چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e393

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e393

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر نگارنده
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اصغر نگارنده

نام پدر:فتحعلي

تاريخ تولد:17/00/00

سن:44

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:محرم

مدت حضور:300 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:فرمانده گروهان

تعداد دفعات اعزام:5

تاريخ شهادت:61/09/1

مکان شهادت:انديمشک

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به قفسه سينه وشكم

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي اصغر نگارنده

 «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

       به درستي كه همه از او هستيم و بازگشت همه به سوي اوست. سپاس خداي را كه در زمان ]مردي[ از تبار هابيليان و دودمان حسين(ع) زندگي كردم و از رهنمودهايش شهادت يافتم. اگر دنيا ما را محاصره‌ي اقتصادي كند فرزندرمضانيم وپيشوايمان علي(ع) واگر ما را محاصره‌ي نظامي كند فرزند محرّميم و پيشوايمان حسين(ع). اولاً به تمام روحانيت اسلام به رهبري امام زمان عجل الله تعالي فرجه و زعيم عاليقدر، خميني عزيز و دوستانش، سپاه پاسداران اسلام، سلام مي رسانم.

 دوستان عزيزم: غير از اسلام راه ديگري را انتخاب نكنيد، فقط به كتاب قرآن چنگ بزنيد و پس از ياد گرفتن قرآن اعمال خود را با قرآن مطابقت دهيد و فقط در اين صورت است كه رستگار خواهيد شد.« فمن يبتع غير الاسلام دينا فلن يقبل منه و هو في الاخره من الخاسرين» اگر كسي غير اسلام روشي را انتخاب كند از او پذيرفته نخواهد شد و او در آخرت از زيانكارن است. ان شاالله.

من تا چند صباحي ديگر به ميهماني حسين(ع) خواهم رفت و سلام شما را به رهبر انقلاب كربلا حسين(ع) خواهم رسانيد و شما اي درياي بيكران مسلمانان از هيچ كس به جز خدا هراسي نداشته باشيد كه پشتيبان شما خداست. پشتيبان شما امام زمان(عج) مي باشد.

اميدوار باشيد به نام او كـه همه چيز از اوست و به نام او كه زندگي در جهت اوست و به نام او كه زنده به اويم و به نام او كه زندگيم به خاطر اوست بودنم از اوست، رفتنم از اوست، يادم اوست، جانم اوست، معشوقم اوست، معبودم اوست، مقصودم اوست، مرادم اوست، اميدم اوست، احساسش مي كنم، با قلبم با ذرّه ذرّه‌ي وجودم، با تمام سلول‌هايم، احساسش مي كنم اما بيانش نتوانم كرد. اي همه چيز به يادت هستم به يادم باش كه بي تو هيچ و پوچ خواهم بود. از تمام برادران عزيز التماس دعا دارم و تقاضا دارم كه اين وصيت‌نامه را در مسجد بخوانند.

پروردگارا، اي تو كه بنده‌ي ضعيف خويش را در پناه قدرت علياي خود از حوادث پناه مي دهي، تو كه وحشت و هراس را به آرامش و ايمني تبديل مي فرمايي، من اكنون موجودي گناهكارم و ياري جز تو ندارم مرا طاقت غضب تو نباشد و كسي كه از من پشتيباني كند جز تو نيست، همي دانم كه به زودي به سوي تو باز خواهم گشت و از لقاي تو هراس همي دارم و كسي را نشناسم كه هيجان هراس را در ضميرم آرام سازد جز ذات اقدس والاي تو و كسي را نشناسم كه آرام بخش خاطر من باشد. تو مرا مي ترساني، آه، كيست كه ايمنم سازد! تو تنهايم كرده‌اي، كو دستي كه در تنهايي من، به فريادم رسد. تو ضعيفم كرده‌اي، كو آن دست توانا كه تقويتم كند، تنها تويي كه مي تواني ايمنم بداري كه مي تواني در تنهايي يار من باشي، تويي كه توانايي و با روزگار ضعف من مي تواني از من دستگيري كني، تو پروردگار دانا و تواناي مني و من بنده‌ي نادان و ناتوان تو مي باشم، تو غالب و چيره‌اي و من مغلوب و محكوم، زمام امور به دست توست و رشته‌ي فكرها و انديشه‌ها را اراده‌ي عاليه تو بجنباند، به سوي تو فرار كنيم و به تو پناه آوريم.

بر پيروان مقدّس محمد(ص) و آل  او رحمت فرست و به درگاه خويش پناهم ده و آرزوي مرا برآور، اي پروردگار بزرگ در پناه تو به وجـود آمده‌ام و تا روزي كه چـشم در اين جـهان به جهان ديگر مي گشاييم باز هم به كمك تو و ياري تو و حول و قوه تو چشم التجا و التماس گشوده داريم، پروردگارا،‌ دست ما گير تا برخيزيم و پشتيبان ما باش تا به سوي صلاح خويش بشتابيم و ما را پناه ده زيرا جز تو پناهي نداريم،  در آن لحظه كه چشم دل ما به غير تو خواهد بنگرد و از جهت محبّت تو انحراف گيرد كورش كن تا جز تو كسي را نبيـند و جز جمال و جلال تو به چشم اندازي ديگـر نگـاه تماشا نيفكـند. ما آن دست و پا را نخواهيم كه به معصيت تو بجـنبد و آن جان و دل را نپسنديم كه جز به عشق جانان زنده باشند.

                                                                  علي اصغر نگارنده

زندگی نامه

يادنامه‌اي از  شهيد عزيز علي‌اصغر نگارنده

نام پدر: فتح علي                  محل و تاريخ تولد: استهبان 1317

سن: 44 سال                        تحصيلات: پنجم ابتدايي      

شغل: پاسدار                        وضعيت تأهل: متأهل، چهار فرزند         

حضور در جبهه: 300 روز    مسؤوليت: فرمانده‌ي گروهان

مجروحيت: تركش به سينه     تاريخ شهادت: 1/9/61

محل دفن: استهبان

امروز نمايشي است از مرغان مهاجر، هزاران مرغي كه به يكباره پر گشودند و ديگر برنگشتند. به كجا شدند، چنين شتابان؟! …

«علي اصغر» نيز مرغ مهاجري بود كه شتابان از مرز زمان گذشت؛ كسي كه در كودكي، جام وجودش لبريز از مهر بود و محبّت و بسيار زيرك و هوشيار.

نوجواني را در مسجد و در مجالس مذهبي سپري مي‌كرد و از گناه كردن پرهيز داشت. با شب و خلوت آن، انسي ديرينه داشت و سجده‌اش، آفرينش زيباترين لحظه‌هايي بود كه معشوق مي‌طلبيد. هنرمند بود و با خط خوش بر دل كاغذ، سخن بزرگان را مي‌نگاشت.

او قبل از انقلاب اسلامي ازدواج كرد. در اوايل انقلاب نيز نقش   بسزايي در پيروزي ايفا  نمود. در نخستين روزهاي پيروزي به عضويت سپاه پاسداران درآمد و قامتش به لباس سبز پاسداري آراسته گشت. مأموريتهايي كه به او واگذار مي‌شد با انگيزه و اخلاص كامل به انجام مي‌رساند و هرگز خم به ابرو نمي‌آورد. مدتي هم سعادت يارش گشت و در جماران، محافظ آن پير فرزانه بود.

با شروع جنگ به نداي رهبر پاسخ گفت و قدم در راهي گذاشت كه خاكش بوي عشق مي‌داد و عاطفه.در عمليات‌هاي« طريق‌القدس، فتح‌المبين و بيت‌المقدس» شركت نمود و چون شيري دلاور به مبارزه پرداخت و در اين پيروزي سهيم گشت. در سنگر هم بيكار نمي‌نشست و به دوستانش قرآن مي‌آموخت به راستي كه او عاري از تكبّر و خودبيني بود.

هنگامه‌ي نبرد بود و او كه وجودش در عطش آب معرفت  مي‌سوخت با ديگر ياران، خود را مهيّاي سفر كرد. در برابر دشمن از هيچ نهراسيد و آن گاه كه عطشناك‌تر از هميشه بود از پي آب، به «عمليات محرّم» رسيد و پس از رزمي جانانه در درياي بيكران عشق غرق گرديد و سيرآب شد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان