اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e404

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e404

شادی روح شهید عزیز
جواد هاشمی
صلوات

نام و نام خانوادگي:جواد هاشمي

نام پدر:امير

تاريخ تولد:41/12/20

سن:19

استان:خوزستان

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:534 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تدارکات

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز جواد هاشمي

       خدايا، حال كه احساس مي كنم پايان عمرم رسيده و لحظات آخرعمرم سپري مي گردد و تو خود          مي داني كه تنها آرزويم دردنيا شهادت آگاهانه در راه تو بوده و هست و با اين‌كه احساس مي كنم گناهكارم، اما به لطف و فضل و بخشش تو اميدوارم و از تو مي خواهم اي مهربان‌ترين مهربانان و اي بخشايشگر جهان، بر تمامي گناهانم كه از روي جهل و ناداني مرتكب شده‌ام قلم عفو كشيده و مرگم را مانند ياران امام حسين(ع) و دوستان شهيدم، شهادت در راهت قرار دهي و جزو شهدايت محسوب گرداني، بار الها، چه زيباست جهاد در راه تو، چه زيباست بازگشت عاشقانه به سوي تو و چه زيباست شهادت آگاهانه كه در راه تو و في سبيل الله باشد؛ ديگر در دنيا ماندن كه گذرگاهي بيش نيست بر خود ننگ مي دانم بعد از مدت‌ها جهاد و مبارزه عشق لقاي الله و ديدار دوستانم كه در دلم زبانه مي زند و اگر مدت اجل الهي معين نبود روحم از شوق ديدار يار حتي براي لحظه‌اي در كالبدش قرار نمي گرفت.

برادران همسنگرم، لازم به تذكر است كه بعد از شهادتم كه هديه‌اي الهي مي باشد راه شهدا كه همان خط سرخ انبياست ادامه دهيد و براي رسيدن به سعادت دنيا و آخرت راهنمايي هاي امام امت، ولايت فقيه را سرلوحه‌ي تمام كارهاي خود قرار دهيد.

امّت حزب الله و كساني كه وصيت‌نامه‌ام را مي خوانيد بـدانيد كـه اگر خواستيد خود را مصـداق بارز آيه‌ي شـريفـه‌ي «محمّد رسول الله و الذين معه اشداء علي الكفار و … » قرار دهيد بايد شهادت را آرزوي خود بدانيد. آنچنانكه اطلاع داريد هيچ قدرتي و نيرويي در جهان توان مقابله با شما را  ندارد چرا كه اگر ياري كنيد خدا را، خدا ياري مي كند شما را و وعده‌ي حق نمايان گشته.

صبح پيروزي نزديك است جنگ را به فرموده‌ي امام مسأله‌ي اصلي بدانيد چرا كه اين جنگ در حقيقت همان جنگ جهاني سوم است كه اتفاق افتاده و ايران با تمامي ابرقدرت‌ها، ابر جنايتكاران و مزدوران آنان به مقابله و نبرد پرداخته است. شعار مرگ ‌بر آمريكا و شوروي را بيشتر تحقّق بخشيد و آن را وارد زبان كودكان خود گردانيد چرا كه گرفتاري‌هاي ما مسلمين از ابرجنايتكاران است. برادران و خواهران محصّل؛ حزب الهي درس خواندن را رها نكنيد تا عزّت‌مند گرديد و كشور را خودكفا نماييد چرا كه خدا فرموده عزّت از آن رسول و مؤمنين است، پس بكوشيم تا جامه‌ي ذلّت نپوشيم.

همسنگران، ما را در اين ره گفتگوهاست                دريا دلان، در پيش رو درياهاست

پدر و مادرم كه زحمات بي شماري برايم كشيديد و بنده نتوانستم در دنيا به شما خدمت كنم، من از وجود شما از خداي تبارك و تعالي تشكر مي كنم و به شما افتخار دارم كه چگونه زيستن را از حضرت فاطمه(س) آموختيد و به نداي حسين زمان لبيك گفتيد و فرزندت را براي استوار ماندن اسلام در جهان قرباني كردي، پدر و مادرم در اين ميان نمي گويم برايم گريه نكنيد چون كاري غير انساني است و اگر گريه كرديد بر مصيبت اباعبدالله(ع) و ياران باوفايش، حضرت زينب(س) در كربلا گريه كنيد و اشك شوق بريزيد چرا كه امروز پيروزي اسلام و سربلندي من است مرا حلال كنيد تا رستگار شوم. ان شاالله.

از شما خواهر و برادرم مي خواهم كه فرزندانتان را جهت عزّت اسلام و مسلمين پرورش اسلامي دهيد و صبر را پيشه كنيد كه خداوند با صابران است. در پايان از تمامي كساني كه وصيت‌نامه‌ي مرا مي خوانند تقاضاي عاجزانه دارم كه اولاً: امام امّت را دعا كرده و ثانياً: از خداوند برايم طلب عفو و بخشش نماييد چرا كه با كوله باري خالي ولي پر از گناه از اين دنيا رفتم، از تمام دوستان و آشنايان طلب بخشش مي نمايم و از خداوند تبارك و تعالي سعادت دنيا و آخرت شما را خواستارم.

آنان كه ره عشق گزيدند همه   در كوي شهادت آرميدند همه

والسلام

 جواد هاشمي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جواد هاشمي

نام پدر: امير                       محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 19 سال                      تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: مجرّد          

حضور در جبهه: 535 روز    تاريخ اولين اعزام: 7/6/59                

ارگان اعزام كننده: سپاه       مسؤوليت: تداركات و پيك گردان    

 تاريخ شهادت: 25/12/63   محل وتاريخ دفن: استهبان 9/12/73

داستاني دارند، عاشقاني كه طريق عشق برگزيدند و به وصال دوست رسيدند. «جواد» يكي از آنهاست كه سرتاسر زندگي‌اش، داستان عشق است و فراق. او كه چون چشم به جهان گشود؛ لبان مادر را به خنده نشاند و خانه را غرق در صفا نمود.

«جواد» با الطاف الهي و محبّت بي‌دريغ پدر و مادر بزرگ شد و راهي مدرسه. وي پسري بود قانع و صبور و از نظر اخلاق و ايمان توصيف نشدني. هميشه سختيهاي دنيا را تحمّل مي‌نمود و راضي به رضاي محبوبش بود. او كه گداي خانه عشق بود، هرگز دل به مال دنيا نبست. به نماز و روزه، اهميت بسيار مي‌داد و حتي قبل از رسيدن به سن تكليف هم، به واجبات توجه داشت.

نوجواني «جواد» همراه با اعتراض مردم عليه حكومت طاغوت آغاز شد. وي با دوستانش اكثر اوقات در مسجد محلّه به فعّاليت‌هاي انقلابي عليه رژيم مشغول بود به طوري كه يك بار مأموران رژيم براي     دستگيري، او را دنبال مي‌كنند كه «جواد» به خانه‌ي خواهرش مي‌رود و در زير چادر او پنهان مي‌شود. به امام خميني(ره) علاقه زيادي داشت. خانواده را از غيبت كردن و انجام گناه منع مي‌نمود. از خواهرانش
مي‌خواست كه: «زينب وار زندگي كنند و به تحصيلاتشان ادامه بدهند.»

پس از اين كه دوره‌ي راهنمايي را به پايان رسانيد به عنوان كمك راننده‌ي ماشينهاي مسافرتي مشغول به كار شد. از هر موقعيتي براي حفظ ارزشهايي كه گران به دست آمده بود استفاده مي‌نمود، چنانكه هرگاه در داخل ماشين، نوارهاي مبتذل روشن مي‌شد، رانندگان را هدايت مي‌نمود تا از نوارهاي مجاز استفاده كنند كه خلاف شرع نباشد.

روزگارش با عشق به خدا سپري مي‌شد تا اينكه از طريق بسيج رهسپار جبهه گشت. اولين بار به مدت سه ماه در كردستان بود و به دفاع مشغول. مدتهاي مديدي در جبهه بود و كمتر به مرخصي مي‌آمد. بارها پيكرش آماج تير خصم شد به طوري كه تقريباً همه‌ي بدنش، زخمي از عشق به خود ديده بود.

«جواد» در حالي كه قامتش، مفتخر به لباس سبز پاسداري بود، براي آخرين بار از كوچه‌هاي كودكي گذشت و از دنيا نيز هم. خود را به «عمليات بدر» رسانيد و مردانه جنگيد. براي دفاع از آن همه ارزشي كه با خون شهدا به دست آمده بود، حاضر شد همه هستي‌اش را بدهد و ده سال جسم عاشقش نيز روي خاكهاي غربت بماند.

 

 

شعر شهدایی

گرديده جواد هاشمی با پاکان

يک دست سلاح و دست ديگر قرآن

چون شير به ميدان نبرد می رزميد

خون داد و بهشت حق نمودی ارزان

شهيد جواد هاشمی

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان