چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e388

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e388

شادی روح شهید عزیز
علی محمد نظری
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي محمد نظري

نام پدر:شاه ميرزا

تاريخ تولد:44/11/9

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:ژاندارمري

يگان:ل407زرهي امام حسن

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:63/11/23

مکان شهادت:اروند رود

نحوه ي شهادت:اصابت تركش خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز علي محمّد نظري

  بِسْمِ رَبِّ الشُّهَدَاءِ وَالصِّديِقيِن وَ الطَّاهِرِين.

«اَشهَدُ اَنْ لااِلهَ اِلا الله وَ اَشْهَدُ اَنَ مُحَمَداً رَسولَ الله وَ اَشْهَدُ اَنَ عَلياً وَلِيُ الله.»

تشكر، خداي را كه توفيق يافتم در راه مبارزه‌ي حق عليه باطل شركت كنم و آنچه را كه دارم در طبق اخلاص نهاده تقديم ايزد منّان كنم و آن چه حسين(ع) و يارانش و تمام رزمندگان صدر اسلام پروانه‌وار دور آن مي گشتند، من هم آن را باز يافتم؛ يعني (شهادت).

آيا كسي به خود اجازه مي دهد كه با چشم خود ببيند كه جنايتكاران و متجاوزان دست به سوي اسلام، شرف و كشورش دراز كرده و قصد نابودي آن را داشته باشند و سكوت اختيار كند؟ من اكنون مي روم كه با خدايم ملاقات كنم. مي روم تا آتشي را كه در درونم مشتعل شده خاموش نمايم. من هم اكـنون به سوي سنگر خالي همرزمم، به سـوي لانه با صفـاي جبهه جـنگ پـرواز مي كنم كه دشمن بداند هيچ موقع سنگر خالي   نمي ماند.

اما بايد از رهبرم و امامم حجت عصر خميني بت شكن قدرداني كنم كه مرا از سياه چال‌ها و گرداب‌هاي روزگار كه به سوي پرتگاهي روانه بودم نجاتم داد و هادي و راهنما شده.

و تو اي همرزمم و دوستم: خود بهتر مي‌داني كه اين انقلاب به چه نحوه به پيروزي رسيد؛ با كشته شدن علي اكبرها، علي اصغرها، حبيب بن مظاهرها و غيره نكند كه خداي ناكرده بي‌تفاوت بنشيني و دنيا را بر آخرت ترجيح بدهي، هيچ غم و اندوهي به خود راه نده كه ما پيروزيم.

اما پدر و مادرم: نمي دانم چگونه از شما تشكر كنم، اي پدر و تو اي مادرم؛ يادم هست با اين كه زحمت‌هايي در بزرگ شدن من كشيده‌اي در آخرين موقعي كه خواستم از شما جدا شوم گفتي: مواظب خودت باش كه بي خودي كشته نشوي. آري مادرم، در سنگر بودم اين جمله از يادم نمي رفت كه بايد بيخودي كشته نشوم، اي مادرم نكند در مرگم بي تابي كني و جامه بدري و تا آخر عمر خود را در آتش ناراحتي بسوزاني كه مورد لعن دشمن قرار خواهي گرفت و به خانواده و بستگان توصيه مي كنم دست از اين انقلاب و اميد مستضغفان رهبر انقلاب بر نداريد خدا يار و ياور شماست.

و اي مادر و پدر و خواهر و برادر: هرگز براي من جامه سياه مپوشيد. هيچ قطره‌اي در مقياس حقيقت در نزد خدا از قطره خوني كه در راه خدا ريخته شود بهتر نيست و من مي خواهم با اين قطره‌ي خون به معشوقم برسم كه خداست.

وصيت مي كنم كه بعد از مرگ برايم گريه نكنيد، به همه‌ي دوستان و آشنايان تبريك بگوييد، بگوييد جان او هديه‌اي براي امام امت، خميني بت شكن و در راه خداست و براي همين بود كه سيد به جهاد رفت و شربت شهادت نوشيد، بدانيد كه اين، پيام يك شهيد است و جهاد دو چيز را در بر مي گيرد: يكي خون كه شهيد        مي دهد ديگـري پيام شهيد، كه بايد به همه منتقل شود.

به پدرم بگوييد كه ديگر پيش جدمان حسين بن علي(ع) سر شكسته نيستيم، چون پسرش راهي را رفت كه حسين و يارانش رفته‌اند. پدر جان وصيتم به شما اين است كه راه مرا ادامه دهيد.

والسلام

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌محمّد نظري

نام پدر: شاه‌ميرزا                       محل و تاريخ تولد: ايج 1344

سن: 19 سال                            تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: سرباز                            وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده:ژاندارمري      تاريخ شهادت: 22/11/63     

محل شهادت: اروندرود              محل دفن: ايج

در كدامين بهار به شكوفه نشست، راست قامتي كه جز به ياران نمي‌انديشيد و در جادّه‌ي بي‌انتهاي عشق به دريا پيوست…

در يك روز سرد زمستان، رودهاي پرآب و هميشه جاري روستاي «ايج» تولد كودكي را به نظاره نشست كه از دورهاي سبز مي‌آمد تا شيعه‌ي به حق علي(ع) باشد و ياري‌گر دين محمّد(ص). «علي‌محمّد» دوران طفوليّت را به آرامي سپري كرد، در هفت سالگي به حيطه‌ي علم و دانش پا نهاد و به مدرسه رفت، تحصيلات خود را تا سال اول راهنمايي ادامه داد. علي‌محمّد كه دلي روشن از نور خدا داشت هميشه از راه مدرسه با هم كلاسي‌هايش به مسجد مي‌رفت و چنان شوق عبادت و اطاعت داشت كه ديگران را نيز به اين كار تشويق مي‌كرد. عاشق قرآن و حفظ آيات آن بود، بدان گونه كه موفق شد جزء سي‌ام قرآن را حفظ كند. مادرش مي‌گويد: «علي‌محمّد از دوران كودكي نماز مي‌خواند و روزه مي‌گرفت و بعضي اوقات با دهان روزه در امر كشاورزي به پدرش كمك مي‌كرد. اكثر مواقع كه صبح براي نماز بيدار مي‌شد ديگران را نيز صدا مي‌زد.»

روزهاي نوجواني علي‌محمّد با آغاز قيام ملت ايران عليه حكومت شاه همراه بود و چون به امام خميني(ره) علاقه‌ي زيادي داشت به هروسيله‌اي كه بود، اعلاميه‌هاي حضرت امام(ره) را به دست مي‌آورد و براي ديگران قرائت مي‌كرد يا بين مردم پخش مي‌نمود.

با شروع جنگ تحميلي و پرواز هزاران كبوتر خونين بال، ايران عرصه‌ي دلاورمرداني گشت كه جان بر كف اخلاص داشتند و براي دفاع از اسلام از جان خود گذشته بودند؛ در اين زمان علي‌محمّد لباس مقدّس سربازي پوشيد و پس از آموزش‌هاي لازم به «خونين شهر» رفت و با دشمنان قسم خورده‌ي اسلام و مسلمين، چنان جنگيد كه در راه هدف عالي خود، به مقام شامخ شهادت رسيد و رو به سوي كعبه‌ي آمال، بال گشود.

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان