چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e354

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e354

شادی روح شهید عزیز
محمدتقی مفتاح
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدتقي مفتاح

نام پدر:علي محمد

تاريخ تولد:48/06/1

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:350 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تکوگردان

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:65/10/29

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدتقي مفتاح

نام پدر: علي محمّد              محل و تاريخ تولد: استهبان 1348

سن: 17 سال                      تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 24/4/64

دفعات اعزام: سه بار            حضور در جبهه: 350 روز

تاريخ شهادت: 29/10/65      محل دفن: استهبان

وقتي غروب خونين را به نظاره مي‌نشينيم، او را در دشت لاله‌ها شاد و خندان مي‌بينيم. كسي كه شوق رهايي قرارش را ربود و اكنون در بيكران آسمانها آرامش يافته است. صداي قدم‌هاي كودكي كه در شش سالگي جانمازش را در بغل مي‌گرفت و روانه‌ي مسجد مي‌شد در كوچه طنين انداز است، اين صداي پاي «محمّدتقي» است. همان كسي كه با تمام وجود، يتيمي را لمس كرد، آن زماني كه مادر براي هميشه چشمانش را بست. اما به لطف خدا روحيه‌اي سرشار از عشق و ايمان داشت و هميشه شاداب و خنده‌رو بود. تمام زندگي او يك خاطره بود؛ خاطره‌اي  شيرين كه در ذهن همه‌ي اطرافيان همچنان باقي است.

پدر خوب به ياد دارد روزي كه 35 لاله پرپر در گلزار شهدا به خاك سپرده مي‌شدند و «محمّدتقي» كه براي تشييع، آنها را همراهي‌ مي‌كرد، چون شمع آب مي‌شد و چون باران بهار مي‌گريست و مي‌گفت: «من هم مي خواهم به جبهه بروم.»

سرانجام اين بزرگمرد دريادل، كه ديگر طاقت ديدن اين همه پيكرهاي به خون خفته را نداشت، آنچنان اشك‌هايش جاري بود كه قلب پدر نيز شكست و رضايتنامه را امضا كرد.

در حالي كه 16 سال بيشتر نداشت راهي جبهه شد. در جبهه همه چيز براي او زيبا و دوست داشتني بود؛ حتي سنگرها و چادرهاي برافراشته كه طنين دلنواز ياحسين(ع) آن، تا دور دستها مي‌رفت. «محمّدتقي» جواني چابك و زرنگ بود كه در پذيرش مأموريت‌هاي سخت، علي‌رغم جثه‌ي كوچكش هميشه آماده بود و پيشقدم.

در «عمليات كربلاي 5» با دستهاي پرتوانش آرپي جي را مي‌گرفت و با رمز اللّه اكبر آن را به سمت دشمن هدف مي‌گرفت. چه تانك‌هايي كه با اين رمز منفجر كرد و اشك شوق از چشمانش جاري شد و بالاخره در همين عمليات انتظار سرآمد و با اصابت گلوله بر پيكرش، دعوتنامه‌ي عشق را با خون خود امضا كرد و به سرمنزل مقصود رسيد.

 

شعر شهدایی

مفتاح که به نام جدّ خود نام گرفت

گلگون شد و با رعام ايّام گرفت

لب تشنه به سوی حوض کوثر می رفت

از دست علی او می گلفام گرفت

شهيد محمدتقی مفتاح

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان