چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e43

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e43

شادی روح شهید عزیز
مسلم بهروز
صلوات

نام و نام خانوادگي:مسلم بهروز

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:45/04/01

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ت امام سجاد

عمليات:رمضان

مدت حضور:30 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/04/29

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت ترکش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز مسلم بهروز 

«اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

 اينجانب مسلم بهروز به شماره شناسنامه 210 متولد 1345 در استهبان به دنيا آمدم اكنون آماده       مي شوم كه تا چند روز ديگر به جبهه‌هاي حق عليه باطل رفته، به فكرم رسيد كه چند كلمه روي اين كاغذ به عنوان (وصيت) بنويسم.

 اگر توفيق شهادت نصيب من شد امام حسين(ع) ]را[ خواهم ديد و اگر خدا خواست]نخواست[ كه شهيد شوم و سعادت شهيد شدن نداشتم، قبر شش گوشه‌ي امام حسين(ع) را خواهم ديد. البته هدف من از جبهه رفتن شهيد شدن نيست بلكه هدف اول پيروزي اسلام بر كفر جهاني  مي باشد و خارج كردن بعثي ها از خاك كشور عزيزمان ايران مي باشد، من به عنوان يك برادر خيلي كوچك از ساير برادرانم مي خواهم كه امام عزيز را تنها نگذارند، خداي نكرده كاري نكـنند امام ناراحت شود و هم چنـين امام زمان(عج) پيـش خدا شرمنده شود؛ چنين كه امام مي فرمايد بر حسب روايت، نامه‌‌ي اعمال ما هفته‌اي دوبار پيش امام زمان(عج) مي رود اگر خداي نكرده كاري كنيم كه نامه‌ي اعمال ما وقتي به دست امام زمان(عج) برسد از دست ما ناراحت شود، اگر از دست ما ناراحت شود، واي به حال ما.

من از برادرانم مي خواهم كه خودشان را به ارگان هاي انقلابي (بسيج) معرفي كرده و به جبهه‌هاي حق عليه باطل رفته و با كفر بجنگند و تا مي توانند اين انقلاب را به تمام جهان صادر كنند، چرا كه امام مي فرمايد: ما بايد انقلابمان را به تمام جهان صادر كنيم و باز مي فر مايد: تا بانگ لا اله الاالله محمد رسول الله(ص) بر تمام جهان طنين نيفكند مبارزه هست.

 در پايان چند سخن از امام؛ شما پاسدارها اول بايد خودتان را اصلاح كنيد، من از سپاه راضي هستم و به هيچ وجه نظرم برنمي گردد. كساني كه روحانيت را مرتجع مي دانند در حقيقت راه شاه و آمريكا را در پيش دارند. نگذاريد بگويم آن رهبر ملي چقدر از طلاب جوان را كشت.

آيت الله مطهري: آغاز كار به نام خدا و خلق شرك و دوگانه پرستي است.

آيت الله منتظري: مرگ بر آمريكا ذكر است هميشه در دهانتان مرگ بر آمريكا باشد.

 

                                             والسلام عليكم و رحمه الله بركاته

                                                                                                                                           مسلم بهروز31/2/1363ش

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مسلم بهروز

نام پدر: حسين                 محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 16 سال                     تحصيلات: سوم راهنمايي    

وضعيت تأهل: مجرّد        تاريخ اولين اعزام: 29/2/61      

شغل: پاسدار                    ارگان اعزام كننده: سپاه       

دفعات اعزام: يك بار         حضور در جبهه: 30 روز   

تاريخ شهادت: 29/3/61    محل دفن: استهبان

حديث كسي است كه از خونش لاله‌ها روييد تا جامي باشد براي اشك چشم پروانه‌هاي سوخته بال …

«مسلم» در خانواده‌اي متديّن و ديندار، چشم برطراوت بهاران گشود و با گرماي نگاهش اطرافيان را مجذوب صداقت خود ساخت. روح خدايي‌اش از اوان كودكي در چشمه‌سار نماز تطهير يافت و كلام نوراني الهي، بر لبان آسماني‌اش جاري گشت، انس و الفت ديرينه‌ي او با مسجد باعث شده بود كه به مسجد عشق بورزد و نداي اللّه اكبرش گلدسته‌ها را تا اوج معنويت بالا برد و مردم را به وحدت و يكپارچگي فراخواند. وي در كنار تحصيل به پدرش نيز كمك مي‌كرد و در كارگاه آجرپزي به كار و تلاش مشغول مي‌شد.

از آغاز نوجواني فعّاليتهاي انقلابي او نيز شروع شد و با ديگر مردان شهر با مزدوران خودفروخته‌ي‌ رژيم پهلوي به مقابله برخاست  و در اين راه تلاشهاي چشمگيري انجام داد.

پس از طلوع فجر پيروزي، براي دفاع از انقلاب در سطح شهر به گشت و نگهباني مي‌پرداخت و با تشكيل بسيج به عضويت آن    نهاد مقدس درآمد.با آغاز جنگ تحميلي، درس و مدرسه ديگر روح بلند «مسلم» را قانع نمي‌كرد به همين دليل به جمع سبزپوشان انقلاب پيوست و قامتش به لباس پاسداري مزّين گشت. پس از طي دوره‌ي آموزشي، به جبهه اعزام شد، اما چند روز قبل از رفتن بي‌بازگشتش، خانواده را براي زيارت مشهد مقدس بدرقه كرد و اين فرصتي بود براي او كه يك بار ديگر به يار انديشه كند و با دل خلوتي ديگر. پس از بدرقه والدين آخرين نگاه‌هاي گرمش را همراه با لبخندي زيبا تقديم آنها نمود و يادآوري كرد كه «امام را تنها نگذاريد.» سپس خود نيز راهي ديار عاشقان شد و چند روز پس از حضور در عرصه‌ي عشق، در «عمليات رمضان» شركت كرد و در ماه ميهماني خدا، لباس سرخ دامادي به تن كرد و زيباترين عروس آسماني را در آغوش كشيد.

 

شعر شهدایی

بهروز عزيز مسلم غرق به خون

از عشق حسين گشته همچون مجنون

گل های شقايق اززمين رويانده

با خون سرش جهان نمودی افسون

شهيد مسلم بهروز

آثار

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان