اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e376

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e376

شادی روح شهید عزیز
اسماعیل ناطق بادیه نشین
صلوات

نام و نام خانوادگي:اسماعيل ناطق باديه نشين

نام پدر:ماشاءالله

تاريخ تولد:43/01/10

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — گرده

عضويت:بسيج

يگان:فدائيان اسلام

عمليات:*****

مدت حضور:140 روز

شغل:روحاني

تحصيلات:سطح عالي حوزه

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:60/03/20

مکان شهادت:آبادان

نحوه ي شهادت:اصابت خمپاره

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه‏ شهيد عزيز اسماعيل ناطق باديه نشين

«اِنَّ اْللَّه يحب الذين يقاتلون في سبيله صفاً كانهم بنيان مرصوص.»

       مي روم به جبهه‏ي حق عليه باطل؛ جبهه‌اي كه هميشه آرزوي آن را داشتم، جبهه‌اي كه دقيقه به دقيقه احتمال شهيد شدن را دارد و شهادت تنها آرزوي مسلمانان است كه خود را بنده‏ي خدا مي داند ومي گويد اين جان، اگر آفريده‏ي خدا است هم مي تواند او را بگيرد و هم مي تواند زنده گذارد. «يُحْي وَ يُمِيتُ وَ يُمِيتُ يُحْي».

زندگي روي دنيا ننگ است ولي مردن در راه خدا عزّت است، ترس از مرگ داشتن و تن به ذلّت دادن و تن پروري كردن نكبت است. موقعي كه امام حسين(ع) در گودال قتلگاه بود لشكر كفر به خيمه‌ها حمله كرد، امام حسين(ع) به آن‌ها فرمود: اگر دين نداريد لااقل آزادمرد باشيد، شما با من جنگ داريد اول بياييد مرا بكشيد بعد به خيمه‌ها حمله ببريد.

ما پيرو امام حسين(ع) هستيم و غيرت داريم، موقعي كه مي شنويم كه لشكر كفر به شهرهاي ما حمله كردند و به يك دختر 12 ساله، 20 نفر تجاوز كردند نمي توانيم راحت بنشينيم و تن پروري كنيم و ما براي احياي دين خدا مي رويم و بر عليه دشمن مي جنگيم مي كشيم و كشته مي شويم.

من گنهكار سعادت به شهادت رسيدن ندارم، اما شهادت لايق رسيدن به من دارد. «اللهم ان مغفرتك ارجا من عملي وان رحمتك اوسع من ذبني اللهم ان كان ذبني عندك عظيما” فعفوك اقظم من ذبني» الي آخر،                        (تعقيب نماز، مفاتيح الجنان)

 گناه من هر چند بزرگ است ولي رحمت خدا وسيع‌تر از گـناه من است، نمي شـود نااميـد از خدا شد و هر چند گنهكار باشيم. اميدواريم كه خداوند رحمت بزرگ خود را كه آرزوي هميشه‌ام بوده به من بدهد هر چند سعادت آن را ندارم و من مي روم جان خود را بدهم تا وظيفه ‏ي بندگي خود را ادا بكنم اميدوارم اسلام پيروزمندتر شود.

 اميدوارم كه لشكر اسلام غلبه پيدا كند و اسلام در همه جا طنين افكن شود و من هم بتوانم به سهم خود با خون خود اين انقلاب را به پيروزي برسانم و به آرزوي خود كه شهادت است برسم. اميدوارم كه خدا همه‏ي مسلمين را به راه راست هدايت كند و دل‌هاي همه‌ي مسلمين را به همديگر نزديك‌تر بگرداند و اميدوارم كه خداوند امام ما را از ما نگيرد، طول عمر امام خميني را به درازاي آفتاب دراز بگرداند.امام زمان(عج) ما را به زودي برساند و اميدوارم كه خداوند گناهان مؤمنين را ببخشد و من حقير و گناهان را هم ببخشد و در حال توبه مرا به شهادت برساند. والسلام. وصيت زيادي هم ندارم، چند جلد كتاب دارم كه حدود 44 جلد است تا مي توانيد از آ‌ن‌ها استفاده كنيد و هر چه از آن‌ها لازم نداريد هديه به كتابخانه‌ي مسجد و نگذاريد خاك روي آن‌ها بنشيند. مقداري پول دارم خيلي كم است به جنگ زدگان بدهيد. اين بود وصيت‌نامه‏ي من و زندگي من، پول من، كتاب من. . . من،  دنيا را نمي خواستم خدا و آخرت مي خواستم، به طرف خدا رفتم كه اميدوارم كه خدا آخرتِ با شهادت را بدهد كه بهتر است. به اميد پيروزي اسلام و سرنگوني كفر و ظهور حضرت مهدي(عج) و شهادت خودم .

                                                            اسماعيل ناطق باديه نشين 12/2/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اسماعيل ناطق‌باديه‌نشين

نام پدر: ماشاءالله                    محل و تاريخ تولد: گرده 1343

سن: 17 سال                        تحصيلات: سطح عالي حوزه

شغل: روحاني                       وضعيت تاهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: بسيج        تاريخ اولين اعزام: 17/2/60

حضور در جبهه: 34 روز        تاريخ شهادت: 20/3/60    

محل شهادت: آبادان               محل دفن: استهبان

در يكي از روزهاي دل‌انگيز فروردين ماه كه گل‌هاي رنگين بهار زيبايي و جمالِ خالق هستي را به تصوير مي‌كشيد، در روستايي كوچك، پسري زندگي را آغاز كرد كه درخشش چشمانش به انتهاي جاده‌ي خوشبختي مي‌رسيد. او را «اسماعيل» ناميدند كه در وادي عشق قرباني خاص حق گردد و به پيشگاه حضرت دوست مقبول افتد.

زندگي ساده و روستايي آنها كه به دور از زرق و برق دنيايي بود از او جواني ساخت؛ متدين و با ايمان. اسماعيل پس از آن كه تحصيلات ابتدايي خود را به پايان رسانيد. به شيراز رفت و در يكي از مدرسه‌هاي علميه به كسب علوم ديني پرداخت.

دوران تحصيل او با روزهاي سراپا شور انقلاب اسلامي همراه بود. او در شيراز در تظاهرات شركت مي‌كرد و با مشت‌هاي گره كرده، مخالفت خود را با رژيم طاغوت به نمايش مي‌گذاشت. هرگاه براي ديدن خانواده به روستا مي‌آمد. به تبليغ عليه شاه مي‌پرداخت و مردم را براي راهپيمايي بسيج مي‌كرد. او چنان علاقه‌اي به امام خميني(ره) داشت كه با يكي از دوستانش اعلاميه‌هاي امام را تكثير مي‌كرد و حتي براي زيارت امام يك‌بار نيز راهي تهران شد.

پس از به پيروزي رسيدن انقلاب در كلاس‌هاي بسيج نام نوشت و آموزش نظامي ديد. و شب‌ها را به گشت و نگهباني مي‌پرداخت. در همين زمان بود كه جنگ عراق عليه ايران آغاز شد و او كه براي پيروزي اسلام تلاش‌هايي بي‌وقفه داشت، اينك براي دفاع از آرمان‌هاي بلند آن به «جمعيت فداييان اسلام» پيوست و به جبهه‌ي «آبادان» قدم گذاشت و پس از جنگ با كفار بعثي، به بزرگترين آرزويش كه پيوستن به «لقاءالله» بود، نايل گرديد.

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

&nbsp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان