چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e396

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e396

شادی روح شهید عزیز
رضا نوروزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:رضا نوروزي

نام پدر:محمد

تاريخ تولد:46/12/1

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/10/23

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز رضا نوروزي

نام پدر: محمّد                      محل و تاريخ تولد: ايج 1346

سن: 19 سال                      تحصيلات: ابتدايي

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ اولين اعزام: 15/4/65

تاريخ شهادت: 23/10/65     محل شهادت: سومار

محل دفن: جاويدالاثر

گمنامي، خود نامي است كه ريشه در بلنداي هستي دارد و نام و نشان در جاودانگي؛ كاروان هميشه مشتاق ما اين‌بار نيز پيچ‌هاي تند و خشن جاده‌ي «ايج» را طي مي‌كند تا نشاني از مردي جاويدالاثر بيابد و خاطرات زخمي او را در كوچه پس كوچه‌هاي روستا مرور كند و از بچه‌هاي ديروز، سراغي از «رضا» بگيرد.

چون به مقصد مي‌رسند، بوي هجران و غربت همه جا را فرا گرفته نه پدري است كه از فرزندش بگويد و نه مادري كه از جگر گوشه‌اش روايتي كند؛ به ناچار براي شناختن رضا به خانه‌ي يكي از اقوام مي‌روند و از او مي‌خواهند كه قطره‌اي از درياي هستي‌اش را براي آنان بازگو كند، بدان اميد كه چند سطري از او به يادگار بماند و او كه رضا را از كودكي مي‌شناسد اين چنين بيان مي‌دارد: «از اوان كودكي ساده زيستن را آموخت، به طوري كه از هيچ چيز بهانه نمي‌گرفت. بسيار شيرين زبان بود و مهربان، براي بزرگترها احترام زيادي قايل مي‌شد. دامداري تنها وسيله‌ي امرار معاش رضا بود. با دستمزد خود نيازهاي خانواده را تأمين مي‌كرد و سرما و گرما او را از كار كردن باز نمي‌داشت، به خواندن نماز اول وقت و دعا عشق
مي‌ورزيد و بر مسأله‌ي حجاب تأكيد فراوان داشت.

هميشه عاشق و آرزومند شهادت بود و سربازي، بهترين بهانه براي حضور در جبهه. آخرين بار كه روستا را ترك مي‌كرد چندين بار به استهبان آمد و به دليل جاري شدن سيل، دوباره برگشت اما شوق جبهه و دعاهاي رضا باعث شد كه بالاخره راهي شود و در جبهه آرامش يابد.»

آن روز كه رضا از دنيا دل بريد و در يك آرزو خلاصه شد، خود را به منطقه‌ي عملياتي «سومار» رساند تا در آن مكان بيابد گمشده‌اي را كه در روز ازل از دست داده بود. دنيا چنان در نگاهش كوچك و حقير شد، كه راز جاودانگي را در نيستي يافت و خاكستر شدن در عطر آتش و باروت را بر هر نشاني، ترجيح داد. او كه براي رسيدن به يار، جنگ تحميلي را بهانه كرده بود، در لحظه‌اي آميخته با عشق و عرفان، در غزل‌هاي ناب هستي براي هميشه گم شد و در يادنامه‌اي خلاصه…

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان