چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e368

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e368

شادی روح شهید عزیز
محمدرضا مهدی زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدرضا مهدي زاده

نام پدر:حبيب الله

تاريخ تولد:44/02/2

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:فرمانده گردان

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/02/24

مکان شهادت:پنج انگيزه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به تمام بدن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدرضا مهدي‌زاده

نام پدر: حبيب‌الله                  محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 21 سال                      تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: پاسدار                      وضعيت تاهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: سپاه       تاريخ اولين اعزام: 1/6/63      

مسؤوليت:فرمانده‌ي گردان   تاريخ شهادت: 24/2/65       

محل شهادت: شرهاني          محل دفن: استهبان

از خويشتن خويش آسان گذشت؛ او كه سهمش از زندگي يك دنيا عشق بود …

نام «محمّدرضا» در رؤيايي صادقانه به مادرش الهام شد، قدم اين نورسيده به خانه شور و هيجان بخشيد و شادي را به ارمغان آورد. او از كودكي شور حسيني در سر داشت و در ماه محرم يكي از خدمتگزاران مخلص سالار كربلا بود. به ديگران سفارش مي‌كرد كه از خواندن زيارت عاشورا غافل نشويد؛ او كه در عمق وجودش مهر حسين(ع) مي‌جوشيد، هميشه به مادرش مي‌گفت: «تو چند پسر داري، كه بايد يكي از آنها را به امام حسين(ع) ببخشي.»

از تهمت زدن و غيبت كردن متنفّر بود. اگر دختران كوچك را بدون روسري در كوچه و خيابان مي‌ديد با نرمي و عطوفت از آنان مي‌خواست كه حجابشان را رعايت كنند. در گردانيدن چرخه‌ي زندگي به پدرش كمك مي‌كرد و مدّتي هم به شغل خياطي روي آورد.

پس از پيروزي انقلاب شكوه‌مند اسلامي، عشق به امام خميني(ره) او را روانه‌ي بسيج كرد. علاقه‌ي عجيبي به پايگاه مقاومت داشت و همين علاقه او را بدانجا كشاند كه به خيل عظيم پاسداران انقلاب
اسلامي بپيوندد و قامت رعنايش به لباس زيباي پاسداري آراسته گردد.

آن وقت كه چهره‌ي مظلوم ايران در آتش خشم دشمن رنگ خون به خود گرفته بود، جوانمردي‌اش او را به سمت مرزها برد. گرچه ازدواج كرده بود اما ديگر هيچ كس جلودارش نبود. از سينه‌گاه صخره و خاك گذشت. او كه در درياي چشمانش غيرت موج مي‌زد، خود را به جبهه رسانيد. براي نبردي جانانه با دشمن مدتي دل را به آب‌هاي خروشان خليج سپرد تا دوره‌ي غواصي را به اتمام برساند و با آمادگي لازم به مقابله برخيزد. در جبهه او بود و خلوت دل. همه‌ي كارهايش رنگ خدا داشت و اهل ريا و خودنمايي نبود و هيچ‌گاه نگفت كه در جبهه چه مسؤوليتي دارد.

شب عمليات بود و او بي‌سيم‌چي. قبل از رفتن، حلقه‌ي نامزدي‌اش را بيرون آورد تا از عشق دنيا، هيچ نداشته باشد. همپاي فرمانده‌ي خود حركت مي‌كرد و چون فرمانده‌ي گردان و معاونش به شهادت رسيدند، محمّدرضا خود در آن شرايط سخت فرماندهي را بر عهده گرفت و رزمندگان را هدايت كرد و آن گاه كه تير رها شده از سوي دشمن به قامت چون سروش نشست، ترانه‌ي وصال سر داد و با سمند عشق تا بي‌كرانه رفت.

 

شعر شهدایی

پاسدار شهيد عشق مهدی زاده

در سنگر عزت او به خون افتاده

چون لاله تمام پيکرش گلگون است

آوای حسين حسين(ع) ز جان سرداده

شهيد محمدرضا مهدی زاده

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان