چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e410

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e410

شادی روح شهید عزیز
احمد یوسفی رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:احمد يوسفي رونيزي

نام پدر:عباس

تاريخ تولد:45/00/00

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:ارتش

يگان:ت 37 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:315 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:گروهبان دسته

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:64/01/1

مکان شهادت:بيمارستان تهران

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز احمد يوسفي‌رونيزي

نام پدر: عباس                       محل و تاريخ تولد: رونيز 1345

سن: 19 سال                       تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: نظامي                        وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش       تاريخ اولين اعزام: 20/2/61    

حضور در جبهه: 315 روز     تاريخ شهادت: 1/1/64     

محل شهادت: قصرشيرين      محل دفن: رونيز

در بين نگاههاي نگران و دست‌هايي كه به دعا بلند شده بود، صداي گريه‌ي «احمد» نسيم نوازش را در محفل گرم خانواده به حركت درآورد و فضا از عطر حضور او معطّر گرديد.

دوران شورانگيز كودكي را با همه‌ي فراز و نشيب‌هايش، در كنار مزارع و تحت حمايت پدر و مادر زحمتكش خود به سر آورد و سپس براي كسب دانش و معرفت، با شادي كودكانه راهي دبستان شد. وي در طول زندگي‌اش بارها از مرز مرگ و خطر گذشت و با حادثه‌ها و توفان‌هاي بلا دست و پنجه نرم كرد، به طوري كه مادرش مي‌گويد: «او از كودكي چندين بار سوخت، يكبار تصادف كرد، يك‌بار از پشت بام به زمين افتاد و بارها با مرگ روبرو شد، اما خدا مي‌خواست كه او زنده بماند و در راه خدا به شهادت برسد.»

احمد پس از آن كه سال اول دبيرستان را با موفقيّت پشت سر نهاد، وارد ارتش شد و مشغول به خدمت گرديد. از آن جايي كه او در خانواده‌ايي پرجمعيت و بي‌بضاعت رشد يافته بود، هدف خود را از رفتن به ارتش چنين بيان مي‌داشت: «من مي‌روم كار كنم تا با حقوق خود، كمك خرج خانواده باشم و خواهر و برادرم بتوانند درس
بخوانند.» وي در كار كشاورزي هم، يار صميمي و همدل پدر بود و از خصوصيات بارز اخلاقي او همين بس كه كسي جرأت نداشت در حضور او غيبت كند و يا از ديگران بدگويي نمايد.

در روزهاي غم‌انگيز جنگ تحميلي كه آسمان در حسرت پرواز باشكوه شهدا، در بهتي غريب فرو رفته بود. احمد با ديگر سلحشوران حماسه‌ساز، قدم به خطه‌ي پرآشوب «كردستان» نهاد كه در آن جا از ناحيه‌ي گردن مجروح شد.

او براي آخرين بار كه روستا را به قصد «قصرشيرين» ترك مي‌گفت، به پدرش گفته بود كه: «اين دفعه من ديگر برنمي‌گردم.» آن گاه چون قطره‌اي مشتاق دريا، رفت تا در آبيِ آن گم شود و به مردان دريادل تاريخ خونين جنگ بپيوندد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان