اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e397

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e397

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر نینوا
صلوات

نام پدر: ديندار                  

  محل و تاريخ تولد: رونيز 1349

سن: 17 سال

تحصيلات: سوم ابتدايي

شغل: پاسدار

وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه

تاريخ اولين اعزام: 18/1/65

دفعات اعزام: شش بار          

حضور در جبهه: 615 روز          

تاريخ شهادت: 26/12/66     

محل شهادت: خرمال

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغرنینوا

نام پدر: ديندار                    محل و تاريخ تولد: رونيز 1349

سن: 17 سال                     تحصيلات: سوم ابتدايي

شغل: پاسدار                     وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 18/1/65

دفعات اعزام: شش بار          حضور در جبهه: 615 روز          

تاريخ شهادت: 26/12/66      محل شهادت: خرمال

از صحيفه‌ي دل نامش نمي‌رود؛ او كه زيباترين پنجره‌ي عشق را به روي قفس تن گشود.

«علي‌اصغر» كودكي بيش نبود كه طعم تلخ يتيمي را چشيد و كانون گرم خانواده از وجود پدر تهي شد. روزگارش با عنايت خداوند و محبّت بي‌دريغ مادر سپري شد. در هفتمين بهار زندگي‌اش، با شور و شوقي وصف‌ناپذير پا به مدرسه نهاد و به خواندن كتاب‌هاي درسي مشغول شد؛ اما خيلي زود با كلاس درس خداحافظي كرد، چرا كه او مرد خانه بود و بايد چرخه‌ي زندگي را مي‌چرخاند. كوچك بود اما بزرگ‌مردي پرتوان. روزها را كار مي‌كرد و شب‌ها با چهره‌اي شاد و دستي پر به خانه باز مي‌گشت. روحي پاك چون آبي آسمان داشت، و عشقش به خدا تا بي‌كران مي‌رفت؛ او در انجام واجبات ديني كوشا بود و به نماز و روزه علاقه‌ي زيادي داشت. كمك به تهي‌دستان جزء برنامه‌هاي علي‌اصغر و دوستانش بود، او كه خود طعم فقر و يتيمي را چشيده بود، هرگز از فكر نيازمندان غافل نشد و هميشه به طور پنهاني به آنها كمك مي‌كرد. رفتاري نيك داشت و اخلاقي پسنديدهو خنده‌اي كه روي لبانش جا خوش كرده بود، از او جواني ساخته بود، دوست داشتني.

با شروع جنگ تحميلي علي‌اصغر روز به روز بي‌قرارتر مي‌شد و هرگاه شهيدي به شهر مي‌آوردند، دل او در آتش رفتن به جبهه مي‌سوخت. او علاقه‌ي زيادي به امام خميني(ره) داشت و به پايگاه مقاومت نيز همچنين. چون جام صبرش لبريز گشت، به سمت بسيج حركت كرد و براي رفتن به جبهه نام نوشت؛ اما سنّش كم بود و مسؤولين از اعزامش امتناع مي‌كردند. او كه تصميم نهايي را گرفته بود، سنّ خود را در تصوير شناسنامه تغيير داد و آسوده خاطر بال سفر گشود.

هرگاه به مرخصي مي‌آمد، به غذاي بسيار ساده قناعت مي‌كرد و هميشه به مادرش مي‌گفت: «رزمندگان هم در جبهه غذاي ساده مي‌خورند.» شب‌هاي جمعه سري به گلزار شهدا مي‌زد و يادي از دوستان شهيدش مي‌كرد.

آخرين باري كه عزم كوي يار داشت، قامتش به لباس سبز پاسداري مزيّن شده بود. رو به خواهرش كرد نوار حضرت زينب(س) را به او داد و گفت: «زينب‌وار زندگي كن.»

قرآن را كه در  دست مادر بود، بوسيد و با چشمان نگرانش خداحافظي كرد و رفت تا بلنداي عشق، رفت تا ارتفاعات «ماووت»، رفت تا فرمانده‌ي قهرمان شهيد «حاج محمّد صالح» را ياري رساند، رفت تا در عمليات، فاتح قلّه‌ي شهادت شود و حنجره‌اي كه فرياد عشق برآورده بود از تير خصم، خونين گردد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان