چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e37

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e37

شادی روح شهید عزیز
صمد بارلو
صلوات

نام و نام خانوادگي:صمد بارلو

نام پدر:عزيز

تاريخ تولد:47/01/2

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/4

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز صمد بارلو

نام پدر: عزيز                           محل و تاريخ تولد: ايج 1347

سن: 20 سال                          تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: سرباز                           وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه            تاريخ شهادت: 4/4/67     

محل شهادت:جزيره‌ي مجنون     محل دفن: ايج

چقدر قلم دلتنگ شهيدان مي‌شود اگر چند صباحي بر صفحات دفتر اشك حسرت نريزد و در مشق‌هاي شبانه‌اش از «صمد» و ديگر ياران خوب انقلاب يادي نكند.

صمد در خانه‌ي مردي رنج‌آشنا، در روستاي «ايج» ديده به دنيا گشود و لحظه‌هاي پرطراوت كودكي را در صفا و صميميت آنجا سپري نمود. روزهاي نوجواني او با مرگ پدرش رنگ خزان به خود گرفت و چهره‌ي بهاري‌اش به زردي گراييد؛ اما با آغوش باز به استقبال آينده رفت و با تلاش و زحمت فراوان، با سختي‌ها مقابله كرد.

وي تحصيلات خود را تا سال سوم راهنمايي ادامه داد و آنگاه در مغازه جوشكاري به كار مشغول گرديد. او كه خود طعم فقر و فاقه را چشيده بود در كمك و دستگيري ديگران كوشا بود. از مال و منال دنيا فقط قطعه زميني داشت كه بارها به خانواده سفارش كرده بود كه در هنگام گرفتاري و تنگدستي آن را بفروشند.

در روزهاي پرخاطره‌ي جنگ كه آسمان از زلال صداقت مردان مرد سيراب مي‌شد، وي نيز راهي جبهه‌هاي نبرد گرديد تا براي ديدن ليلاي خود، «جزيره‌ي مجنون» را از پريشاني پر نمايد و سرگشتگي‌هاي خود را پايان دهد. روزهاي آخر جنگ تحميلي بود، اما او كه آرزويي جز شهادت نداشت مشتاقانه عميق‌ترين زخمهاي شوق را پذيرفت و نُه سال پيكر پاكش در ديار غربت باقي ماند.

خانواده‌اش مي‌گويند، صمد هميشه مي‌گفت: «بعد از شهادتم شكوفه‌هاي بادام بر جنازه‌ام بريزيد.» و سرانجام هنگامي كه با آن همه غربت و گمنامي در 28 ماه صفر به آغوش وطن بازگشت، شكوفه‌هاي شاداب بادام كه حكايت از سرنوشت زيباي او داشتند، بدرقه‌ي راهش شدند تا گلي ديگر، زينت‌بخش بوستان هميشه سبز شهادت باشد.

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان