چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e369

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e369

شادی روح شهید عزیز
حسین مهرافسر
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين مهرافسر

نام پدر:ميرزامحمود

تاريخ تولد:41/04/10

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:564 روز

شغل:خياط

تحصيلات:ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:7

تاريخ شهادت:65/09/27

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه‏ شهيد عزيز حسين مهرافسر

     و قاتلوهم حتي الاتكون فتنه و …

   و نبرد كنيد (با كفار) تا آشوب و فتنه اي نماند …

       با درود فراوان به امام امت و امت امام، لازم دانستم بر حسب وظيفه چند كلمه‏اي به عنوان وصيت، خدمت ملت شهيدپرور و آشنايان و دوستان تذكر دهم.از مال دنيا چيزي ندارم كه بخواهم وصيت كنم و هدفم نصيحت است گرچه لياقت آن‌را ندارم. خداوند منّان را شكر مي كنم كه عنايت فرموده و مرا به اين راه هدايت كرد تا بتوانم در مسير اوليا و صالحين و شهدا قرار گيرم، از او مي خواهم كه مرا عفو كند و در صف ياران امام حسين(ع) قرار دهد. ان شاالله.

 آمدن به جبهه وظيفه‏ي هر مسلماني است و جنگيدن در راه خدا بر همه‌ي ما تكليف شده و موظّف هستيم كه به نداي نايب امام زمان(عج) لبيك گفته و اسلام را نگهداري و ياري كنيم.

 از دوستان و همشهريان مي خواهم كه اسلحه‌ي‏ شهدا را به زمين نگذارند و مردانه از اسلام پاسداري كنند و سنگر نماز جمعه و دعاي كـميل و ديگـر برنامـه‏هاي مذهـبي را حـفظ كـنند و در راه اسلام عزيز و خدا فعاليت كنند.

 مادر جان، از حضورتان عاجزانه مي‌خواهم كه مرا حلال كني، چون زحمت‌هاي بسياري براي من كشيدي و بايد خدا را بسيار شكر كني كه به شما لطف كرده و جزو خانواده‌ي شهدا قرار داده است، بايد با صبر خود راه شهدا را ادامه دهي.

 پدر جان، شما هم بايد امام حسين(ع) را الگو و سرمشق خود قرار دهيد و با صبر و شكيبايي كه در شما وجود دارد سپاسگزار خداوند متعال باشيد و اميدوارم كه به خاطر همه‌ي نافرماني‌ها مرا ببخشي و حلال كني.

 از برادرانم مي خواهم كه هم در سنگر مدرسه كوشا و هم در بسيج شركت فعّال داشته باشند و راه شهداي عزيز را ادامه دهند.

 از خواهران عزيزم مي خواهم كه زينب گونه ادامه‏ دهنده‌ي راه شهدا باشند.

 از همه‏ي دوستان و همسايگان و آشنايان و هر كس كه مرا مي شناسد خواهانم كه مرا حلال كنند و فعّالانه در پايگاه‌هاي مقاومت و بسيج شركت و اسلام عزيز را ياري كند.

اميدوارم كه خداوند متعال همه‌ي ما را به صراط مستقيم هدايت كند و در جوار خود قرار دهد. ان شاالله. به اميد پيروزي اسلام بر كفر جهاني. خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، حتي كنار مهدي خميني را نگهدار.

بنده‏ي ضعيف خدا، سرباز ناقابل و كوچك امام زمان(عج)

                                                                         حسين مهرافسر  18/11/64

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين مهرافسر

نام پدر: ميرزامحمود           محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 24 سال                     تحصيلات: ابتدايي

شغل: خيّاط                       وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 5/5/62      

دفعات اعزام: هفت بار         حضور در جبهه: 563 روز   

تاريخ‌ومحل‌شهادت:خرمشهر 27/9/65     محل دفن: استهبان

لاله‌هاي سرخ عاشورايي، هشت سال در دامان كربلاي ايران غريبانه روييدند و به عاشقي معنايي زيبا بخشيدند …

آن‌گاه كه خورشيد اشعه‌هاي تابان خود را سخاوتمندانه نثار زمين مي‌كرد، «حسين» در گرماگرم يك روز تابستان به دنيا آمد و در كانون پرمهر خانواده رشد يافت. روزهاي كودكي به آرامي سپري شد و گرم و سرد روزگار از او جواني ساخت، پرتلاش و سراپا اخلاص. وي به شغل خياطي علاقه‌ي زيادي داشت و از همين راه به كسب حلال مشغول بود. به نماز و روزه و ديگر واجبات ديني اهميّت مي‌داد، مصداق واقعي «سيماهُم مِن اثِرِالسجوُد» بود. نجابت، تواضع و فروتني و نورانيت سيما، از خصوصيات بارز او بود.

با آغاز حركت توفنده‌ي ملت قهرمان ايران عليه حكومت ستمشاهي، او نيز به رهبري امام خميني(ره) به خيابان‌ها آمد و در تظاهرات شركت كرد و در مراسم سياسي و مذهبي، حضوري مستمر و فعال داشت. مادرش مي‌گويد: «در تمام اوقات شبانه روز با وضو بود. اصلاً به دنيا دل نبسته بود و هميشه به فكر آخرت بود.»

آغاز جنگ تحميلي و پرپر شدن لاله‌هـاي سرخ عـاشورايي، وي رابر آن داشت كه براي دفاع از اهداف بلند انقلاب راهي جبهه شود و به ديگر عاشقان ولايت بپيوندد. روزهاي زيادي در جبهه بود و خالصانه و بي‌ادعا به رزمندگان خدمت مي‌كرد و حتي لباس‌هاي پاره شده‌ي آنها را مي‌دوخت و وصله مي‌زد. يكي از همرزمانش مي‌گويد1: «در جبهه‌هاي جنوب با حسين در مخابرات بوديم. ظهر و شب پس از خوردن غذا، بدون آن كه كسي متوجه شود، ظرف‌هاي رزمندگان را مي‌شست.»

سرانجام اين مرد بزرگ حماسه‌ساز كه آرزويي جز شهادت نداشت، دلداده و سر سپرده در منطقه‌ي «خرمشهر» گلوله‌هاي آتشين را به جان خريد تا در حريم دوست راه يابد و به جرعه‌اي از جام وصال به معشوق برسد.

  1. برادر منظوري

 

شعر شهدایی

پرپر شده گل مثال مهرافسر شد

چون شير ژيان گل سرسنگر شد

مانند گل شقايقی رنگين بود

جانش به فدای مويي از رهبر شد

شهيد حسين مهرافسرsh

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان