چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e42

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e42

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم بهرامی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم بهرامي

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:34/10/5

سن:28

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:83 روز

شغل:معلم

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:آرپي جي زن

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:65/10/24

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت ترکش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ابراهيم بهرامي   

  با سلام و درود به سرور شهيدان حضرت حسين بن علي(ع) و فرزند برومندش آقا امام  زمان(عج) و تمامي شهيدان راه حق و آزادي.

 چند كلمه‌اي را به عنوان وصيت عرض مي نمايم؛ اول اين‌كه از شما و تمامي برادران تقاضاي عفو و بخشش را دارم و عاجزانه از شما مي خواهم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد. ثانياً؛ نكته‌ي قابل ذكر اين بود كه من با كمال آگاهي و شناخت كامل از عواقب اين خطرِ خونين،  قدم در اين راه نهاده و تمامي جوانب آن را در نظر داشته‌ام و هيچ فرد و هيچ كس در مورد اين مسأله مرا تحريك و ترغيب ننموده است، جز وظيفه‌ي سنگيني كه بر دوش خود احساس مي نمودم. بنابراين از شما و تمامي برادران و خواهران و مادر عزيزم تقاضا دارم كه در شهادت من صبر و شكيبايي پيشه‌ي خود نموده و مبادا خداي نخواسته سخن بي‌جايي نسبت به انقلاب يا شخصي گفته شود كه من به هيچ وجه راضي نيستم، زيرا كه شما خود بهتر از من مي دانيد كه اين يك وظيفه‌اي است كه بر دوش همه‌ي ما گذاشته شده است و بالاخره ما بايد ان شاالله اين جنـگ را با پيـروزي به اتمـام برسانيـم و هيچ‌كـس هم جز جنايتكاران بعثي مقصر اين كار نيستند و همچنين بعد از شهادتم هيچ چيز حتي خرج مراسم شهادتم را از بنياد شهيد نگيريد و از مال خودم مصرف نماييد. در پايان از همه‌ي شما به خصوص مادر عزيز و مهربانم تقاضاي عفو و بخشش را مي نمايم و از خداوند صبر و اجر بزرگ را خواستارم.

 

خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

                                              

                                                                                                                                             والسلام

                                                                                                             ابراهيم بهرامي  3/ 11/ 1365

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم بهرامي

نام پدر: محمود                  محل و تاريخ تولد: استهبان 1337

سن: 28 سال                       تحصيلات: ديپلم

شغل: معلّم                          وضعيت تأهل: متأهل، يك فرزند         

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 14/9/59            

حضور در جبهه: 83 روز      مسؤوليت: آرپي جي زن

تاريخ شهادت: 24/10/65      محل دفن: استهبان

چه كسي مي داند كه پرستوها در فصل كوچ چه آوازي مي‌خوانند و اينكه آيا كسي با آن‌ها همسفر و هم آواز مي‌شود؟

در خانه‌اي كه چراغش از ياد خدا هماره روشن و تابناك بود، پسري به دنيا آمد كه نام «ابراهيم» بر او نهادند تا چون خليل الرحمن، دوستي با رب الارباب را معني كند. دوران كودكي «ابراهيم» در كنار

بچه‌هاي محلّه و همسايه گذشت. چون به هفت سالگي رسيد در كلاس درس استاد حاضر گشت و روزهاي زيادي، مسير خانه تا مدرسه را طي نمود و شب‌هاي بسياري چشم به كتاب دوخت تا بالاخره خود استادي گشت؛ هميشه جاويد و حماسه‌ساز. وي جواني فداكار و غيرتمند بود كه توجه زيادي به فقرا و تهيدستان داشت و آن‌ها را در مشكلات و گرفتاري‌ها ياري مي‌داد. هميشه در امور خيريه پيشقدم بود  به طوري كه از حقوق ماهيانه خود، براي ساختن مسجد كمك مي‌كرد.

در روزهاي پرهيجان انقلاب، چون ديگر مشتاقان، حديث سرخ آزادي بر لب داشت و براي رسيدن به پيروزي شبانه روز تلاش و فعّاليت مي‌نمود تا بالاخره در بهمن 1357 توفان انقلاب، به ساحل آرامش رسيد.در رگ‌هايش خون غيرت مي‌جوشيد و روزي كه دلِ ابريِ آسمان چنان باريد كه سيل جاري گشت او با چهره‌اي محزون و دلي لبريز از اخلاص، به ياري خانه بدوشان شتافت و تلاش‌هاي بسياري نمود تا هموطنان را از طعمه سيل نجات دهد.

وي معلّمي دلسوخته بود كه دانش‌آموزان را آنگونه آموخت كه در زمان جنگ تحميلي، اسطوره‌اي از مقاومت شدند و براي رفتن به جبهه و دفاع از انقلاب بيقرار. «ابراهيم» ازدواج كرده بود و روزگار خوشي را در كنار خانواده‌ي خود سپري مي‌كرد اما با شروع جنگ تحميلي از تمام تعلقات دنيا دل بريد و از همسر و فرزندش نيز هم. او جزء اولين گروه بسيجيان بود كه راهي دياري شد كه به منتهاي آرزويش مي‌رسيد.

او كه براي رسيدن به وصال، لحظه شماري مي‌كرد راز به خدا پيوستن را «از خود گذشتن» مي‌دانست و اين را در كربلاي ايران به نمايش گذاشت. در «عمليات كربلاي 5» مردانه جنگيد و پس از نبردي جانانه، از باده‌ي عشق الهي سيراب گشت و شلمچه آخرين مكاني بود كه صداي قلب عاشقش را شنيد و آن را براي هميشه در سينه حبس نمود. «ابراهيم» هنگامي كه مي‌رفت از خود فرشته‌اي به يادگار گذاشت كه هنوز پس از سال‌ها در سنگفرش كوچه‌ها به دنبال ردپاي پدر است و به ياد چهره‌ي زيباي او، ساعت‌ها به قاب غم گرفته‌اش خيره مي‌گردد.

 

شعر شهدایی

بهرامی ما معلمی دانا بود

در مدرس عشق عاشق و بينا بود

شد سنگر جبهه ها کلاس درسش

حقا که ز عشق دلبرش شيدا بود

شهيد بهرامی

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان