چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e358

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e358

شادی روح شهید عزیز
غلامرضا ملکی
صلوات

نام و نام خانوادگي:غلام رضا ملکي

نام پدر:لطف الله

تاريخ تولد:45/11/1

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 37 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:310 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:65/05/25

مکان شهادت:ايلام

نحوه ي شهادت:اصابت ترکش به بدن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز غلامرضا ملكي

نام پدر: لطف‌الله                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 20 سال                       تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                       وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش       تاريخ اولين اعزام: 15/7/64    

حضور در جبهه: 310 روز     تاريخ شهادت: 25/5/65      

محل شهادت: ايلام                محل دفن: استهبان

هيچ نشاني از او نيست، به هر كجا مي‌روي او را نمي‌يابي، نمي‌داني چه بايد نوشت و چه بايد كرد! انگار كه «غلامرضا» ميل به گمنامي دارد و حتي نمي‌خواهد كه يادنامه‌اي به يادش نوشته شود. با چندين منزل كه به نام «ملكي» هست تماس مي‌گيري بدان اميد كه او را بشناسند، اما همه آنها با جملات نه! نمي‌دانم! اشتباه است! … نمي‌شناسم! … بر گمنامي «غلامرضا» دامن مي‌زنند و بر اشك‌هاي گرم و سرگردان تو هم.  همسايگان از او هيچ نمي‌دانند و فقط مي‌گويند: «پدرش فوت شده و مادرش از استهبان هجرت كرده است.» آنچه كه از او در يادواره‌ي شهدا موجود است، فقط پوشه‌اي نارنجي رنگ است به شماره‌ي 368، كه تمام اطلاعات و هستي غلامرضا در آن، عبارت است از اينكه او بسيار مهربان بوده، به واجبات اهميّت مي‌داده است در فعاليت‌هاي سياسي حضور فعال داشته و تا كلاس پنجم ابتدايي درس خوانده است.

تلاش و زحمت دوستان هم در يادواره‌ي شهدا به جايي نمي‌رسد، آنها به همه جا سرزده‌اند شايد كه دوستان او را بيابند و يادنامه‌اي به نامش آذين بسته شود اما نه! صدها افسوس و هزاران دريغ، او سرباز گمنام امام زمان(عج) است كه در شهر خودش بس غريب‌تر و گمنام‌تر. او گمنامي را دوست دارد، چرا كه خيلي بزرگتر از اين حرف‌هاست كه چون زمينيان به دنبال نام و شهرت باشد. چاره‌اي نيست مگر اينكه از اين درد سوخت و بر مظلوميتش اشك‌ها ريخت…

به راستي، چرا غلامرضا اين همه غريب مانده است، مگر نه او ديروز به خاطر من و تو بار سفر بست؟! مگر نه از شط خون گذشت و از جان نيز هم؟! مگر مقام‌ها و رياست‌هاي امروز يادگار قطره قطره خون او نيست؟! مگر او نرفت كه امشب خواب راحت از چشم من و تو ربوده نشود؟! مگر او …

عجبا از اين همه غفلت و شگفتا از قلم‌هاي خوابيده در بستر عافيت، همان قلم‌هايي كه آنقدر از شهيد ننوشت كه امروز ديگر اثري از غلامرضا و خاطرات زيبايش نيست.

… و اينك تو هستي و آخرين قبر از قطعه‌ي اول گلزار شهدا و نگاه زيباي او كه در سطر سطر آن حرف‌هايي است ناگفته و بي‌پايان به رنگ آبي عشق.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان