چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e385

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e385

شادی روح شهید عزیز
خسرو نظری
صلوات

نام و نام خانوادگي:خسرو نظري

نام پدر:هاشم

تاريخ تولد:31/04/1

سن:29

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:مغازه دار

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:60/07/8

مکان شهادت:شيراز

نحوه ي شهادت:ترور

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز خسرو نظري       

      به نام الله يار و ياور بي پناهان و در هم كوبنده‌ي ستمگران.

       خدمت پدر عزيز سلام عرض مي كنم. پدر، سلام مرا پذيرا باش. من نمي دانم و نمي توانم و توانايي آن را ندارم كه از شما تشكر كنم، هر چه فكر مي كنم كه چه بنويسم، كه در خور حال شما باشد، نمي توانم.

       پدرم مرا ببخش فرزندت را، فرزندت بنا به مشيّت الهي و بنا به فرمان رهبر كبير انقلاب و رييس جمهوري احضار به خدمت سربازي گرديدم. پدرم اسلام در خـطر است، لشكر كـفر و شرك چـشم به آب و خـاك ما دوخته و در صدد برآمده بودند كه اسلام را از بين ببرند.

پدرم؛ من وظيفه شرعي خود را در اين ديدم كه براي نبرد با دشمنان و مخالفان اسلام و دشمنان خدا و خلق خدا به نبرد بپردازم. پدرم، مي روم و با خداي خود پيمان بستم كه در برابر لشكر شرك مقاومت كنم. بايد به تو افتخار كنم، كه چنين فرزندي بزرگ كردي كـه امروز براي مقابله با دشمن آماده است. آفرين بر تو باد اي مهـربان پـدرم، پدرم اگر شنيدي يا نامه به دستت رسيد از تو مي خواهم به هيچ عنوان ناراحت نشوي بلكه خوشحال گردي. پدرم اكنون كه شما را ترك مي كنم ناراحتم ولي از اين‌كه مي‌روم تا از اسلام و قرآن پاسداري كنم شادم، شادم  كه مي توانم سهمي در اين نبرد با دشمن داشته باشم. پدرم از تو مي خواهم برايم نگران نباشيد. پدرم اگر برايم بازگشتي نبود از تو مي خواهم برايم شادي كني و جشن بگيري تا درسي از شهادت و شهامت به ديگران داده باشي. پدرم نگران نباش كه دشمن از اين نگراني استفاده‌ها مي‌برد، با خنده هايت، با شادي‌هايت، دشمن را چنان ضربه‌اي زن كه ديگر ياراي مقاومت و راه رفتن را نداشته باشد. پدرم تو به آرزوي خود رسيدي و اين يكي ديگر از شاهكاري‌هايت خواهد بود.

پدرم، من هم مثل صدها هزار نفر ديگر از فرزندان اين آب و خاك وظيفه داشتم و بايد به وظيفه‌ي خود عمل مي كردم، پس هر انساني داراي مسؤوليتي است.

 پدرم، شما به گردن من حقّ زيادي داري و داشته‌اي ولي من نتوانستم كوچك‌ترين خدمتي برايت بكنم (مرا ببخش كه خود شرمنده ام)

از خداوند مي خواهم كه همگي شما را در پناه خود حفظ كند و ما را هم در پناه خود محفوظ بدارد.

                                                                                                                                                                 قربان تو

 فرزندت؛ خسرو نظري

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز خسرو نظري

نام پدر: هاشم                     محل و تاريخ تولد: ايج 1331

سن: 29 سال                       تحصيلات: ديپلم

شغل: مغازه‌دار                    وضعيت تأهل: مجرّد            

نحوه‌ي شهادت: ترور          تاريخ شهادت: 8/7/1360

محل شهادت: شيراز              محل دفن: ايج

«خسرو» در كنار جويباران و در پرتو سايه‌سار درختان قد برافراشته پا به دنيا نهاد و در سادگي و بي‌آلايشي رشد و نمو يافت. در هفت سالگي پا به پاي بچه‌هاي روستا راهي مدرسه گشت و در كسب علم، تلاش و كوشش نمود. او پس از گذراندن دوره‌ي دبستان براي ادامه‌ي تحصيل به «شيراز» مهاجرت كرد و موفق به اخذ ديپلم گشت. از روح بلند و پاكش همين بس، كه در خفقان شديد رژيم پهلوي هميشه دهانش معطر به زمزمه‌ي آيات قرآن بود. او جواني مهربان و دلسوز بود كه براي ديگران احترام زيادي قايل مي‌شد. فردي هنرمند بود كه به خطّاطي علاقه‌ي زيادي داشت. اهل مطالعه بود و خواندن كتاب‌هاي مذهبي را بر هر كتاب ديگري ترجيح مي‌داد. هميشه سعي داشت كه در نماز جماعت شركت كند و خانواده را نيز به اين امر تشويق نمايد. از بهترين صفات پسنديده‌ي او اين بود كه هرگز فقرا را از ياد نمي‌برد واز كمك كردن به آنها دريغ نداشت.

علاقه‌ي وافر او به امام خميني(ره) و انزجار و نفرتش نسبت به رژيم ستمشاهي باعث شده بود كه در اوايل انقلاب به توزيع اعلاميه‌هاي حضرت امام(ره) بپردازد و در تظاهرات شركت كند. بالاخره
تمام تلاش‌ها و جانفشاني‌هاي ايرانيان در زمستاني زيباتر از بهار به
ثمر نشست و خورشيد آزادي طلوع نمود و او به پاس اين پيروزي، مدتي با جهادسازندگي وبسيج همكاري نمود. اما از آن جايي كه شب‌پرستان تاب و تحمّل ديدن آفتاب درخشان پيروزي را نداشتند با ديدن اين افتخار بزرگ متحيّر و پريشان، از هر فرصتي براي از بين بردن نيروهاي حزب الله و انقلابي استفاده مي‌كردند.

در همين بحبوحه، روزي «خسرو» از كنار پنجره در حالي‌كه بيرون را نگاه مي‌كرد متوجه منافقين شد كه در نزديكي اتومبيل چند پاسدار، در حال بمب‌گذاري بودند. در همين لحظه، عشق با تمام وجود او را به سوي خود فرا مي‌خواند و او پرشتاب و بي‌امان خود را از پنجره‌ي آپارتمان به روي بمب پرتاب مي‌كند و بودن را تا نقطه‌ي اوج ايثار معنا مي‌بخشد. پيكر بي‌جانش را به سمت بيمارستان حركت مي‌دهند، اما او خيلي زودتر از اقدام ديگران، عميق‌ترين زخم‌هاي فراق را با ديدار يار مرهم مي‌نهد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان