چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e52

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e52

شادی روح شهید عزیز
سید عباس پرهیزگار
صلوات

نام و نام خانوادگي:سيد عباس پرهيزکار

نام پدر:سيدعلي

تاريخ تولد:45/06/11

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:خيبر

مدت حضور:343 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:تخريب چي

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/12/12

مکان شهادت:جفير

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز سيّد عباس پرهيزگاري

        خوشابه حال آنان‌كه زندگي شان براي خدا و مرگشان در راه خداست، هم اكنون كه عازم به خط مقدّم مي باشم برخود لازم دانستم چند كلمه‌اي را به عنوان وصيت بنويسم. 

        برادران و خواهران شهيد پرور، به والله هم اكنون كه در اينجا نشسته‌ام و در حال وصيت كردن هستم از خوشحالي نمي دانم چه بگويم و چه بنويسم زيرا عشق حسين(ع) و نورالله آن‌قدر در دلم جريان پيدا كرده است، همانند مسافري كه مي خواهد به مسافرت برود و در آن‌جا كسي در انتظارش نشسته است، فقط از همشهريان خودم تقاضا مي كنم كه امام، امام، امام را تنها نگذاريد.

       اما وصيتي با مادر و پدر بزرگوارم؛ اين مدت كه در اين دنيا بودم نتوانستم براي شما كار خيري انجام دهم مرا ببخشيد و اما مادرم بعد از خداوند و اوليا شما مهربان‌ترين كسي بودي كه زحمت مرا كشيدي اميدوارم كـه بتوانم در آن دنـيا جبـران اين زحمت‌هايت را بكـنم و شما هم در آخرت در برابر حضرت فاطمه(س) سرفراز باشيد و در آخر كه منظورم از وصيت نوشتن همين جمله بود اينست كه؛ مدت يك‌ماه روزه بدهكار هستم چون سال گذشته ماه مبارك رمضان آموزش بودم و گفتند كه روزه نگيريد به اين خاطر يك‌ ماه روزه برايم بگيريد و مدت يك‌ماه هم احتياطاً نماز برايم بخوانيد.  

                              والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته ـ خداحافظ

                                                                                                                           سيّد عباس پرهيزگار 27 /11/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سيّدعباس پرهيزگاري

نام پدر: سيّدعلي                محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 17 سال                      تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: پاسدار                     وضعيت تأهل: مجرّد           

ارگان اعزام كننده: سپاه     تاريخ اولين اعزام: 31/3/61                

مسؤوليت: تخريب چي       حضور در جبهه: 243 روز                 

تاريخ شهادت: 12/12/62    محل دفن: استهبان

پرهيزگار بود وچشمهايي به رنگ غيرت عباس(ع) داشت و به او اقتدا كرد والحق كه ادامه دهنده‌ي راهش گرديد

«عباس» چون در خانواده‌اي اهل دين رشد يافت از همان كودكي نسبت به مسايل ديني بسيار حساس بود. روح بلندي داشت و اخلاقي خوش و پسنديده و هرگاه به ديدن خواهرش مي‌رفت در حاليكه مي‌خنديد رو به او مي‌كرد و مي‌گفت: «شما هم بخنديد.» رفتاري جوانمردانه داشت و در برابر نامحرمان ديده به زمين مي‌دوخت. در امر خير پيشگام بود و در اكثر محافل مذهبي شركت داشت.

همدم او قرآن بود. در پيدا كردن مسيرهاي زندگي سعي داشت با كتب علمايي چون شهيد «آيت اللّه سيّدعبدالحسين دستغيب» خود را بيابد و بسازد. عشق به حسين(ع) و روح اللّه آن قدر در دلش جريان داشت كه ديگر خودش نبود، تمام همّ و غمش امام بود و امام.

«عباس» مرد جبهه بود و جنگ. اهل تهجّد و عبادت و بندگي. روزي كه تصميم گرفت به جبهه برود رو به مادرش كرد و گفت: «دعا كن شهيد شوم كه شرمنده‌ي حضرت زهرا(س) نباشم». او يك
خصوصيت عجيب داشت و آن اينكه آن قدر اخلاص در وجودش بود كه هميشه سعي داشت تنها كار كند كه مبادا ذره‌اي رنگ غير خدايي بگيرد! عشقش سنگر بود و خاكريز جبهه‌ها و دنيا برايش تنگ و تاريك مي‌نمود. هميشه احساس مي‌كرد كه مسافري است كه فردي آن طرف‌تر انتظارش را مي‌كشد همين احساس آرامش را از او گرفته بود و باعث شد كه براي هميشه به دنيا پشت كند.

«عباس» هميشه آرزوي كربلا را داشت و آن گاه كه خانه را به اميد ديدار حسين(ع) ترك مي‌كرد، قامت رعنايش به لباس پاسداري مزيّن شده بود. در «عمليات خيبر» شركت كرد و به ياد بزرگمرد كربلا جنگيد، و آن قدر ايستادگي نمود و تلاش كرد تا به ديدار يار رسيد و وصال يافت.

 

شعر شهدایی

مظلوم چو جد الهرش پرهيزکار

با قافلة کرب و بلا بستی بار

در خانه نشستن آن زمان ننگی بود

بر دامن گل هميشه ميگريد خار

شهيدسيدعباس پرهيزکاری

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان