چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e394

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e394

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد نوبختی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد نوبختي

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:41/07/1

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:فتح المبين

مدت حضور:120 روز

شغل:روحاني

تحصيلات:مقدماتي حوزه

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/01/12

مکان شهادت:شوش

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به قلب

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه  شهيد عزيز  محمّد جواد نوبختي

«اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

ما به فرمان خدا آمده‌ايم و به سوي او رجوع خواهيم كرد. راهي است كه بايد پيمود و سفري است كه بايد رفت، چه بهتر كه در راه خدمت به اسلام و ملّت شريف اسلامي شربت شهادت نوشيدن و با سرافرازي به لقاي الله رسيدن و اين جهان راهي است كه اوليا الله آرزوي آن را مي كردند و از خداي بزرگ در مناجات خود طلب       مي كردند. گوارا باد شربت شهادت بر شهداي انقلاب اسلامي.

     حيات و زندگي دنيوي مي گذرد و انسان رفتني است ما كه هدفمان پيروزي اسلام و دين خداست و راهمان شهادت است چه باكي داريم از مرگ، مرگ در راه اسلام براي ماعزّت و افتخـار است و من شهادت در راه خـدا را براي خود شيرين مي دانم. اسلام براي  تداوم خود احتياج به خون ماها دارد، اسلامي كه تمام رسولان و ائمه، تمام مشكلات را بر جان خود تحمّل كردند و تا آخرين لحظات عمرشان توصيه‌ي حفظ آن مي‌كردند و ضربات شمشيرهاي دشمن را براي عزّت آن بر جان خود خريدند و ما نيز با الهام از روش و كردار پيشوايان خود اين راه را، (راه شهادت را) مي‌پيماييم به اميد آن كه خدمتي بس كوچك براي اسلام كرده باشيم و اميد است كه خداوند اين عمل را ازمان بپذيرد.

خداوندا! گواه باش اگر نبودم در كربلا ، حسين(ع) را ياري كنم و صداي«هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» او را لبيك گويم اماخوشبختم كه امروز براي دفاع ازاسلام و دين تو از همه چيز هجرت كرده و براي رضاي تو مشغول جهادم و صداي «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» حسين(ع) را به امام خميني لبيك گفته و راه حسين(ع) كه تداوم اسلام است ادامه مي دهم. من در اين راه تنها هدفم پيروزي اسلام است، اگر كشته شوم در حقيقت پيروز و اگر باز هم بكشم پيروزم. فتح نهايي نزديك است.

ما امشب به فرمان خدا بر تجاوزگران حمله مي بريم، مسلماً فرمانده عمليات امام زمان(عج) است و ما تحت فرماندهي او پيش خواهيم رفت تا راه كربلا را بر تمامي مسلمين باز كنيم.

 اما پدر و مادر و خانواده‌ي مهربانم و ملّت شريف و شهيدپرور: اگر خدا به من لطف كرد و شهادت در راه اسلام نصيبم شد براي شما وصيتي دارم، مادرم حلالم كن، اميدوارم اگر خدا به من

 لطف كرد و مورد عنايت خود قرار داد و شهادت در راه او نصيبم شد، همچون مادران ديگر شهيدان، مقاوم باش و براي شهادت من گريه نكن چون ممكن است دشمنان اسلام صدايت را بشنوند و خوشحال شوند. مادرم اگر خواستي گريه كني براي مظلوميت سيدالشهدا(ع)، براي مظلوميت بهشتي‌ها و رجايي‌ها و باهنرها و دستغيب‌ها و فقيهي‌ها گريه كن كه چگونه آن‌ها را مظلوم وار به شهادت رسانيدند. مادر، مزد شب بيداري‌ها و شيردادن هايت را از خدا بگير، اگرچه برايم آرزوها داشتي ولي چه آرزويي و سعادتي بالاتر از شهادت در راه اسلام. مادرم به من مگو ناكام، چون به كام خود رسيدم و به ديدار معشوقم شتافتم.

پدر مهربانم: مرا ببخش و حلالم كن و در شهادتم صبر و استقامت پيشه كن و افتخار كن كه حاصل زحمات شبانه روزيت، فرزند حقيرت اين هديه‌ي ناقابل را در راه اسلام دادي. پدرم برايم دعا كن و از خدا بخواه تا گناهانم را ببخشد و مرا از مجاهدان في سبيل الله قرار دهد.

خواهرم: عزيزم؛ مرا ببخش و همچون زينب(س) باش و در سنگر حجابت به اسلام خدمت كن.

برادرم: مرا حلال كن، اميدوارم به خدا كه عمرت را در خدمت اسلام و قرآن بگذراني و رسالت خـون شهيدان را به ديگران برساني. برادرم سلام مرا به دوستان برسان و از آن‌ها برايم حلال بودي بطلب. از همه‌ي قـومان و خـويشان مي خواهم كه مرا ببخشند و برايم طلب آمرزش كنند.

و اما وصيتي كه به خواهران و برادران مسلمان دارم اين است كه: هميشه هدفتان الي الله باشد كه هر هدفي غير از خدا باطل است و رمز پيروزي هدف واحد است. هر كاري كه مي كنيد نسبت دهيد به خدا. از شما اي ملّت مسلمان و شهيدپرور مي خواهم كه چشم و گوشتان به ولايت فقيه و خط سرخ شهدا (خط محمّد (ص) و آل او) باشد و امام عزيز را تنها مگذاريد و اطاعت كنيد از او كه اطاعت از ولي عصر(عج)  است و اطاعت از ولي عصر(عج) ، اطاعت خدا و رسول اوست و كساني كه اطاعت مي كنند از خدا، رستگارانند و اهل بهشت.

مسلمانان؛ وحدت و همبستگي خود را حفظ كنيد و هيچوقت از روحانيت جدا نشويد، چون هرچه داريم از روحانيت داريم. اين روحانيت بود كه روح تازه در كالبـد اسلام دميـد و با خـون خـود درخت اسلام را بارور كرد. اينان بودند كه درس مبارزه با تجاوزگران و شهادت را به ما آموختند و امروز مي بينيم كه ملّت مسلمان براي شهادت از هم پيشي مي گيرند و اگر بخواهيد در آينده، انقلاب اسلامي ايران را به نتيجه برسانيد و همچنان پيروزمندانه پيش رويد بايد كه پرچم روي دوش روحانيت قرار داشته باشد و اگر اين پرچم داري، از دست روحانيون گرفته شود اسلام از بين مي رود، چون روحانيت اساس اسلام است و فرهنگ روحانيت يك فرهنگ حركت زا و انقلاب آفرين است. اين فرهنگي است كه از روش علي(ع) سر چشمه مي گيرد و در تاريخ خود، عاشورا را مي سازد. شما بايد براي هميشه از شاگردان مكتب اسلام پشتيباني كنيد چرا كه اين‌ها در كنار مردم قيام و حركت كرده‌اند.

خدايا، مردمي كه برگردنم حقّي دارند خودت در دل آن‌ها روا دار كه مرا ببخشند. خدايا، رفتن مرا رفتني چون حسين(ع) قرار ده. خدايا، شهادتم را فقط براي رضاي خودت قرار بده و مرا از زمره‌ي شهيدان كربلا قرار ده.

در آخر از همه التماس دعا دارم و از دوستان و كساني كه مرا مي شناسند حلال بودي مي طلبم.

پـدر و مادرم، من از مال دنيا چيزي نداشتم، فقط اين‌كـه مقداري پول دارم كـه 200 تومان را به مادر بزرگم و 200 تومان به فقـرا بدهيد. كتاب‌هايم را خواهر و برادرم استفاده كنند. همچنين 6 روز، روزه برايم بگيريد. خدايا، امام خميني مرد تقوا و طهارت را تا زمان ظهور مهدي(عج) زنده و سالم نگه دار.  جواد نوبختي جان فداي اسلام و قرآن.

                                                                                                        والسلام

 28/12/60 ، مسجد صاحب الزمان (عج) استهبان

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد نوبختي

نام پدر: محمود                محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 20 سال                     تحصيلات: مقدماتي

شغل: طلبه                        وضعيت تأهل: مجرّد                   

ارگان اعزام كننده: بسيج   تاريخ اولين اعزام: 18/6/60

دفعات اعزام: دو بار           حضور در جبهه: 120 روز

تاريخ شهادت: 12/1/61     محل دفن: استهبان

دلداده كيست؟! مجنونِ عشقِ كه بايد بود و دل را آواره‌ي چه كسي بايد كرد؟ …

آن‌گاه كه گل خورشيد شكفت، «محمّدجواد» پا به عرصه‌ي وجود گذاشت و چون پژواك «اللّه اكبر» در گوشش طنين انداخت، عشق الهي را به ياد آورد. در هفت سالگي به مدرسه رفت و به آموختن مشغول گشت. بسيار زرنگ و باهوش بود، در مشكلات درسي به ديگر دانش‌آموزان كلاس كمك مي‌كرد. به پدر و مادرش ارادت داشت و به معلّمانش نيز همچنين. توّكل عميقي به خدا داشت و علاقه‌ي خاصي به امام زمان(عج) و مادرش فاطمه زهرا(س). پسري شاداب بود و هميشه با رويي خندان وارد خانه مي‌شد. خواندن قرآن، جزء كارهاي روزمرّه‌اش بود. براي دادن خمس، حساب سال داشت. آن چنان به قيامت معتقد بود كه گويي شعله‌هاي سركش آتش را حس مي‌كرد. بي‌ريا و بي‌تكبّر بود و تواضع و فروتني‌اش بر هيچ كس پوشيده نبود.

در روزهاي پرشور انقلاب، «محمّدجواد» نيز چون ديگران براي فروپاشي رژيم طاغوت از هيچ كوششي كوتاهي نكرد و براي ورود حضرت امام دلش لبريز از انتظار بود؛ او كه مي‌گفت: «انقلاب به رهبري امام خميني(ره) احياي دوباره‌ي اسلام است.»

پس از پيروزي انقلاب براي ادامه‌ي تحصيل در حوزه‌ي علميه نام نوشت و يكي از شاگردان مكتب امام صادق(ع) شد. بسيار با تقوا بود و شمع محفل جلسات دعا و قرآن. عضو فعّال كتابخانه‌ي ولي عصر(عج) بود و در جلسات استاد شهيد «حجه الاسلام شيخ احمد فقيهي» شركت داشت.

در زماني كه شراره‌هاي خشم، آتش بر قلب‌ها زده بود و جنگي نابرابر عليه ايران آغاز شده بود، وي آماده‌ي دفاع گشت. با عزيزانش خداحافظي كرد در حالي كه روزه دار بود، با لبهاي خشكيده‌اش قرآن را بوسيد و آخرين نگاهش را به آنها هديه داد.

از جسم خسته‌ي زمان گذشت و به مصاف دشمن رفت. سرزمين داغدار «شوش» هنوز ردّ پاي او را در سينه نگه داشته است و خوب به ياد دارد كه «محمّدجواد» چگونه بي سيم را حمل مي‌كرد و مصمّم و استوار، پا به پاي فرمانده خود مي‌رفت، كه ناگهان در لحظه‌اي عرفاني و به عاشورييان هشت سال دفاع مقدس پيوست. در «عمليات فتح المبين» به آرزوي ديرينه‌ي خويش رسيد.

 

شعر شهدایی

گلواژه عشق ما بود نوبختی

در مکتب صادق او کشيدی سختی

تا غرق به خون شدی گرفتی عزت

رفتی تو عزيز مصر ما بر تختی

شهيد محمدجواد نوبختی

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان