چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e359

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e359

شادی روح شهید عزیز
سید علی اصغر منتصری
صلوات

نام و نام خانوادگي:سيد علي اصغر منتصري

نام پدر:سيدعبدالحسين

تاريخ تولد:41/08/15

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل33المهدي

عمليات:محرم

مدت حضور:105 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:معاون گروهان

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/08/22

مکان شهادت:شرهاني

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:78/04/3

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز سيّد علي اصغر منتصري     

      يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي و ادخلي جنتي. الهي قلبي محجوب ونفسي معيوب وعقلي مقلوب و هوايي غالب و طاعتي قليل و معصيتي كثير و لساني مقرابا بلذنوب فكيف حيلتي يا ستار العيوب و يا علام الغيوب و يا كاشف الكروب اغفر ذنوبي كلها بحرمه محمدو آله الطاهرين.

      با عرض سلام به ساحت مقدّس امام زمان(عج) و با سلام به شهيدان راه اسلام، از هابيل گرفته تا حسين(ع) و از حسين(ع) تا شهيدان كربلاي خونين ايران و با سلام به رهبر كبير انقلاب، امام خميني، اميد امت.

      اي خداي من، اين عزّت براي من بس كه بنده‌ي تو باشم و اين افتخار مرا كافي است كه پروردگارم تو باشي. تو آنچناني كه من دوست دارم، پس مرا آنچنان كن كه تو خود دوست داري. خدايا، تو شاهد باش در راهي قدم مي گذارم كه تو سفارشم كردي و مژده پيروزي آن‌را به ما دادي «يا اَيُهَا الَّذِينَ امَنُوا إِنْ تَنصُرواْ اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ اَقْدامَكُمْ.» و از كسي پيروي و اطاعت مي كنم كه تابع امام زمان توست «يا ايها الذين امنو اطيعوالله و اطيعوالرسول و اولي الامر منكم.»

خدايا، با نام تو و با ياد تو و براي تو به اين راه قدم نهادم و اين راهي است كه راه تكامل انسان به سوي توست. خدايا، تو شاهدي كه من چه گناهاني در پنهاني و آشكارا انجام دادم و چه خطاهايي كه از من سر نزده است. خدايا، تو با من با لطف و رحمتت رفتار كردي ولي باز هم از لطف تو سوء استفاده كردم و به راه شيطان قدم گذاشتم. خدايا، تو خود گواهي بر ناتواني . . .  و بي چيزي من. پس به من رحم كن. خدايا، با وجود اين‌كه گناهان بيشماري از من سر زده است ولي لطف و بخشش تو خيلي بالاتر از اين‌هاست و از تو مي خواهم كه مرا ببخشي و از گناهانم درگذري، اي كسي كه توكّلم به اوست و اي كسي كه رحمان و رحيمي براي توبه كنندگان. اي خداي بزرگ، اين بنده ذليل از تو مي خواهد كه او را ببخشي و به او رحم كني و در همه حال با او مهربان باشي.

خدايا من مي دانم كه در اين راهي كه قدم گذاشته‌ام راه توست و براي تو، پس تو مرا به سوي خود بخوان و بر اين بنده‌ي ناتوان رحم كن و شهادت را نصيبم كن. خدايا، من مي دانم كه من لياقت اين حزبِ الهي را ندارم اما اين بنده‌ي تو كه عمري در گناه و جهل و ناداني گذرانده از تو درخواست مي كند، درخواستي عاجزانه كه او را ببخشي و با شهيدان اسلام و شهيدان كربلا محشور گرداني و در روز حشر به فريادم برسي.

و سخني با پدر و مادرم و برادر و خواهرانم: اي كساني كه در راه تربيت من از هيچگونه كاري دريغ نكرديد، اي عزيزاني كه زحمت كشيديد كه مرا طوري تربيت كنيد كه در راه خدا قدم گذارم و براي خداكشته شوم، درود خدا بر شما باد. پدر و مادرم، خواهر و برادرم، مرا ببخشيد و حلالم كنيد. پدر و مادرم، من خيلي شما را زحمت داده‌ام، من نسبت به شما قدرنشناس هستم، مرا ببخشيد و حلالم كنيد و خوشحال باشيد كه اين بنده‌ي گناهكار در راه خداي  قرباني كرديد. دعا كنيد كه خدا اين قرباني را از شماها قبول كند. مادرم از اين‌كه از نزد تو مي روم، ناراحت مباش چون اين راهي است كه حسين(ع) سرور و آقاي شهيدان، در آن قدم گذاشته و در اين راه بود كه چه شهيدان بزرگي چون بهشتي، رجايي، باهنر، مدني، دستغيب، فقيهي و هزاران شهيد ديگر قدم گذاردند و شما اي خواهر و برادر، هيچ ناراحت نباشيد و صبور باشيد كه خداوند با صابران است و خدا را شكر كنيد كه من در اين راه قدم گذاردم و از شمـا مي خواهم كـه فرزندانتان را طوري تربيت كنيد كه در راه خدا خدمت كنند و آن‌ها را با اسلام عزيز آشنا كنيد و از هيچگونه كوششي در راه تربيت آنان دريغ نكنيد.

و اما شما اي امت اسلام و اي ياري كنندگان حسين زمان و اي مردم شجاع، سخن من با شماست: اي كساني‌كه با قيام خود تحت رهبري واحد امام، اسلام را زنده كرديد و جاني دوباره به او بخشيديد، درود خدا و پيامبران خدا بر شما اي فداكاران و اي از جان گذشتگان. وصيت من به شما اين است كه: اسلام عزيز را تنها نگذاريد، چون همان‌طوري كه امام عزيزمان اين مرجع و رهبر مسلمين جهان فرمودند: استعمار دو چيز را دشمـن خود يافته؛ اسلام و روحانيت را. مبادا شما اين دو گوهرگران بها را از دست بدهيد و با تمام وجود و با ايثار جان و مالتان آن‌را حفظ كنيد.

برادران و خواهران عزيز: مبادا امام و روحانيت را تنها گذاريد، هميشه پشتيبان ولايت فقيه باشيد. برادران  خواهران عزيز، ما كفران نعمت كرديم و خداوند نعمت‌هاي بزرگي را كه به ما داد چـون شهيد بهشتي، دستغيب، باهنر، رجايي، مدني و فقيهي و . . . از ما گرفت پس سعي كنيد كه قدر اين روحانيت مبارز و علماي اسلام را بدانيد. خدا را سپاسگزار باشيم كه آن‌ها را براي هدايت ما فرستاده.

و اما سخني با برادران همرزم و برادران بسيجي و پاسدار: برادران عزيز، اي كساني كه در راه خدا قدم گذاشته‌ايد واين لباس مقدّس را بر تن كرديد و براي ياري دين اسلام در اين راه مقدّس قدم نهاديد، مواظب باشيد اين راهي است كه هزاران شهيد به خون خفته رفته‌اند. اين نعمت الهي را كه خدا به شما داد قدردان باشيد. اين مقامي است كه امام آرزوي آن را مي كردند. اهميّت اسلام را در نظر داشته باشيد و هميـشه با روحانيت باشيد و خود را از آنان جدا نكنيد به اين اميد كه دراين راه پرمسؤوليت موّفق و مؤيد باشيد.

 عزيزانم هيچ‌گاه دشمن را از ياد نبريد و با آمريكا و شوروي در ستيز باشيد و هيچ‌گاه در مقابل آن‌ها تسليم نشويد و هميشه با آن‌ها در جنگ باشيد و از همه مهم‌تر با نفستان بجنگيد چون اين يك جهاد بزرگ است و اين جهادها را بايد انجام دهيد.

وصيت ديگري كه نسبت به خانواده دارم اين است كه اگر زميني به من تعلّق   مي گيرد آن‌را بفروشيد و پول آن‌را به حساب ساختمان مسجد جامع واريز نماييد و مقداري هم پول نزد خواهرم دارم كه سفارش مي كنم كه آن‌را به حزب جمهوري اسلامي بدهيد. موفّق و مؤيد باشيد. ان شاالله.

و السلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                                      سيّد علي اصغر منتصري  18/4/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سيّدعلي‌اصغر منتصري

نام پدر: سيّدعبدالحسين       محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 20 سال                       تحصيلات: ديپلم        

وضعيت تأهل: مجرّد           ارگان اعزام كننده: سپاه

شغل: پاسدار                       تاريخ اولين اعزام: 1/9/60                 

حضور در جبهه: 105 روز   مسؤوليت: معاون فرمانده گروهان     

تاريخ شهادت: 22/8/61       محل دفن: استهبان 30/4/78

در تجلّيِ اين حقيقت: «كلُّ يَومٍ عاشُورا وَ كُلُّ اَرضٍ كَربَلا»، شيعه چهارده قرن، ايثار و فداكاري را تجربه نمود كه جهاد و شهادت «سيّدعلي‌اصغر» يك از هزاران است …

سخن از شهيدي است كه خانواده‌اي اهل علم و تقوي دارد، پدري عالم و عادل، حافظ قرآن و پيوسته در حال عبادت و راز و نياز، كه همه به او اعتقادي خاص دارند. پس شگفت نيست كه از اين خانواده مذهبي و روحاني، سيّدِ بزرگواري چون «علي‌اصغر»، زاده شود و بعدها حماسه‌آفرين «تپه‌ي 175 منطقه شرهاني» لقب گيرد. بلي سخن از اوست كه پيوسته تسبيح مي‌گفت و نماز جماعتش ترك نمي‌شد و با        كلاسهاي مذهبي، ارتباط عميقي داشت.

دانش‌آموزي ممتاز، بي‌نظير و باهوش بود و ذكاوتش را در راه خير صرف مي‌كرد. ساده و بي‌ادعا بود. از حرفهايش حجب و حياي عجيبي نمايان مي‌شد و حرفهايش زودتر از هر عطر دلپذير و نسيم جان پروري در دل دوستان راه پيدا مي‌كرد.

دوران تحصيل او در دبيرستان، با اوجگيري انقلاب اسلامي مصادف بود و او براي ياري دين خدا از هيچ كوششي دريغ نداشت. آن‌گاه كه ستاره‌ي سحر در افق اين سرزمين خودنمايي مي‌كرد، او با عضويت  در انجمن اسلامي دبيرستان، به حفاظت از دستاوردهاي انقلاب پرداخت.

پس از آن كه موفق به اخذ ديپلم مي‌گردد، علي‌رغم قبولي در تربيت معلّم، قامت رعنايش با لباس سبز و مقدس پاسداري مزيّن  مي‌شود و آماده‌ي دفاع و جهاد. مدتي از طرف سپاه در امر ارتباط و مخابرات شهرستان همكاري مي‌نمايد. آن گاه كه آرامش را در هجرت مي‌بيند عازم جبهه مي‌گردد. عشق و علاقه‌ي او به امام خميني(ره) مثال‌زدني است. هرگز نامه‌اي ننوشت مگر آنكه طول عمر و عزّت امام را از خدا طلب نمود و ديدار رويش را …

دنيا را با همه‌ي زرق و برقش رها كرد. تنها زميني هم كه در اين دنياي فاني مالك بود وقف مسجد جامع نمود. سرانجام آن سرو خوش قد و قامت و گل سرسبد خانواده، قرباني خاص حق گرديد و پس از هجده سال مفقود بودن با كفن متبرّك حرم حسيني، در آرامگاه ابدي خود در كنار دوستان و همسنگران سكني گزيد و آرميد.

 

شعر شهدایی

شد منتصری علی اصغر پرپر

چون جد بزرگوار خود دادی سر

مفقود مثال جده اش زهرا(س) شد

داغش زده بر دل پريشم اخگر

شهيد سيد علی اصغر منتصری

آثار

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان