چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e49

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e49

شادی روح شهید عزیز
اصغر پذیره
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم پاکدامن

نام پدر:محمد يار

تاريخ تولد:45/02/2

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ل 42يونس

عمليات:*****

مدت حضور:303 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:65/10/27

مکان شهادت:فاو

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌‌اي از شهيد عزيز اصغر پذيره

نام پدر: عليرضا                محل و تاريخ تولد: ايج 1341

سن: 21 سال                    تحصيلات: ابتدايي            

شغل: سرباز                     وضعيت تأهل: متأهل، چهار فرزند                      

ارگان اعزام كننده: ارتش    تاريخ شهادت: 22/1/62

محل دفن: ايج

هنگامي كه بادهاي مغرور، آرامش صبحگاهان را به يغما مي‌بردند او از كنار مزارع و دستهاي پينه بسته به پا خاست، تا خون خود را هديه به دشت تشنه‌ي ايران نمايد و بوته‌هاي انقلاب اسلامي را سيراب…

«اصغر» در خانواده‌اي بي‌بضاعت و رنج ديده رشد يافته بود و اين دليلي بر آن كه او هيچ گاه از ياد فقرا و تهيدستان غافل نماند. اخلاقي شايسته داشت و كرداري پسنديده. با پدر و مادر مهربان بود و در كمك كردن به آنها از هيچ كمكي فروگذار نبود. روزهاي نوجواني او در كار و تلاش سپري گشت تا اينكه جواني شد شجاع و دلير و آبروي انقلاب و اسلام.

با آغاز قيام مردم عليه حكومت ستمشاهي، او نيز در تظاهرات ضد رژيم شركت مي‌كرد. پس از پيروزي انقلاب ازدواج كرد و تشكيل خانواده داد. رفتار خوب او در خانه، گوياي محبّتش نسبت به همسر و فرزندانش بود. عاشق نماز و دعا بود و راز و نيازهاي شبانه‌اش اين را به اثبات مي‌رساند. علاقه‌ي زايدالوصفي به سالار شهيدان ـ‌ حسين بن علي(ع)ـ داشت و نهايتاً يكي از عاشقان و رهروان كويش شد.

با شروع جنگ تحميلي، براي خدمت سربازي آماده گشت و نداي رهبر كبير را به جانِ دل پذيرفت. خانواده‌اش را به خدا سپرد و راهي دشت آلاله‌ها گشت. همسرش مي‌گويد: «اصغر سه روز قبل از عيد براي آخرين بار به جبهه رفت و هنگام خداحافظي گفت: «جشن نوروز ما در جبهه خيلي باصفاتر و زيباتر است.»

آخرين بهار زندگي «اصغر» با «عمليات والفجر 1» همراه گشت، در اين عمليات دل او كه از غم‌ فراق، پاييزي گشته بود با بهار طبيعت به سرزمين هميشه سبز عشق رسيد و در گلزاري مملوّ از شقايق، آسوده آرميد و چشم بر هم نهاد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان