چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e366

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e366

شادی روح شهید عزیز
غلامرضا مهدوی نیا
صلوات

نام و نام خانوادگي:غلام رضا مهدوي نيا

نام پدر:محمدتقي

تاريخ تولد:47/06/1

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 4

مدت حضور:318 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:كمك تيربارچي

تعداد دفعات اعزام:4

تاريخ شهادت:65/10/4

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/05/5

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز غلام رضا مهدوي نيا

       «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

       با درود و سلام بر رهبر كبير انقلاب حضرت آيت الله خميني و درود و سلام به رزمندگان جان بر كف ااسلام و با سلام به خانواده‌هاي شهدا، مفقودين، اسرا و جانبازان و با سلام به شما امت شهيدپرور شهرستان استهبان، وصيت خود را شروع مي كنم:

 بنده‌ي حقير در طول عمر خود هيچ  نمي پنداشتم كه چنين موفّقيتي نصيبم شود كه بتوانم به ياري خـداوند متعـال در اين جهـاد اسلام بر عـليه خصم زبون شركـت داشته باشم و شكر و حمد خداي را، كه موفّقم نمود و توانستم طبق فرمان خداوند يكتا و پيامبر گراميش و جانشينان آن حضرت عمل نمايم، لذا بر خود لازم دانستم كه چند كلمه‌اي به عنوان وصيت‌نامه به جاي بگذارم.

 نخست، پيام من به ملت حزب الله و خانواده‌ام اين است كه راه شهدا را ادامه دهند، چه در جبهه و چه در پشت جبهه. هميشه خدمتگزار به اسلام و مسلمين باشند و به دعا گويي امام امت و مسؤولين و رزمندگان اسلام مشغول باشند.

چند سخني با دوستان و همشهريان عزيزم دارم؛ اكنون زمان جنگ اسلام با كافران مي باشد اميدوارم كه كساني كه توان به جبهه رفتن را دارند به جبهه بروند و از دين و ناموس و اسلام خويش دفاع كنند. آري، اين وظيفه‌ي تك تك ما هست كه مي گوييم مسلمانيم و از كساني كه توان به جبهه رفتن ندارند مي خوا هم كه پيرو خـط امام باشند و مطيـع روحـانيت باشيـد كـه روحانيت سنگران انقلابند.

باري از خداوند متعال مي خواهم كه نظر لطفي بفرمايد و از گناهانم درگذرد و چنانچه اين حقير لياقت شهادت در راه خداوند يكتا داشتم از شما همشهريان عزيز خواهشمندم كه اگر بدي از دست اين حقير ديده‌اند مرا ببخشيد و حلالم كنند و اين را بدانيد كه آدمي روزي به دنيا مي آيد و روزي از اين دنيا خواهد رفت، پس بهتر آن است كه مرگش در راه خدا و در راه جهاد با كافران باشد.

و اما تو اي پدر عزيزم، چند كلمه هم با شما صحبت دارم: به شما مي گويم خوش به حالت كه توانستي چنين فرزندي را بزرگ كني ودر راه اسلام نثار نمايي و مطمئن باش كه در روز رستاخيز در برابر پيغمبر اسلام حضرت محمّد(ص) روسفيد هستي و خود را ناراحت مكن و شكر خدا را به جاي آور گرچه مي دانم برايت سخت است و نامتحمّل است، اميدوارم كه مرا ببخشيد و حلالم كنيد، هرچند نتوانستم خدمتي به شما بكنم.

و اما تو اي مادر مهربانم، خوشحال باش كه امانتي كه خداوند به شما داده بود به خوبي از عهده‌ي تربيتش بر آمدي و توانستي او را در راه خدا و اسلام فدا كني. برايم گريه مكـن، مي دانم برايت مشكـل است ولي صبر كن و تحمّل داشته باش كه صبر نشانه‌ي ايمان است و اميدوارم كه مرا ببخشيد و حلالم نماييد.

و چند جمله‌اي هم با برادران عزيزم دارم، اميدوارم كه بتوانيد راه شهدا را ادامه دهيد و از دين اسلام پاسداري و حفاظت كنيد و در مراسم‌هاي عبادي و سياسي و ديگر برنامه‌هاي اسلام شركت نماييد و مرا ببخشيد و حلال نماييد.

و اما شما خواهرانم، اميدوارم كه زينب‌وار باشيد و صبر و تحمّل كنيد و با رعايت حجاب اسلامي خويش از خون شهدا حفاظت كنيد.

در پايان از تمامي اقوام و دوستان و خويشان مي خوا هم كه مرا حلال كنند.                                                                                                                                                                                                                                       والسلام

                                                       غلامرضامهدوي نيا 3/10/65

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز غلامرضا مهدوي‌نيا

نام پدر: محمّدتقي               محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 18 سال                       تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: پاسداروظيفه              وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 24/4/64

دفعات اعزام: چهار بار          حضور در جبهه: 318 روز

تاريخ شهادت: 4/10/65        محل دفن: استهبان 5/5/74

باور كنيد كه هزاران پروانه، عاشقانه در آغوش شمع جان باختند و خاكستر وجودشان را در جاي جاي اين سرزمين به يادگار گذاشتند. «غلامرضا» نيز پروانه‌اي بود كه از شهر ما رفت، عاشقانه سوخت و دم برنياورد.

      وي يكي از بچه‌هاي شاد و باهوش محلّه بود كه از همان كودكي با مسجد (باغ ماهان) الفتي ديرينه گرفت. آن‌قدر به مسجد علاقه داشت كه شب بعد از نماز هم حاضر نمي‌شد به خانه بيايد و چون در همان جا به خواب مي‌رفت مادر او را بغل مي‌كرد و به خانه مي‌آورد. پسري فعّال و پركار بود. اخلاقي نيك داشت و كرداري پسنديده. دعاي توسّل را بيشتر از هر دعاي ديگري مي‌خواند. به كتابهاي مذهبي و زندگي امامان(ع) علاقه‌ي زيادي داشت و رساله‌ي امام خميني(ره) را مطالعه مي‌نمود. زماني كه تعطيلات تابستان فرا مي‌رسيد براي جمع‌آوري انجير با پدرش به كوه مي‌رفت و به او كمك مي‌كرد.

در بهمن 1357 كه شميم خوش آزادي‌ فضاي ايران را پر كرده بود، او نيز چون ديگران براي بازگشت امام خميني(ره) سر از پا نمي‌شناخت. در اكثر جلسات شهيد «حجه الاسلام فقيهي» شركت داشت و در مراسمِ مذهبي و ديني نيز همچنين. عاشق جمال زيباي مهدي(عج) بود و در نيمه شعبان هر سال، از روزها قبل براي آذين‌بندي مسجد خود را آماده مي‌كرد كه مراسم ولادت هرچه با شكوه‌تر برگزار گردد.

        «غلامرضا» بسيجي بود و دلباخته‌ي خدمت. اهل تهجّد بود و نماز جماعت. آن گاه كه جنگي ناعادلانه به ايران تحميل گشت؛ نداي دفاع را از رهبر كبير انقلاب شنيد و با ديگر كبوتران هجرت كرد. چندين بار به جبهه اعزام شد. هرگاه به مرخصي مي‌آمد اگر نيمه شب مي‌رسيد در مسجد مي‌ماند تا مزاحم خانواده نشود.

آخرين باري كه «غلامرضا» مي‌رفت سرباز بود. هنگام خداحافظي از مادرش خواست كه مقداري حنا به او بدهد تا براي دوستانش ببرد. آن گاه كوچه‌هاي غربت شهر را طي كرد تا خود را به كربلا برساند. به دنيا پشت كرد و رفت. در «عمليات كربلاي 4» در حالي كه خود و ديگر همسنگرانش حناي دامادي بسته بودند به پيشواز عشق رفت و جان را فداي قدم يار كرد.

نه سال پيكرش در ديار غربت ماند تا اينكه پس از سالها انتظار به ديارش بازگشت.

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان