چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e383

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e383

شادی روح شهید عزیز
علیرضا نصری فرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي رضا نصري فرد

نام پدر:رضا

تاريخ تولد:50/02/1

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:476 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:4

تاريخ شهادت:66/12/28

مکان شهادت:خرمال

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه وبيضه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز عليرضا نصري فرد

        آنان كه ايمان آوردند پيكار مي كنند در راه خدا و آنان كه كفر مي ورزند پيكار مي كنند در راه طاغوت، پس بكشيد ياوران شيطان را به درستي كه نيرنگ شيطان ضعيف و ناتوان است.                  (قرآن كريم)

       راستي خدايمان چه فرموده است؟ چگونه بودن و چگونه زيستن را او به ما آموخته، او پيامبران را براي اين فرستاد تا ما را به بهشت برند كه بهشت ميعادگاه بندگان مخلص است. خداوند پيامبران را براي اين فرستاد كه بگويند اي انسان من تورا براي خودم آفريدم تا در جوار خودم جايگاهت دهم و اما اي انسان تويي، كه با كينه‌ات، حسادتت، غيبتت، گناهت، خود را از من جدا مي سازي من خود را از توجدا نكرده‌ام؛ من به تو آنقدر نزديكم كه از رگ گـردن نزديك‌ترم من قـلب توام، جايگـاه عشق توام. ولي بگو چرا تو خودت را از من جدا كرده‌اي من راه نزديك آمدن را يكي از با ارزش‌ترينش مبارزه و جهاد قرار داده‌ام كه «ان الجهاد باب من ابواب الجنه» و تو اگر بهشتم را بخواهي دربش را جدا كرده ام كه جايگاه تو اي مبارز، اي مجاهد، اي ايثارگر، جايگاه با ارزش تري است زيرا كه تو آنچه را در نزد من با ارزش بود انتخاب كردي و تو خونت، تنها يك قطره‌اش براي آمرزش گناهان تو كافيست كه قطرات ديگر اجر و عطاي من است. پس اي مردم بياييد و با عشق بياييد و خوب انتخاب كنيد و خوب انتخاب كردن را از اين پاكان ياد بگيريد.

 اين‌جا، جاي عاشقان است، ديار محبوبان است هر كس مي خواهد بيايد و فريب شيطان نخوريد؛ آن‌هايي كه بعضي اوقات با ظاهري فريبنده مي آيند مي خواهند شما را از رفتن به جبهه بفريبند مي‌خواهند شما را از رحمت واسعه‌ي حق دور كنند اگر مي خواهيد راستگويان را از دغل كاران و رياكاران بشناسيد با حركتشان به سوي جبهه بشناسيد كه جبهه جاي دوستان خداست، جاي صادقان است، اگر كسي مي گويد عاشق حسينم باز او را از رفتن به جبهه بشناسيد.

و اما وصيتم به شما مردم مسلمان اين است كه هرگز از امام جدا نشويد و روحانيت را حمايت كنيد و جبهه را تقويت كنيد كه عزّت همه‌ي ما به همين جبهه بستگي دارد كه خدا عزّت را در جنگ و مبارزه قرار داده است.

و اما اي پدرم و مادر مهربانم: اگر نتوانستم فرزند خوبي براي شما باشم از شما مي خواهم كه مرا حلال كنيد و اگر شهادت كه ارزنده‌ترين هديه‌ي خداست نصيب اين بنده‌ي حقير گرديد، در شهادتم به سوگ ننشينيد به ياد حسين(ع) باشيد و غم‌ها و دردهاي دل حسين(ع) و زينب(س) و ياران باوفايش را در نظر بگيريد؛ اگر گريه مي كنيد براي علي اكبر امام حسين(ع) باشد.

و اما اي برادرانم و خواهرانم: شما نيز ادامه دهنده‌ي راه حسين(ع) و زينب(س) باشيـد و در مكـتب حسين(ع) ثبت نام كنيد كه مكتبي است كـه هـر كه وارد شود گمراه نمي گردد.

و اما اي دوستانم: شما هم اگر اسلحه‌ام به زمين افتاد براي ياري حسين بشتابيد و نگذاريد كه اسلحه‌ام به زمين بيفتد و درس بخوانيد تا در جبهه‌ي علم و دانش بر جهان تسلط يابيم.

در آخر از تمامي شما، مخصوصاً دوستـان و آشنايان، معلّمين و دانش آموزاني كه در طول ساليان تحصيلم با آنان سروكار داشته‌ام مي خواهم كه مرا ببخشيد و حلال كنند. اين را خود مي دانم كه من نه فرزند خوبي براي پدر و مادر و نه دانش آموز خوبي براي معلّمينم و نه دوست خوبي براي دوستانم بوده‌ام، ولي خواهش من اين است كه به بزرگي خود مرا ببخشيد و براي من از خداوند متعال طلب بخشش كنيد.

                                                                                            والسلام

عليرضا نصري فرد به تاريخ 2/10/65

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عليرضا نصري‌فرد

نام پدر: رضا                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1350

سن: 16 سال                       تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: محصّل                      وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 1/11/64

دفعات اعزام: چهار بار         حضور در جبهه: 476 روز

تاريخ شهادت: 28/12/66     محل دفن: استهبان

چه عاشقاني كه با شتاب، مرز زمان را پيمودند و خود را به كاروان عشّاق رساندند و هستي را به ساربان سپردند.

همزمان با تولد ثامن الحجج ـ امام رضا(ع) ـ در خانواده‌اي كه پر از نور ايمان و صداقت بود پا به عرصه‌ي گيتي نهاد و به ميمنت اين روز مبارك او را «عليرضا» ناميدند.

«عليرضا» بزرگ شد و عشق ائمه(ع) در دلش تابيدن گرفت. در هيچ شرايطي نماز و روزه‌اش فراموش نشد. زيارت عاشورا را با اشك چشم و سوز دل زمزمه مي‌كرد. رفتارش با همه خوب بود و صميمي. درس مي‌خواند و پايه‌هاي علم را در وجودش محكم مي‌ساخت. دانش‌آموز اوّل دبيرستان بود كه ديگر از درس و مدرسه خسته شد و همه چيز برايش تكراري. هياهوي جنگ چنان بلوايي در دلش ايجاد كرده بود كه پياله‌ي صبرش لبريز شد و عنان از كف داد.

عجيب مرغ دلش بيقراري مي‌كرد و در پي فرار بود. حتي روزي كه عازم رفتن بود دايي شهيدش ـ ابوالقاسم رضايي نژاد ـ تشييع مي‌شد و هر چه اصرار كردند كه بماند گفت: «من ديشب كنار پيكر او
بودم. در سپاه او را ديدم و از او خدا حافظي كردم.» چون براي عشق انكاري نبود، كسي جلودارش نشد.

رفت با شتاب و بي‌بازگشت تا به دشمن ثابت كند كه «آسمان بي‌پرنده نخواهد ماند.» شانزده سال بيشتر نداشت و چون بزرگمردي صبور، بر قله‌هاي استقامت تكيه زد. در «عمليات والفجر 8» شركت كرد و در راه بازگشت از «فاو»، شيميايي شد. پس از آن، با وجود اينكه از بيماري رنج مي‌برد، جبهه را فراموش نكرد و هرگز نتوانست از آن چشم بپوشد تا اينكه براي دومين بار در «عمليات والفجر10» حضور يافت و چون شقايقي عاشق، پرپر شد و در دامن خدا ريخت.

 

شعر شهدایی

افتاده چو نصری فرد مادريم خون

مانند کبوتری پرش شد گلگون

عمرم به سر آمد از فراق ياران

من ماندم و ديدهای همچون جيحون

شهيد علی رضا نصری فرد

آثار

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان