببخشيد و مرا حلال كنيد.

نكته‌ي دوم: اين‌كه من با آگاهي كامل و احساس مسؤوليت كه در برابر خدا و مردم مستضعف جهان داشتم و با توجّه به اين مسأله‌ي مهم كه امروز تمامي اسلام در برابر كفر واقع شده است به جبهه رفتم. نه براي رسيدن به اميال كثيف ديوي و پست و مقام و شهرت ] و[ بسياري چيزهايي كه همه را بايد گـذاشت (و هيچكـدام همراه انسان نمي آيند) و رفت. من فقط به خاطر رضاي خدا به جبهه رفتم و اميدوارم كه (اگر لايق باشم) خدا از من قبول كند، بنابراين اگر كشته شوم مبادا از كسي يا ارگاني يا مردم توقع احترام داشته باشيد، يا خداي نخواسته توهين به مسؤولين جمهوري اسلامي، به بهانه‌ي شهيد دادن و انتظارات بي‌جا پيشه‌ي خود قرار دهيد؛ زيرا ما امانتي از خدا بوديم كه در دست شما بوديم و شما آن امانت را رد كرديد؛ بنابراين، جاي هيچ‌گونه نگراني و ناراحتي و طلبكاري از بنده‌ي خدا وجود ندارد و تنها كاري كه شما مي توانيد بكنيد صبر براي خدا است وگرنه اجر خود را ضايع كرده‌ايد. البته من كوچك‌تر از آنم كه بخواهم به شما نصيحت كنم چون اسلامي كـه دارم از شماها دارم و شما بايد در همه حال به خدا توجّه كنيد و از بنده‌ي او قطع اميد كنيد تا در كارهايتان موفق باشيد.

نكته‌ي سوم: راجع به بدهكاري و طلبكاري‌هايم مي باشد كه اميدوارم تا آن‌جا كه مي توانيد به آن‌ها عمل نماييد و مرا از زير دين مردم خلاص كنيد از پول و كتاب‌هاي به‌جا مانده هر طور كه صلاح مي دانيد استفاده كنيد، كتاب‌هاي دانشگاهي را مي توانيد به كتابخانه‌‌ي بخش فيزيك دانشگاه بدهيد در ضمن پول حق التـدريس را مي توانيد از اداره‌ي آموزش و پرورش اَردكـان بگيريد و دو سال نماز و يـك سال روزه برايم بخريد. در اين‌جا از همه‌ي برادران و خويشان و اقوام حلال بودي مي طلبم و اميدوارم كه مرا حلال كنيد و طلب آمرزش كنيد ما هم در اين‌جا به شما دعا مي كنيم. به اميد پيروزي اسلام بر كفر جهاني و ظهور حضرت صاحب زمان(عج) و طولاني شدن عمر امام امت خميني بت شكن؛ همه‌ي شما را به خدا مي سپارم.     

                                                                                                 فرزند شما

 سيّد محمّدمهدي تابعي  6/5/1361

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سيّدمحمّدمهدي تابعي

نام پدر: سيّدمحمّدحسين        محل و تاريخ تولد: استهبان 1338

سن: 23 سال                        تحصيلات: ليسانس فيزيك      

وضعيت تأهل: مجرّد            ارگان اعزام كننده: بسيج

شغل: معلّم                            تاريخ اولين اعزام: 13/3/61                 

دفعات اعزام: يك بار              حضور در جبهه: 150 روز

تاريخ شهادت: 10/8/61         محل دفن: استهبان

نامش  را از نام زيباي مهدي موعود(عج) برگرفتند، تا يكي از منتظران رخسار زيبايش گردد و براي فرجش چشم به راه بماند …

 «محمّدمهدي» در خانواده‌اي مذهبي چشمان پرفروغش را گشود و زندگي سراسر افتخار خود را آغاز نمود. كسي كه از ابتدا تا پايان عمرش براي اسلام و انقلاب تلاش كرد، تا مبادا گلبرگهاي باغ انقلاب در سموم خزان، پرپر گردد. شاگردي بود به از استاد، استادي عاشق و دلباخته.

 هرجا كه بوي عشق حسين(ع) به مشامش مي‌رسيد، دامن كشان به پرواز درمي‌آمد. در جلسات مذهبي شركت مي كرد. «سيّدمهدي» يكي از ياران با وفاي شهيد عزيز «حجّه الاسلام شيخ احمد فقيهي» بود كه هميشه او را همراهي مي‌كرد. با تلاش و پشتكار فراوان درس         مي‌خواند تا اينكه موفق شد به دانشگاه راه يابد و در رشته مهندسي فيزيك ادامه تحصيل دهد. هيچ گاه پست و مقام را دوست نداشت و فقرا را فراموش نكرد. ساده زيستن را سرلوحه زندگي خود قرار داده بود.

اوايل انقلاب بود و او خوشحال از اينكه مي‌توانست بغض نشكفته‌اش را هويدا سازد و مُهرِ سكوتي را كه بر لبانش زده بودند،
بشكند. زمان فرياد فرا رسيده بود و او براي به ثمر رسيدن انقلاب از هيچ تلاشي فروگذار نبود. پركاري او در مراسم مذهبي و بيان مسايل ديني و توزيع اعلاميه‌ها و عكس امام همه را به تعجّب واداشته بود.

پس از پيروزي انقلاب، در جهاد دانشگاهي به طور فعّال شركت  مي‌كرد و آن هنگام كه دشمن زبون به قصد نابودي دين، دست تجاوز به سوي ميهنش دراز كرد؛ عشق دفاع از اسلام در وجودش شراره زد و راهي جاده‌هاي خاكي جبهه گشت تا بالاخره پس از چند ماه نبرد و مقاومت در ماه محرم، سر به دامان جدّش حسين(ع) نهاد و دل عاشورايي‌اش سفر روحاني خود را به كوي افلاك آغاز نمود.

 

شعر شهدایی

رفت از بر ما چو تابعی  حنت

فرزند حسين بود و کردی همت

از سنگر علم شد سوی جبهه روان

بر گردن دکتران نهادی منت

شهيدسيدمحمدمهدی تابعی

آثار

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان