چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e370

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e370

شادی روح شهید عزیز
خلیل مهرپویا
صلوات

نام و نام خانوادگي:خليل مهرپويا

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:47/00/00

سن:15

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:خيبر

مدت حضور:202 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/12/24

مکان شهادت:کوشک

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه‏ شهيد عزيز خليل مهر پويا

        با سلام و درود فراوان به پيشگاه مقدّس و با عظمت امام زمان و نايب بر حقّش امام خميني و با درود و سلام بر تمامي رزمندگان و شهداي اسلام عزيز و با سلام و درود بر شما اي پدر و مادر مهربانم كه براي تربيت و پروراندن من از هر گونه راحتي و آسايشي دست كشيديد.

پدر عزيزم، مرا ببخش اگر چه در وظايف فرزندي كوتاهي كردم و نتوانستم براي شما خدمتگزار خوبي باشم و تو اي مادرم اي فرشته‏ي مهرباني ها، اي كسي كه شب‌ها از خواب ناز دست كشيدي و از من نگهداري كردي اگر بخواهي پيش خدا اجري داشته باشي كه ان شاالله هم داري صبر داشته باش كه صبر نشانه‏ي ايمان است و براي من دعا كن تا خداوند مرا مورد عفو و بخشش خودش قرار دهد و شما مرا ببخشي، اگر چه نتوانستم آن همه زحمات شما را جبران كنم.

دعاي كميل و دعاي توسل و دعاي ندبه، زيارت اباعبدالله الحسين(ع) بخوانيد از يادتان نرود. وسايل شخصي من را به احمد آقا و علي آقا بدهيد و اگر توانستيد برايم22 روز، روزه بگيريد و نماز قضا برايم بگيريد و دعا كنيد درگاه خداوند تا خداوند قرباني شما را قبول كند. در پايان برايم از تمام قومان و خويشان و همسايگان و دوستان و آشنايان حلال بودي بگيريد.

دعا براي امام، خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدي، حتي كنار مهدي، خميني را نگهدار.

                                                                                       والسلام خداحافظ

                                                                                خليل مهرپويا  19/10/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز خليل مهرپويا

نام پدر: حسين                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 15 سال                      تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 1/4/61                

دفعات اعزام: دو بار            حضور در جبهه: 202 روز

تاريخ شهادت: 24/12/62    محل دفن: استهبان

از كوچه‌هاي شهر كه مي‌گذري گوش دل سپار به نجواي نهفته در سكوت. ببين، ‌صداي او هنوز هم جاري است! …

«خليل» از آن زمان كه زيستن را آموخت در سادگي و عشق به خدا زندگي كرد. او روحش آكنده بود از صلح و صفا. آن قدر در زندگي متواضع بود و به درد اجتماع پي برده بود كه دوست نداشت لباس نو بپوشد و مي‌گفت: «افرادي هستند كه توانايي خريد ندارند».

از بهترين صفاتش اين كه، بي‌جهت از كسي ايراد نمي‌گرفت و بسيار مؤدب بود و براي معلّمين و بزرگترها احترام زيادي قايل مي‌شد.

در دبيرستان مشغول به تحصيل بود كه به عضويت بسيج درآمد و به خانه‌ي عشق و اخلاص پا نهاد؛ آنجا كه ديگر كينه و دو رنگي نبود و هرچه بود صداقت بود و آينه صفتي. از طريق بسيج براي رفتن به جبهه داوطلب شد. «خليل» براي رفتن، اولين شرط را كه عاشقي بود داشت براي همين، پرواز آسان بود و پيمودن نيز.

هنگام خداحافظي قرآن را بوسيد و مادر خيره در نگاهش او را دعا كرد. راسخ و استوار راهها را طي نمود تا به دشت آفتاب رسيد و او كه دلش با افق و روشنايي نسبتي داشت، آرام گرفت.

در «عمليات خيبر» شركت نمود و مردانه چون نخل پا برجا ماند و ازخون وجان دريغ نكرد. آنگاه كه گلوله‌هاي آتش او را در بر گرفتند؛ فرشته‌ها «خليل» را به سمت آسمان پرواز دادند.

 

 

شعر شهدایی

گرديده خليل مهرپويا گوهر

با ديدة باز خويش زد صداختر

تا صبح ابد شهيد حق جاويد است

آری زده باده ای ز حوض کوثر

شهيد خليل مهرپويا

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان