چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e367

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e367

شادی روح شهید عزیز
سعید مهدی پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:سعيد مهدي پور

نام پدر:غلامرضا

تاريخ تولد:47/02/3

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 8

مدت حضور:113 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:64/11/21

مکان شهادت:اروند رود

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سروپا

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز سعيد مهدي پور

ما همه از خداييم و بازگشت همه به سوي اوست. (قرآن كريم)

              با سلام و درود به رهبر كبير انقلاب امام خميني و با سلام بر تمامي شهيدان به خون  خفته، وصيتم‌ را شروع مي‌كنم.

به نام خداوندي كه ما را آفريد و به ما روزي داد و براي راهنمايي ما پيامبران و امامان را فرستاد تا ما را به راه راست هدايت كنند. خداوندي كه ما را مي‌ميراند و دوباره زنده مي‌كند.

درود و سلام بي‌پايان بر تمامي پيامبران خصوصاً نبي اكرم(ص) خاتم پيامبران و درود بر دخت گراميش حضرت فاطمه زهرا(س)،  دوازده امام(ع) و آخرين آنان قائم آل‌محمّد(عج) و درود و سلام بر تمامي شهدا از صدر‌اسلام تا كربلاي ايران و سلام بر تمامي پدران و مادران شهدا كه آنچنان فرزنداني را تربيت كرده و تحويل اسلام داده‌اند كه در راه الله كشته شده‌اند.

مادر بزرگوارم، اگر لياقت شهادت را داشتم خواهشم اين است كه بر سر مزارم گريه نكني و همين طور از زحمات شما و پدر بزرگـم شرمنده هستم، چون دو ساله بودم كه هيچ كس نداشتم و شما من را بزرگ كرده و به دست مولا امام حسين(ع) سپرديد، خواهش مي كنم كه حتماًمرا حلال كنيد.

از برادران بنياد شهيد و سپاه پاسداران خواهش مي كنم كه به مادرم هر قدر كه از دست شما بر مي آيد ياري كنيد و مانند مادر خودتان خيلي زياد احترام بگذاريد. از شما خواهش دارم كه راهم را تا پيروزي كامل رزمندگـان اسلام بر عليه كفر ادامه بدهيد. اگر مـن شهيـد شدم از تمامي اقـوام مي خواهم مرا حلال كنند.

 مادر جان هر شب جمعه بر سر قبرم بيا. به اميد پيروزي رزمندگان اسلام عليه كفر.

اگر در خون نشينم پاي تا فرق
نـپـويـم جـز ره اسـلام راهـي
  اگـر در سيـنه دريـا شـوم غـرق         كه هم از غرب بيزارم هم از شرق
ش

                                                                                                                 والسلام

 سعيدمهدي پور15/11/64

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سعيد مهدي‌پور

نام پدر: غلامرضا                  محل و تاريخ تولد: ايج 1347

سن: 17 سال                         تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                        وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج       تاريخ اولين اعزام: 14/1/64

دفعات اعزام: دو بار               حضور در جبهه: 112 روز

تاريخ شهادت: 21/11/64       محل دفن: ايج

در كوچه باغ يادها بوي ناب وصال مي‌آيد؛ بوي غريبي آشنا كه چون سبوي شهادت سر كشيد به سعادت رسيد.

در كلبه‌اي كوچك و گِلي كه سرشار بود از سادگي، «سعيد» به دنيا آمد. تولدش دنيايي زيبا و رنگارنگ را به پدر و مادر هديه كرد. دو ساله بود كه بي‌وفايي روزگار نيز براي او به اثبات رسيد و پدر را كه تكيه‌گاه محكم زندگي‌اش بود، از دست داد. مادرش بار سنگين زندگي را به دوش كشيد كه تنها يادگارشان احساس سختي نكند. «سعيد» بزرگ شد و راهي مدرسه. دوران دبستان و راهنمايي را در روستا گذراند. چون در آنجا دبيرستان نبود براي ادامه‌ي تحصيل به «استهبان» آمد. هرگاه كه در غربت، چرخ نيلوفري دل او را به درد مي‌آورد، مادر او را ياري مي‌كرد و دلداري مي‌داد و «سعيد» كه آن همه فداكاري را با چشم مي‌ديد هميشه شرمنده‌ي محبّت مادرش بود و مي‌گفت: «من چه طور مي‌توانم زحمتهاي تو را جبران كنم.» از كودكي با ناملايمات و سختيها ساخت و صبر را پيشه‌ي خود كرد. گرچه از

مال دنيا دستش تهي بود اما سرمايه‌اي عظيم از عشق و محبّت در دل داشت.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي، در پايگاه مقاومت نام نوشت. بسيج از او جواني ساخت برومند با خلق و خويي بسيجي. با قرآن و آيه‌هاي نوراني آن مأنوس بود. در هنگام دعا و راز و نياز با معبود، چنان گريه مي‌كرد كه اشكها برگونه‌اش شبنم مي‌كاشتند.

«سعيد» با ديدن پرستوهاي مهاجر كه همه به فرمان مرشد خود خميني(ره) بار هجرت مي‌بستند دلش هوايي شد و براي رفتن بيقرار. مدرسه را رها كرد و با آنها همراه شد. زماني كه به مرخصي مي‌آمد به مدرسه مي‌رفت و درس مي‌خواند اما او كه دلش در جبهه جا مانده بود، نمي‌توانست در كلاس درس بماند. به همين دليل مخفيانه و به دور از نگاه مادر، كوله‌بارش را بست و به سرزمين آشنايي‌ها سفر كرد. او رفت و يقين داشت كه «جبهه انسان ساز است.»

در شب عمليات، از او مي‌خواهند كه در پشت جبهه بماند و در آشپزخانه كمك كند، ولي او در جواب مي‌گويد: «مگر من براي آش خوردن آمده‌ام، من به جبهه آمده‌ام تا دينم را نسبت به اسلام اداء كنم و فقط مي‌خواهم به خط مقدّم بروم.» آن گاه كه همه را به سكوت واداشت، در «عمليات والفجر8» شركت كرد. وي مشتاقانه به ميدان تاخت و براي حفظ ارزشها، در كنار اروند سدّ راه دشمن شد تا بالاخره غمي كه ساليان دراز در اعماق چشمانش خانه كرده بود، با ديدن جمال زيباي محبوب شادي يافت و به سعادت رسيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان