چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e400

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e400

شادی روح شهید عزیز
محسن ولی زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:محسن ولي زاده

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:47/00/00

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:دوم ابتدايي

مسئوليت:تداركات

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/12/16

مکان شهادت:مريوان

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به جمجمه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محسن ولي‌زاده

نام پدر: محمود                 محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1347

سن: 19 سال                   تحصيلات: ابتدايي

شغل: پاسداروظيفه           وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه    مسؤوليت: تداركات        

تاريخ شهادت: 16/12/66   محل شهادت: مريوان

محل دفن: رونيز

سال‌هاي پرخاطره‌ي دفاع مقدس، يادآور روزهايي است كه دلاورمردان عرصه‌ي مقاومت با گام‌هاي استوار خويش، عشق و حماسه را بر جغرافياي جنگ طراحي كردند و آن را به تاريخ هديه دادند …

«محسن» در خانواده‌اي زحمتكش، در كنار سبزه‌زارهاي خرّم، چشم بر عالم خاكي نهاد و چون شكوفه‌اي شبنم خورده، طراوت و سرسبزي را به خانه ارزاني داشت. ايام كودكي‌اش در مهرباني گذشت و در هفت سالگي به مدرسه رفت. او در كنار تحصيل به كار كشاورزي نيز مشغول بود تا با دسترنج خود ياري‌گر دستهاي خسته‌ي پدر باشد. وي پسري نجيب و باوقار بود كه دوستان نيز قصه‌ي مهرباني‌اش را به زيبايي بيان مي‌كنند و او را در خاطرات ديروز به تماشا مي‌نشينند.

محسن اهل دل بود و راز و نياز، ارادتي خالصانه به مولايش حسين(ع) داشت. با مسجد مأنوس شده بود و در برنامه‌هاي آن حضوري فعّال داشت. به خواندن كتاب‌هاي گوناگون علاقمند بود، بويژه كتاب‌هاي امام خميني(ره).

در روزهايي كه چشم عاشقان خون‌بارتر از چشم شفق بود و ايران اسلامي در جنگ تحميلي مي‌سوخت، محسن براي خدمت سربازي آماده گرديد و اشتياق سفر وجودش را فراگرفت. پس از آموزش‌هاي لازم راهي «مريوان» شد و در برابر دشمنان شب‌زده با ديگر رزمندگان اسلام به مقابله برخاست. پدرش مي‌گويد: «آخرين بار كه به مرخصي آمده بود بسيار شاداب و خوشحال بود و هنگام رفتن گفت: منتظر من نباشيد ]شايد[ ديگر برنگردم.»

محسن در حاليكه در صبح نگاهش سپيده دميده بود، خود را به جبهه رسانيد تا از دولت عشق بي‌نصيب نماند. پس از نبردي بي‌امان با تقديم خون سرخ خويش به خيل شهدا پيوست و نام بلند خود را در رديف عاشقان به خون خفته‌ي حسين(ع) به ثبت رسانيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان