چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e406

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e406

شادی روح شهید عزیز
قادر هدایتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:قادر هدايتي

نام پدر:علي محمد

تاريخ تولد:45/08/3

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:332 روز

شغل:محصل

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:5

تاريخ شهادت:65/11/18

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز قادر هدايتي

           به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدانِ حق و آزادي يگانه معشوق و معبود اين حقير كه اينك به سفارش تو لبيك گفته كه گفته‌اي براي برپايي دين خدا به پا خيزيد كه خدا پشتيبان شماست.

       «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

       همانا آنان‌كه در راه خدا كشته مي شوند مرده نپنداريد بلكه زندگاني هستند كه نزد پروردگارشان روزي مي خورند.

       اينك وصيت‌نامه‌ي خود را با شرمندگي و سرافكندگي در برابر خداوند متعال شروع مي كنم.

اي ملّت شهيدپرور من كوچك‌تر از آن هستم كه بخواهم براي شما تكليف معين كنم و امري به شما بنمايم، ولي وظيفه‌ي شرعي و الهي حكم مي كند كه در وصيت‌نامه‌ي خود چند تذكر بدهم شايد عده‌اي با خواندن وصيت‌نامه‌ي شهدا بيدار شوند.

شما اي ملّت كه با هزاران مشكل و با دادن هزاران شهيد و معلول اين انقلاب را به ثمر رسانيده‌ايد، حال اين انقلاب احتياج به نگهداري و گسترش دارد بايد همان طور كه از اول جنگ در جبهه و پشت جبهه فعاليّت مي كرده‌ايد حالا هم بايد فعاليّتتان بيش از پيش شود چون هر شهيدي كه به شهدا اضافه مي شود، وظيفه سنگين‌تر و در برابر خون آن شهيد مديون مي شويم.

و اما امروز اسلام احتياج به جان و مال و خون دارد و ما مي رويم تا به يزيديان بفهمانيم كه اگر ما در صحراي كربلا نبوديم امام حسين(ع) را ياري كـنيم حالا هستيم كـه راه او را ادامه دهيم و تقاضاي ديگر من از شما اين است كه هميشه پيرو امام و گوش به فرمان او باشيد و از روحانيت كه عامل نجات دهنده‌ي بشر از ظلم و ستم است جدا نشويد و نگذاريد كه دشمن در ميان شما به هر عنوان تفرقه بيندازد و من از تك تك شما حلال بودي مي طلبم و التماس دعا دارم.

اما چند سخني با پدر و مادر و برادر و خواهرانم: از اين‌كه ديگر در ميان شما نيستم ناراحت نباشيد خدا را شكر كنيد كه مرا در اين راه كه همان راه حسين بن علي(ع) است تربيت كرديد و ديگر اينكه من فرزند و برادر خوبي براي شما نبودم  و نتوانستم دراين مدت زمان دين خود را در مقابل شما ادا كنم.

مادرم: همانند قبل، چون كوه استوار باش و همچون زينب(س) محكم و صبور در برابر مصايب و سختي‌ها بايست و در مرگ من گريه و شيون نكن و اگر خواستي گريه كني بر مظلوميت امام حسين(ع) و يارانش گريه كن و از تو تقاضايي دارم كه من عاشق حسين بن علي(ع) بودم و نتوانستم خودم را به او برسانم و تو وقتي كربلا آزاد شد سلام مرا در كنار آن قبر شش گوشه به سرورمان برسان.

پدر و مادر: شما اگر يك فرزند ناقابل در راه خدا داده ايد ناراحت نباشيد چون كه امام حسين(ع) علي اكبر و علي اصغرها و هفتاد و دو تن يار گـرامي خود داد و نه شما مرا، بلكه فرزندان ديگرتان را به جبهه بفرستيد.

خواهرم: تو نيز حجابت را كه از خون شهيدان كوبنده‌تر است حفظ كن و] بايد[ زينب وار باشي و صبر و تحمّل كني و فرزندانت را براي نسل اسلام خوب تربيت كني.

 و سخني با دوستان و همكلاسي‌ها: اي دوستان و اي همكلاسي‌ها، مرا حلال كنيد و اگر در محيط مدرسه ناراحتي براي شما به وجود آورده‌ام مرا ببخشيد و از شما مي‌خواهم كه سنگر مدرسه و سنگر جبهه را پر كنيد و اسلحه‌ي از دست افتـاده‌ي مرا برداريد چـرا كه روحـم ناراحت اسـت كه اسلحه‌ام بر زمين باشد، اسلحه را برداريد و از اين دين و آيين و وطن خود دفاع كنيد.

اما اي خداي بزرگ، كه بخشاينده و مهرباني از خطاهاي من بگذر و اين جان ناقابل مرا كه در راه تو هديه مي‌دهم از من بپذير، چون چيزي بهتر از اين ندارم كه نثار تو كنم و چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست كه خدمتي به سزا بر نيامد از دستم.

نريزي اشك غم مادر كه امشب بر تو مهمانم  الفـباي محبـّـت را نوشتي بر دل و جانم
نريزي اشك غم مادر كه خوردم شير پاك تو  اگر من مرده‌ام دشمن گذارد پا به خاك تو

خدايا امام را تا انقلاب حضرت مهدي، براي امت اسلامي نگهدار. فرج حضرت مهدي(عج) را نزديك بگردان.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگه دار.

                                                                        والسلام

                                                                         قادر هدايتي  21/3/1365

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز قادر هدايتي

نام پدر: علي محمّد              محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 20 سال                      تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 22/8/63

دفعات اعزام: پنج بار           حضور در جبهه: 332 روز

تاريخ شهادت: 18/11/65     محل دفن: استهبان

در يك روز سرد پاييزي كه برگ‌هاي زرد خزان زده، لحظه‌ها را رؤيايي مي‌كردند؛ غنچه‌ي وجودش در خانواده‌اي اصيل و نجيب شكوفا گشت و خانه را در بهاري زيبا فرو برد. مادرش مي‌گويد: «از زماني كه «قادر» به دنيا آمد قدم مباركش باعث خير و بركت براي خانه شد و درِ رزق و روزي به روي ما گشوده گشت.»

او كم سن و سال بود اما واله و شيداي حسين(ع)؛ به گونه‌اي كه هرگاه با دوچرخه‌اش از مدرسه به خانه برمي‌گشت در مسير صداي «ياحسين(ع)! ياحسينش!»  فضاي خانه را پر مي‌كرد و چون وارد مي‌شد با چهره‌اي شاداب رو به مادر مي‌كرد و مي‌گفت: «مادر مي‌خواهم تو را به كربلا بفرستم.»

وي جواني هنرمند بود كه با دستهاي مهربانش نقاشي‌هايي زيبا بر صفحه كاغذ ترسيم مي‌نمود. علاقه‌ي شديد او به ائمه اطهار، باعث شده بود كه در مراسم عزاداري شركت داشته باشد و در برنامه دعاهاي كميل و ندبه نيز حضور يابد. فردي بود قدرشناس و شاكر كه نعمتهاي خداوند را بسيار سپاس مي‌گفت. قلبي رئوف و مهربان داشت كه بارها دست‌هاي تاول زده‌ي پدر را مرهم نهاد و همراه و همگام او در جمع‌آوري محصولات انجير كمك كرد.

با شروع جنگ تحميلي، بسان پرنده‌اي اسير، در هواي پرواز بيقراري مي‌كرد و شوق حضور در جبهه‌هاي جنگ، وجودش را مي‌سوزاند. هنوز دبيرستان را تمام نكرده بود كه از زيبايي‌هاي دنيا گذشت و از درس و مدرسه نيز هم. راهي ديار نور گشت و سعادت و رستگاري را در يك نگاه يار خلاصه كرد. هنگام رفتن، مادر او را به ابوالفضل العباس(ع) سپرد و با چشماني به اشك نشسته، جوانش را بدرقه كرد.

«قادر» روزهاي زيادي در جبهه ماند و يك بار نيز طعم تلخ مجروح شيميايي شدن را به جان خريد اما به اميد وصل يار صبر كرد و مقاومت. او چنان به حضرت امام(ره) عشق مي‌ورزيد كه در روزهاي پاياني فراقش، نامه‌اي مي‌نويسد و همراه با عكس امام خميني(ره) براي خانواده مي‌فرستد و در آن سفارش مي‌كند كه از عكس خوب نگهداري كنند.

وي در «عمليات كربلاي 5» چون ديگر شيرمردانِ بيشه‌ي عشق، چنان كربلايي به پا كرد كه پيشوايش حسين(ع) غيرتش را ستود و از آب حيات سيرابش نمود و شهادت را نصيبش كرد.

 

شعر شهدایی

ای وای هدايتی چرا رنگين است

لعل لب سرخ او بسی شيرين است

بشکست حصار غم به معشوق رسيد

در دشت افق چو آهوی مشکين است

شهيد قادر هدايتی

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان