چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e379

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e379

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم نسیم
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم نسيم

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:45/00/00

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ت 46الهادي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:251 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:65/10/26

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم نسيم

نام پدر: احمد                      محل و تاريخ تولد: سهل‌آباد 1345

تحصيلات: ديپلم                  سن: 20 سال

شغل: سرباز                        وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه        تاريخ اولين اعزام: 18/6/64

دفعات اعزام: دو بار               حضور در جبهه: 251 روز

تاريخ شهادت: 26/10/65        محل دفن: ماهفرخان

ياد سبكباران عاشق بخير، كه رفيق بهار شدند و با نسيم تا سرسبزترين دشت آرزوها رفتند.

در روستايي سرسبز و باصفا، «ابراهيم» به دور از غوغاي شهر تولد يافت. روز و شب سپري شد و او بزرگ و بزرگتر. چون هفت ساله گشت، به مدرسه رفت و آموخت الفباي زندگي را. «ابراهيم» پسري مؤدب بود و سربه‌زير. اخلاقي نيكو داشت و براي بزرگترها احترام زيادي قايل بود و بخصوص براي اقوام و پدر و مادر. نماز را با جماعت بجا مي‌آورد و قرآن بسيار تلاوت مي‌نمود. به واجبات توجه زيادي داشت و به مستحبات نيز همچنين. در تابستان وقتي كه مدارس تعطيل مي‌شد، خود را به كار مشغول مي‌كرد تا بيكار نماند. خنده‌اي كه هميشه برلب داشت، زيبايي‌اش را دوچندان كرده بود؛ او كه يادش هنوز گرمي بخشِ محفل دل دوستان است. از بداخلاقي بيزار بود. به مسايل ديني و ارزشهاي اسلام پاي‌بند بود. در مجالس دعا شركت مي‌كرد و خود نيز دعاي كميل و زيارت عاشورا مي‌خواند. از غيبت كردن و دروغ گفتن، روي گَردان بود و از اين كار نفرت داشت. مهربان بود و متين و هميشه با نرمي به ديگران نصيحت مي‌كرد به خواهرانش سفارش مي‌كرد هميشه چادر بپوشند و حجاب را رعايت كنند.

«ابراهيم» در سال چهارم دبيرستان بود كه عشق به جبهه، او را به سمت بسيج كشاند و به سوي مرزهاي ايران. جبهه، چنان شوقي در دلش ايجاد كرد كه به علت تجديدي، موفق به اخذ ديپلم نشد.

براي بار دوم كه راهي مي‌شد پاسدار وظيفه بود و اين بار كتاب‌هايش را نيز، با خود بُرد تا هرگاه فرصتي يافت، بخواند. بالاخره او كه از استعداد و پشتكار فراواني برخوردار بود موفق به اخذ مدرك ديپلم شد. هميشه مي‌گفت: «من سرباز امامم و آخرين قطره‌ي خونم را فداي امام مي‌كنم.»

آخرين باري كه به ديدار خانواده آمد، هيچ طاقت ماندن نداشت و سه روز تا پايان مرخصي‌اش باقي مانده بود كه دوباره عزم جبهه كرد. روزي كه مي‌رفت، دل آسمان ابري بود و باراني. اما «ابراهيم» باوفا بود مثل هميشه. به خانه‌ي اقوام رفت و با آنها خداحافظي كرد. سپس به نزد مادرش آمد كه مثل آسمان، باران اشك بر گونه داشت. با او وداع كرد. قرآن را بوسيد و رفت تا كربلاي ايران. در آنجا دلاورانه جنگيد و حماسه‌ها آفريد؛ تا سرانجام در «عمليات كربلاي 5» لحظه‌ي وعده داده شده فرا رسيد و عاشقانه در برابر چشمان يار زانو زد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان