چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e391

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e391

شادی روح شهید عزیز
فتحعلی نعمتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:فتحعلي نعمتي

نام پدر:خليل

تاريخ تولد:44/03/1

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:رمضان

مدت حضور:81 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:بي سيم چي گردان

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/04/24

مکان شهادت:ايستگاه حسينيه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز فتحعلي نعمتي

       قال رسول الله: من مات ولم يغز او لم يحدث نفسهه بغز و فقد مات علي شعبه من النفاق.

پيغمبر(ص) فرموده است: كسي كه بميرد يا لااقل نفس خود را آماده جنگ (در راه خدا) نكرده باشد، هر آينه مرده است در حالت نفاق.

       با درود به بزرگ رهبر اسلام حضرت محمّد(ص) و سلام به ولي عصر حجه ابن الحسن حضرت صاحب الزمان(عج) و نايب بر حقش امام كبير روح خدا، بت شكن قرن، پيرجماران، مبارز شكست ناپذير، مبارز عظيم الشأن، حضرت آيت الله العظمي امام خميني و سلام به شهداي گلگون كفن از صدر اسلام تا هم اكنون و سلام به مربيان و معلّمان خوبم از پدر و مادرم گرفته تا معلّمين عزيز مدرسه و درود به ملّت عزيز و شهيدپرور قهرمان و سلام به خانواده‌هاي شهدا.

از من خواسته‌اند وصيت نامه‌ام را بنويسم، وصيت چنداني ندارم ولي چند نكته است كه قابل گفتن و تذكرمي باشد، همينطور كه از حديث فوق نتيجه مي گيريم ما بايد هر لحظه آماده جنگ باشيم، بايد نفس خود را آماده‌ي جنگ كنيم وگرنه به صورت منافق مرده‌ايم. حال كـه اسراييل غاصب به سرزمين‌هاي كشورهاي اسلامي حمله كرده ما بايد خود را بيشتر آماده جنگ كنيم و بايد تمام مسلمين با هم متّحد شده و سرزمين مقدّس فلسطين را از چنگالشان بيرون آوريم. ان شاالله.

حرفي با خانواده و قوم و خويشان دارم و آن اين‌كه: اول اگر من در جبهه كشته شدم براي من دعا كنيد كه خداوند مرا جزو شهدا قرار دهد و هيچ ناراحت من نباشيد چون راهي كه من رفته‌ام اول شناخته‌ام و مي دانم كه براي چه مي روم و اگر كشته شدم براي چيست، پس پدر و مادر باز تأكيد مي كنم هيچ ناراحت نباشيد و ديگر اين‌كه مرا ببخشيد، من كه در طول عمرم كوچكترين خدمتي به شما و ديگران نكرده ام و اين شما و اين ملّت و دين اسلام است كه بر من حقّ داريد؛ اميدوارم كه شما و ملّت عزيز مرا ببخشيد. حرف ديگرم با شما ملّت عزيز و غيور اين است كه در همه وقت و همه حال به فكر امام باشيد و ظهور امام زمان را از خداوند طلب كنيد و ديگر اين‌كه فرزندان خود را به جبهه بفرستيد، جلو آنها را نگيريد و از اين‌كه شهيد مي شوند ناراحت نباشيد چون شهيدان همه به لقاي‌الله مي پيوندند.

حرفي مهم با خواهرانم دارم، اي خواهرم و خواهرانم: از شما مي خواهم كه در سنگـر حجـاب عليه شيطان بزرگ يعني آمريكـا در راه خدا مبارزه كـنيد. آري اين حجاب است كه از خون شهدا كوبنده‌تر است، پس اي خواهرانم، براي پاسداري از حرمت خون شهيدان حجاب زينب گونه‌تان را حفظ كنيد.

برادران و خواهرانم: از روحانيت مبارز و پاسداران دليرِ جان بركف تا آخرين قطره‌ي خون خود حمايت كنيد و همچنان كه تاكنون با پشتيباني ايشان برعليه كـفر جهاني مـبارزه كـرده‌ايد از اين به بعد هم با اين كار خود حضرت امام زمان(عج) را خشنود كنيد، پشتيباني از روحانيت يعني پشتيباني از دين خدا، همانطور كه امام در اين مورد فرمودند: آخوند يعني اسلام. سخنم را كوتاه كنم.

 چند وصيت كوچك در اين آخر دارم: من از مال دنيا چيزي ندارم كه بخواهم در مورد آن وصيت كنم تاكنون حدود 13 الي 15 روز، روزه قضا دارم كه اميدوارم اين مزاحمت را بپذيريد و آن را قضا بگيريد. اين ماه رمضان كه مي آيد نمي دانم تا چند روز آن زنده باشم كه بخواهيد براي امسال هم روزه بگيريد. تعدادي كتا ب دارم كه قسمتي از آن‌ها كه مورد نياز خواهر و برادرانم است به آن‌ها دهيد و بقيّه به كتابخانه‌ي مسجد بشير تعلّق دارد. گمان نكنم به كسي بدهكار باشم، اما اگر كسي گفت كه از من طلبكار است طلب او را بدهيد.

از طرف من از همه‌ي قوم و خويشان و خصوصاً معلّمين عزيزم حلال بودي طلب نماييد؛ اميدوارم تمام قوم و خويشان و دوستان و آشنايان و اين ملّت كه بر گردن من حقّي دارند مرا ببخشند. بيش از اين مزاحمتان نمي شوم. به اميد پيروزي اسلام بر كفر و برقراري جمهوري اسلامي در كره‌ي زمين و دعا براي امام عزيز، همه‌ي شما را به خدا مي سپارم. خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار

و السلام عليكم و رحمه الله و بركاته.

فتحعلي نعمتي 19/3/1361

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز فتحعلي نعمتي

نام پدر: خليل                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 17 سال                       تحصيلات: سوم دبيرستان      

وضعيت تأهل: مجرّد           ارگان اعزام كننده: بسيج

شغل: محصّل                      تاريخ اولين اعزام: 24/1/61                 

حضور در جبهه: 81  روز    مسؤوليت: بي سيم چي گردان    

تاريخ شهادت: 24/4/61       محل دفن: جاويدالاثر

از كوچه‌هاي تاريك گمنامي گذشت و خود را به سرزمين روشن خورشيد رساند؛ او كه آفتاب در دلش لانه داشت…

در خانه‌اي بي‌بضاعت اما مملوّ از ايمان و يقين، «علي» ديده به دنيا گشود. او كودكي سرزنده و شاداب بود و بسيار زرنگ و فعّال. در مدرسه جزء دانش‌آموزان نمونه بود. روزي براي ياري پدرش تصميم گرفت كه مدرسه را رها كند و در كوره‌ي آجرپزي مشغول به كار شود، وقتي كه معلّمانش اين موضوع را شنيدند، بسيار ناراحت شدند و از خانواده‌ خواستند كه اجازه دهند او به درسش ادامه دهد. پس از آن،  چون ياري مهربان كنار پدرش ماند و در مشكلات به او كمك كرد و درس نيز خواند.

در دوران انقلاب نوجواني بيش نبود اما با مردان شهر همراه شد و در راهپيماييها و تظاهرات ضد رژيم شركت مي‌كرد. علاقه‌ي زيادي به امام خميني(ره) داشت و گوش به فرمان او بود. بدنش را با ورزش ورزيده مي‌كرد و خود را براي نبردي جانانه در آينده آماده مي‌ساخت.

دير زماني بود كه عشق در وجودش ريشه دوانيده بود و چون زيباترين نداي رهبر را جهت دفاع شنيد با وجود اين كه به درس خيلي علاقه داشت اما با مدرسه خداحافظي كرد. با گامهايي مصّمم و استوار
به سمت بسيج حركت نمود تا نام خود را در كنار ديگر عاشقان پرواز ثبت كند؛ اما سنش كم بود و مسؤولين از پذيرفتن او صرف نظر كردند. از رفتار آنها، دل عاشقش شكست و اشكهاي جاري شده برگونه‌اش راز دلش را فاش كرد؛ اما او در بسيج ماند و چنان التماس كرد كه با رفتنش موافقت نمودند.

در جبهه با ديگر دوستانش روزهاي خوشي سپري كردند؛ روزهايي كه لحظه لحظه‌ي آن بوي ايثار و فداكاري مي‌داد و عطر شهادت يك لحظه از فضاي آن پاك نمي‌شد. «علي» چون به نماز           مي‌ايستاد پرستش و بندگي را به نمايش مي‌گذاشت و آن گاه كه دستهاي نيازمندش به آستان دوست برمي‌خاست، دردهاي نهفته در سينه‌اش بر زبان جاري مي‌گشت. در آخرين شب زندگي‌اش كه خود را براي «عمليات رمضان» آماده مي‌كرد از پنجره‌ي چشمانش مي‌شد آسمان را ديد و در آيينه‌ي نگاهش خورشيد را به نظاره نشست. خوشحال و خندان راهي ميدان شد. مردانه به جنگ دشمن رفت و او را به خاك مذلّت نشاند. آنچنان تنش در تب عشق مي‌سوخت كه از گمنامي و بي‌نشاني باكي نداشت و از فنا شدن نيز همچنين؛ آن عاشق گمگشته‌اي كه هنوز هيچ كبوتري پيغام بازگشتش را به خانه نياورده است …

 

شعر شهدایی

شد نعمتی از جفای دوران مفقود

از عشق وطن شدی شهيد مسعود

با عشق خدا به جبهه ها رزميدی

آری که رسيدی سر خوان معبود

شهيد فتح علی نعمتی

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان