چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e41

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e41

شادی روح شهید عزیز
احمد بلندی
صلوات

نام و نام خانوادگي:احمد بلندي

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:44/04/19

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:250 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تداركات گردان

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:63/12/27

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز احمد بلندي

        از آنجايي كه وظيفه‌ي هر انسان است كه وصيت‌نامه را بنويسد و من يك وصيت‌نامه راجع به بدهكاري‌ها و نماز و روزه نوشته‌ام.

 پدر و مادر، شما بر گردن من بسيار حق داريد و من از خدا طلب آمرزش مي خواهم كه نتوانستم حق شما را ادا كنم و همچنين محمّد، محمود، رضا و آن‌ها هم بر گردنم حق دارند. چون من برادر خوبي براي آن‌ها و پسر خوبي براي شما نبودم و اميدوارم در صورت درخواست خدا و شهيد شدن من همگي شما مرا حلال كنيد.

پدرجان، دكّان سهم خودم برداريد چه شما و چه محمّد زياد خشك، حساب نكنيد و چيزهاي ديگر هم كه دارم براي خودتان باشد و استفاده كنيد و هر كار ديگري هم بخواهيد بكنيد، يا بفروشيد مسأله‌اي نيست و هر چه خرجم شد از روي دكّان برداريد چون وقتي من داشته باشم وظيفه‌ي خودم است بدهم و هر چه زياد آمد از دكّان ساندويچي، به جبهه يا گردان فجر بدهيد و از شهادت من هم هيچ ناراحت نباشيد و خدا ما را هر چند كه بنده‌ي خوبي براي او نبوديم قبولمان كرد.

نه آن‌ جوري گريه كـنيد كه دشمن از گـريه شما سو استفاده كند و نه آن‌جوري كه بغض شما را بگيرد. دعا براي پيروزي انقلاب و طول عمر امام يادتان نرود.

                                                                       

      والسلام

 احمد بلندي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز احمد بلندي (رباني)

نام پدر: حسين                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 19 سال                      تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                      وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 30/4/61                 

دفعات اعزام:دوبار              حضور در جبهه: 250 روز

تاريخ شهادت: 27/12/63    محل دفن: استهبان 9/12/73

او را «احمد» ناميدند تا جبين بر خاك سايد و احد را ستايشگر باشد و در آن حال زمزمه كند «الهي و رَبي مَن لي غَيرُك».

روزها و سالها سپري گرديد و با لطف خدا و محبّت پدر و مادر بزرگ گشت و هر روز بيشتر از قبل با احكام اسلام آشنا مي‌شد.

در اوايل انقلاب در تظاهرات و جلسات مذهبي شركت مي‌كرد و يافته‌هاي خود را عليه دشمنان اسلام به كار مي‌برد. وقتي به سن  هجده سالگي رسيد خود را براي انجام خدمت وظيفه آماده كرد و سرباز امام زمان(عج) گرديد. وارد سپاه پاسداران شد و قامت رعناي او با لباس مقدس سربازي رنگ خدايي به خود گرفت. او كه جام وجودش از عشق محبوب لبريز شده بود حضور در جبهه را بهترين بهانه دانست تا راهي ديار دوست گردد.

«احمد» در دل، دنياي ديگري داشت و خلوت دل را با هيچ چيز معامله نمي‌كرد. روي خاكهاي جبهه، او بود و چشم‌هاي منتظر، گرچه دلي غمگين از فراق دوستان شهيدش داشت اما خنده‌هايش چون پرده‌اي درد او را پوشانده بود و غمش را كتمان مي‌كرد.

وقتي به مدت پانزده روز به مرخصي آمد، عمليات شروع شد و او بيقرارتر از پيش، كوله بار سفر را بست و بيشتر از چهار روز نتوانست صبر كند، چون عاشقي پريشان خود را به جبهه رسانيد.

«عمليات بدر» شروع شده بود و او تا جان در بدن داشت مقاومت نمود و از خود حماسه‌ها به جا گذاشت. او كه نوزده بهار از زندگي‌اش گذشته بود هرگز دل به پاييز نسپرد و تا آخرين قطره‌ي خون، چشم در راه بهار ماند تا اينكه به وصال جانان رسيد.

گرچه يازده سال دور از وطن بود اما عزيزانش همچنان منتظر ماندند تا اينكه پس از سالها دوري و مهجوري در سال1373 به ديارش بازگشت و به انتظار خاتمه داد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان