چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e390

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e390

شادی روح شهید عزیز
مصطفی نظری
صلوات

نام و نام خانوادگي:مصطفي نظري

نام پدر:علي محمد

تاريخ تولد:38/09/10

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:بسيج

يگان:ل35 امام حسن

عمليات:بيت المقدس

مدت حضور:65 روز

شغل:محصل

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/02/17

مکان شهادت:دزفول

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز مصطفي نظري

        «اِنا للهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ» ما همه از خداييم و بازگشت ما به سوي اوست.

      خدايا گناهان مرا ببخش و تا گناهان مرا نبخشيدي ااز دنيا مبر.

                  هدف من از رفتن به جبهه فقط به خاطر خدا و پاسداري قرآن و اسلام و حراست  از نواميس و آب و خاك ميهـن اسلامي است و نه به خاطر پول و نه مقام و اميد از خداي بزرگ دارم كه هر چه زودتر اين جنگ بين مسلمين و كافرين را به نفع اسلام پيروز گرداند و همه به طرف اسلام برگردند و اسلام هم با آغوش باز همه انسان‌ها را مي پذيرد.

       به ياد سخنان معلّم شهيد دكتر علي شريعتي كه فرمود: آنان كه رفتند كاري حسيني كردند و آن‌هايي كه ماندند بايد كاري زينبي كنند و گرنه يزيديند. و ما عاشقان حسين(ع) و خط سرخ شهادت براي فتح كربلا عازم جبهه‌هاي جنگ مي‌شويم.

پيام من به خانواده و پدر و مادرم اين است كه در مدتي كه من در جبهه هستم صبر داشته باشند كه خدا صابرين را دوست دارد «ان الله مع الصابرين» و فقط نيّت آن‌ها الله باشد.

و در آخر چند كلمه با پدر و مادر عزيزم: پيغمبر اكرم(ص) مي فرمايد: كه احترام نسبت به پدر و مادر جزو عبادات است، زيرا تو اي پدر و مادر مهربان حقّ بسياري بر گردن ما داري و اگر من از روي ناداني روزي از دست تو ناراحت شدم و با صداي بلند با تو حرفي زدم مرا عفو كن.

  مصطفي نظري 12/12/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مصطفي نظري

نام پدر: علي محمّد                       محل و تاريخ تولد: ايج 1338

سن: 23 سال                               تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: محصّل                              وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج              تاريخ اولين اعزام: 13/12/60         

حضور در جبهه: 65 روز             دفعات اعزام: يك بار

تاريخ شهادت: 17/2/61              محل دفن: ايج

لحظه‌ها به يادش زنده‌اند، به ياد او كه در دل سنگرش خورشيد طلوع كرد و روشنايي معنا يافت. دلش لبريز نور بود كه چشم به دنيا گشود و چون در خانه‌اي مذهبي رشد يافت. عشق حضرت محمّد مصطفي(ص) و خاندان او در وجودش ريشه دوانيد.

«مصطفي» بسيار خوش خلق و مهربان بود و قلبي به وسعت عشق داشت؛ هماني كه در طول زندگي پر بركت خود هرگز از نماز و روزه و ديگر واجبات ديني غافل نماند. تا سال چهارم دبيرستان در مكتب علم ماند و از استاد درسهاي بسيار فرا گرفت.

با ذكاوت بود و از هوشي سرشار برخوردار. در مدرسه رفتارش با معلّمان بسيار نيك بود. احترام به بزرگترها، مخصوصاً احترام به پدر و مادر را عبادت مي‌دانست. زندگي ائمه اطهار(ع) و ساده زيستي آنها، سرلوحه‌ي زندگي‌اش بود. بسيار ساده پوش بود و از پوشيدن لباسهاي وصله‌دار عار نداشت.

با شروع جنگ تحميلي، براي دفاع از كيان و ارزشهاي انقلاب و مقابله با دشمني كه قصد از جا كندن نهال نوپاي انقلاب اسلامي را داشت به پا خاست. برخاست تا دفاع كند از ارزشهايي كه به قيمت پرپرشدن لاله‌هاي بسيار به دست آمده بود به همين دليل با ديگر دلاوران، همدل و همدوش لباس رزم پوشيد و دربرابر تيغ زهرآلود دشمن سينه سپر كرد. «مصطفي» هنگامي كه مي‌رفت، پدرش بيمار بود به همين دليل مادر از او خواست كه اندكي صبر كند، اما او كه براي رسيدن به هدف تاب ماندن نداشت به مادر چنين پاسخ مي‌دهد: «در جبهه براي بهبود پدر، دعا مي‌كنم.» وي اطاعت از دستور الهي را بر هواي نفس ترجيح داد و با سينه‌اي مالامال از يقين، با چشمهاي غمديده‌ي مادر و جسم بيمار پدر، وداع نمود و به سمت جبهه‌هاي جنوب حركت كرد.

درجبهه‌هاي نبرد، مست و بي‌امان جنگيد، اوكه ازدشمنان پروايي نداشت در خرمشهر، دلاوريهاي بسياري از خود نشان داد تا اين كه در«عمليات بيت المقدس» به منتهاي آرزوي خود نايل آمد و به وصال جانان رسيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان