چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e377

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e377

شادی روح شهید عزیز
سیدمحمد نجیب
صلوات

نام و نام خانوادگي:سيد محمد نجيب

نام پدر:سيدمحمدرضا

تاريخ تولد:42/00/00

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:274 روز

شغل:معلم

تحصيلات:فوق ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:5

تاريخ شهادت:62/05/3

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز سيّد محمّد نجيب

       «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ فَرِحِينَ بِمَا ءَاتاهُمُ اْللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ يَسْتَبْشِرُونَ بِاْلَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِم مِنْ خَلْفِهِمْ اَلاَّ خَوْفٌ عَلَيهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنوُنَ.»         (سوره‌ي آل عمران آيه‌ي169 )

     و البته نپنداريد كه شهيدان راه خدا مرده‌اند بلكه زنده‌ي حيات ابدي شده‌اند و در نزد خدا متنعّم خواهند بود. آن‌ها به فضل و رحمتي كه] از[ خداوند نصيبشان شده شادمانند.

 السلام عليك يا اباعبدالله الحسين(ع). به نام الله پاسدار خون شهيدان و با درود فراوان به رهبر كبير و آگاه انقلاب اسلامي ايران.

  چند كلمه‌ي مختصر به عنوان وصيت مي نويسم. اول سخني با پدر و مادرم، پدر و مادر گراميم، اكنون كه حسين زمان نداي«هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» سر داده است و با يزيد زمان در نبرد هست وظيفه تمام مسلمانان مي باشد كه به ياري او كه يار اسلام عزيز و امام زمان(عج) بشتابند و او را ياري دهند اكنون كه دشمن خونخوار كه به ميهن اسلامي ما تجاوز كرده آيا درست است كه ما دست روي دست بگذاريم و ساكت بنشينيم و تماشاگر باشيم؟ اين سؤال را از هر فرد مسلمان وظيفه شناس بكني جواب او منفي است؛ وظيفه‌ي ما و تمام جوانان و افرادي كه ياراي جنگيدن را دارند اين است كه قيام كنند و حسين زمان را ياري كنند.

پدر و مادر عزيـز و مهربانم: اگر من در جـبهه اين سعادت پيدا كـردم و خداوند مرا قبول كرد شما اصلاً در عزاي من گريه نكنيد چون من در اين موقع است كه به سعادت ابدي رسيده و به وظيفه‌ي خود عمل كرده‌ام. پدر عزيزم شما كه سال‌ها در حسينه‌ها و مساجد وقتي كه روضه‌ي امام حسين(ع) مي خوانند، مي گفتي اي كاش من هم در آن زمان بودم. در آن زمان كه حسين(ع) را ياري كنم، حال فرزند پاك امام حسين(ع) با يزيد زمان و تمام يزيدان در نبرد هست و هم اكنون وقت آن فرا رسيده كه ما امتحان خود را پس دهيم كه آيا هر كدام از ما چه قدر درست مي گفتيم كه اگر در زمان امام حسين(ع) بوديم ياري او مي كرديم. پس اي پدر عزيز و مادر مهربان، شما اصلاً در عزاي من گريه نكنيد، مگر من و ديگر جوانان كه شهيد مي شوند ارزش كف پاي اسب علي اكبر امام حسين(ع) داريم يا خير؟ در جايي كه حسين(ع) تمام فرزندان و ياران خود را فداي اسلام عزيز كرد و خم به ابرو نياورد ديگر جا ندارد كه شما در سوگ من گريه كنيد، صبور باشيد كه «ان الله مع الصابرين» خداوند با      صبر كنندگان است.

 سخني با دوستان و برادرانم، شما اي جوانمردان به خدا قسم ساكت ننشينيد قيام كنيد و حسين زمان اين امام عزيز بت شكـنِ زمان، نايب به حـق ولي عصرامام زمان(عج) را ياري كنيد و نگذاريد خداي ناخواسته تنها بماند. به پاخيزيد اي جوانمردان، كافران و مستكبرين را بر زمين زنيد و پرچم پرافتخار اسلام را در سراسر گيتي به اهتزاز درآوريد و جهان را براي ظهور ولي عصر (روحي له الفدا) آماده كنيد و شما را به خدا امام را تنها نگذاريد و تا آخرين قطره‌ي خون بجنگيد تا به پيروزي برسيد و كربلا و قدس را آزاد كنيد. عزّت و عظمت از دست رفته‌ي خود را باز يابيد، منافقين و توطئه گران را نابود گردانيد تا به عظمت و عزّت برسيد و همه بدانند كه من اين راه را با آگاهي كامل انتخاب كـردم و وظيفه‌ي خود دانستم كه به جبهه بروم و حسيـن زمان را ياري كنم و اگر سعادتي باشد جان ناقابل خود فداي اسلام و امام عزيز گردانم و قطره‌اي باشم كه به درياي عظيم صالحين بپيوندد و از ملامتِ ملامت گران هيچ نهراسيد و آگاهانه به اين راه رفتم اميدوارم كه خوب وظيفه‌ي الهي خود را عمل كرده باشم. در پايان از تمام دوستان. قومان و همشهريان مي خواهم كه اگر خلاف از من ديده باشند مرا ببخشند و مرا حلال كنند.ش

     در مسلخ عشق جز نكو را نكشند                    روبه صفتان زشت خود را نكشند

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار.

                                                                                                          ان الحيوه عقيده و جهاد

                                                                                                   والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                                                                           سيّد محمّد نجيب

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سيّدمحمّد نجيب

نام پدر: سيّدرضا               محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 20 سال                       تحصيلات: فوق ديپلم

شغل: معلّم                           وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 12/7/60                 

حضور در جبهه: 274 روز    مسؤوليت: آرپي جي زن

تاريخ شهادت: 1/5/62          محل دفن: استهبان

از لوح دل نام بلندش نمي‌رود؛ او كه با خون سرخ خويش زيباترين تنديس عشق را طرّاحي كرده است …

«سيّدمحمّد» در خانواده‌اي نجيب و اصيل پا به عرصه‌ي حيات گذاشت و صورت زيبايش در باغ دلها گل محبّت كاشت. دوران قشنگ كودكي‌اش در كنار خانواده سپري شد. در هفتمين بهار زندگي گام به مدرسه نهاد و روزهاي زيادي در كلاس استاد نشست و به فراگيري علم مشغول شد. در اين مكتب تلاشهاي زيادي نمود تا بالاخره معلّمي شد، اسطوره‌ي عشق و ايثار. با افراد پير و مسن رفتاري صميمي داشت و با اهل خانه و اقوام نيز همچنين. در انجام واجبات و ترك محّرمات كوشا بود. به نماز اول وقت اهميت مي‌داد و سعي داشت كه آن را با جماعت به جا آورد.

در روزهاي پرشور انقلاب «محمّد» نيز چون ديگران سكوت را جايز ندانست و در براندازي رژيم پهلوي با مردم شهر همراه شد و با مشتهاي گره كرده، خشم و نفرت خود را به نمايش گذاشت؛ تمام زندگي‌اش جهاد بود و فداكاري. فروتني و تواضعي كه سراسر وجودش را فرا گرفته بود، ديگران را شرمنده‌ي رفتارش مي‌كرد. او در

تشكيل انجمن اسلامي دبيرستان و در مقابله با جريانات نفاق و التقاط تلاشهاي شبانه روزي داشت و در اين راه از هيچ كوششي دريغ نكرد.

در همان نخستين روزهايي كه ايران شاهد كينه و حسد دشمنان بود و در زير آتش جنگ تحميلي مي‌سوخت؛ نداي رهبر كبير انقلاب آرامش و قرار را از «سيّد» ربود. در بسيج نام نوشت و آمادگي خود را جهت دفاع از سرزمين اسلامي و آرمانهاي انقلاب اعلام نمود و با ديگر عاشقان راهي شد.

روزهاي زيادي در جبهه بود و از صفا و صميميت آن بهره‌ها برد. كيسه‌هاي شني سنگر گواهي است بر ناله‌ي «الهي العفو» او كه نماز شبش انتظار و فراق را به تصوير مي‌كشيد. در «عمليات والفجر 2» حماسه‌ها آفريد و رشادتها به جا گذاشت. آن گاه كه شوريده و سرمست يك نگاه يار بود، تير دشمن را به جان خريد و كوههاي «حاج‌عمران» را شرمنده‌ي صبرش كرد و با خون پاك خويش معطر نمود.

 

 

شعر شهدایی

فرخنده نجيب از بصيرت گهرست

مانند عزيزفاطمه(س) در سفر است

آن لاله رخی که همچنان جدش شد

داغش به ابد نشسته اندر جگر است

شهيد سيد محمّد نجيب

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان