چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e372

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e372

شادی روح شهید عزیز
میرزا احمد میرزایی فرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:ميرزا احمد ميرزايي فرد

نام پدر:عبدالحسين

تاريخ تولد:15/02/3

سن:45

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:سپاه پاسداران

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:60/05/17

مکان شهادت:استهبان

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله ترور

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ميرزا احمد ميرزايي‌فرد

نام پدر:  عبدالحسين          محل و تاريخ تولد: استهبان 1315

سن: 45 سال                     تحصيلات: ششم قديم

شغل: پاسدار                     وضعيت تأهل: متأهل، شش فرزند            

نحوه‌ي شهادت: ترور        تاريخ شهادت: 17/5/60

محل شهادت: استهبان        محل دفن: استهبان

با سپيده هم‌آواز بود و بر اين باور كه عمر شب كوتاه است. دلي به پاكي دريا داشت و در خانواده‌اي كه هماره ياد و نام خدا جاري بود ديده به دنيا گشود. «احمد» چهار ساله بود كه مادر، چشمان پرفروغش را بر هم نهاد و او را با رؤياهاي كودكانه‌اش تنها گذاشت و روزهاي سخت بي‌مادري از راه رسيد. چون در خانواده‌اي كارگر و بي‌بضاعت زندگي مي‌كرد از فراگيري علم محروم ماند و كارگري را پيشه‌ي خويش ساخت. در همه حال، ياد خدا مونس تنهايي‌اش بود و در هر شرايطي از او مدد مي‌طلبيد. آن‌قدر متين و باوقار بود كه هرگز سخني بر زبان نراند كه ديگران را آزار دهد. حتي پس از ازدواج و تشكيل خانواده، رفتار پسنديده‌اش باعث شادي همسر و فرزندانش مي‌شد.

او يكي از دوستداران امام و حكومت اسلامي بود كه در اوايل انقلاب مشتاقانه براي رسيدن به پيروزي فعّاليت خود را آغاز نمود و در تظاهرات و راهپيمايي‌ها حضوري چشمگير داشت. پس از اين پيروزي بزرگ و با تأسيس سپاه پاسداران به علمداران سبزپوش انقلاب اسلامي پيوست و عاشقانه لباس خدمت به تن كرد. از همان اوايل، كه جنگ داخلي توسط ايادي استكبار در غرب كشور بپا شد
داوطلبانه به جبهه‌ي كردستان شتافت و مدت زيادي با كومله و دمكرات و ضدانقلاب مقابله نمود.

با شروع جنگ تحميلي «احمد» با ديدن مرزهاي به خون نشسته‌ي ايران نگران و پريشان، دوباره لباس رزم پوشيد و عازم جبهه‌ي «ماهشهر ـ آبادان» شد. پس از بازگشت از جبهه به جاي يكي ازپاسداران محافظ كه قريب يك‌ماه، موفق نشده بود سري به خانه بزند، پاسداري از شهيد «حجه الاسلام فقيهي» را عهده‌دار مي‌گردد و در حفظ جان اين عالم گران‌قدر كه قاضي شرع شرق استان فارس بود درنگ نمي‌كند. از آنجايي كه ديوصفتان منافق براي از بين بردن نيروهاي انقلابي از هيچ كوششي فروگذار نبودند  اين پاسدار عزيز براي حفاظت از جان اين عالم بزرگوار، جان در كف اخلاص داشت.

«احمد» پاسداري دلباخته و عاشق بود كه دنيايي خوش با خداي خويش داشت و بارها گفته بود: «انسان يك‌بار مي‌ميرد، چه بهتر كه جانش را در راه خدا فدا كند.» او كه آرزو داشت جام هستي‌اش را به خدا هديه كند در سپيده‌دمي زيبا به دست منافقين كوردل همراه با  «حجه الاسلام فقيهي» و ديگر پاسدارش (زهري‌زاده) آماج تير واقع گشت و پله‌هاي وصال را در يك آن طي نمود.

 

شعر شهدایی

پاسدار شهيد عشق ميرزايي فرد

بودی به جهان معرفت چون صد مرد

از دست منافقين به خون در غلطيد

تا صبح ابد به سينه ماندم اين درد

شهيد ميرزا احمد ميزايي فرد

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان