چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e365

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e365

شادی روح شهید عزیز
حسن مهدوی اصطهباناتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن مهدوي اصطهباناتي

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:44/00/00

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:رمضان

مدت حضور:143 روز

شغل:روحاني

تحصيلات:مقدماتي حوزه

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/05/18

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز حسن مهدوي اصطهباناتي

       برادران و خواهران گرامي مي دانيد هر كس كه اين راه را آگاهانه انتخاب كرده و ادامه مي دهد هدفش از قدم نهادن در اين راه رسيدن به جاه و مقـام يا پـول و ثـروت نيست، بلكـه رسيـدن به معشوق خود كه هر عاشقي خواهان اين سعادت بزرگ مي باشد، من هم همانند هر عاشقي ديگري خواهان رسيدن به معشوق خود مي باشم.

 برادران و خواهران گرامي بدانيد كه هيچ كس بالاجبار مرا به جبهه نفرستاد بلكه به اجبار عشقِ به الله و بيزاري از دنياي مادّيات به جبهه كشانده شدم. اگر شهيد شدم كه مي دانم منِ حقير، سعادت رفتن به اين راه را ندارم بلكه شايد ما هم در ميان خشكي‌ها سوختيم و باز هم مي گويم كه اگر شهيد شدم از شما مي‌خواهم كه مرا ناكام نخوانيد چون من به كام خود رسيدم و به پدرم بگوييد من امانتي بودم كه به صاحبم رسيدم.

ممكن است تعدادي از شما برادرانم از من بدي ديده باشيد كه ديده‌ايد، از شما مي خواهم و خواهش       مي كنم كه مرا بخشيده و برايم طلب مغفرت كنيد.

بدانيد تنها كسي كه مي تواند مملكت ما را اين‌طور نگه دارد و پيش ببرد امام خميني و رهنمودهاي امام گونه‌ي ايشان است. ايشان بودند كه به ما آگاهي دادند كه انقلاب كنيم و همچنين آگاهي دادند كه شهيد شويم، پس بايد در موقع دعا، اول امام زمان خود را و پس از آن نايب او را دعا كنيم، دستورات ايشان را فرمانبردار باشيم تا از سربالايي نرويم نمي توانيم، از سراشيبي پايين بياييم پس كوشش كنيم كه بتوانيم با موفّقيت از سربالايي بالا رفته و پس از آن به راحتي و سربلندي زندگي كنيم.

ازماديات چيزي ندارم كه بخواهم درباره‌ي آن حرف بزنم فقط مقداري پول هست كه ممكن است به برادران خود بدهكار باشم كه هر چه خواستند به ايشان بدهيد و همچنين بقيّه‌ي آن‌را به فقرا بدهيد.

خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدي، خميني را نگه دار. از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا.

                     انالله وانااليه راجعون.

                      حسن مهدوي نيمه شعبان 61

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن مهدوي‌اصطهباناتي

نام پدر: محمود                 محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 17 سال                     تحصيلات: حوزوي

وضعيت تأهل: مجرّد        ارگان اعزام كننده: بسيج

شغل: طلبه                        تاريخ اولين اعزام: 9/11/60                 

دفعات اعزام: سه بار          حضور در جبهه: 143 روز              

تاريخ شهادت: 18/5/61     محل دفن: استهبان

بوي خوش مهرباني فضاي سينه را پر كرده است و قلم را ناگزير به نوشتن؛ تا از صفا و محبّت عاشقان سخني براند …

كسي كه با عشق حسين(ع) زاده شد. و با شور حسيني پرورش يافت. «حسن» هنگامي كه هشت ساله بود روزي پايش با چاي داغ سوخت و خانه‌نشين گشت. از درد نمي‌ناليد بلكه گريه مي‌كرد كه چرا نمي‌تواند به حسينيّه برود. عشق مولا با خونش عجين شده بود به طوري كه روزهاي تاسوعا و عاشورا تا پاسي از شب در حسينيّه    مي‌ماند و بر مظلوميت ائمه اطهار(ع) عزاداري مي‌كرد.

در حركت توفنده و انقلابي مردم عليه رژيم طاغوت شركت داشت و در صفوف به هم فشرده و يكپارچه حضور مي‌يافت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت بسيج درآمد. از روحيه‌اي بلند و استعداد سرشاري برخوردار بود. بدين جهت مسؤوليت‌هايي به ايشان محوّل گرديد كه او نيز در اين راه شايستگي‌هايي از خود نشان داد. وي علاقه‌ي وافري به حضرت امام داشت و مادرش مي‌گويد: «روزي قرار بود «حسن» را به ديدار امام خميني(ره) ببرند، آن قدر خوشحال بود كه با شور و هيجان خاصي اين خبر را تلفني به من داد كه هرگز آن لحظه را از ياد نمي‌برم.»با شروع جنگ تحميلي او كه عشق، قرارش را ربوده بود. پيام امام را شنيد و چون مرغ توفان خود را به دريا سپرد و به امواج دشمن هجوم آورد.

دوبار به جبهه اعزام شد؛ در آخرين بار در «عمليات رمضان» پر و بالش شكست و به شدّت مجروح شد. او را به بيمارستان انتقال دادند و بيست و هفت روز در بيمارستان بستري بود. پرستار «حسن» مي‌گويد: «وقتي كه حالش بسيار وخيم بود از من خواست برايش مفاتيح بياورم تا دعا بخواند. هنگامي هم كه ديگر رمق خواندن نداشت، به من مي‌گفت تا برايش دعا بخوانم.» در لحظاتي كه «حسن» در آستانه‌ي وصال قرار داشت آن قدر راز و نياز كرد و چنان درِ خانه‌ي يار كوبيد، تا دعايش مقبول افتاد و شاهد مقصود را در آغوش كشيد.

 

شعر شهدایی

با مهدوی از حسن سخن می گويم

از فرقت و رنج و هم سخن می گويم

بر بال هما نشست و پرواز نمود

آری ز شهيد بی کفن می گويم

شهيد حسن مهدوی

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان